منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ECB ممنوعیت بیت کوین را برای جلوگیری از آسیب های زیست محیطی در نظر می گیرد

ECB ممنوعیت بیت کوین را برای جلوگیری از آسیب های زیست محیطی در نظر می گیرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

فابیو پانتا، یکی از اعضای هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا، گفت که این بانک است “به طور جدی در نظر گرفتن” ممنوعیت بیت کوین (از جمله سایر ارزهای دیجیتال) به دلیل آسیب زیست محیطی که می توانند ایجاد کنند.

او همچنین گفت که بانک مرکزی اروپا در حال بررسی مالیات بر دارایی های دیجیتال برای جلوگیری از استفاده و کاهش آسیب های زیست محیطی است. نظرات پانتا در سخنرانی خود در مدرسه اقتصاد لندن در بحبوحه بحث فزاینده ای در مورد پایداری ارزهای رمزپایه مطرح شد که معمولاً برای استخراج و پردازش تراکنش ها به سطوح بالایی از برق نیاز دارند.

پانتا همچنین از این فرصت برای تأیید مجدد درخواست بانک مرکزی اروپا برای ایجاد یک یورو دیجیتال استفاده کرد. به گفته وی، تنها یک ارز دیجیتال بانک مرکزی می تواند پایه های محکمی را برای اکوسیستم مالی دیجیتال گسترده تر مورد نیاز برای استفاده از امکانات فناوری های دیجیتال فراهم کند.

ECB مالیات بر دارایی های دیجیتالی را اعمال می کند

فعالان محیط زیست خواستار ممنوعیت بیت کوین و سایر توکن های دیجیتالی شده اند و استدلال می کنند که نیازهای انرژی زیاد آنها به محیط زیست آسیب می زند. پانتا خاطرنشان کرد که بانک مرکزی اروپا همچنین در حال بررسی سایر اقدامات بالقوه برای رسیدگی به این موضوع است، از جمله “یک چارچوب قانونی برای ارزهای دیجیتال که می تواند برای خدمات پرداخت استفاده شود” و همچنین “رویکرد جامع تر برای کاهش اثرات زیست محیطی ارزهای دیجیتال”. ”

وی افزود که بانک مرکزی اروپا همچنین در حال بررسی “مالیاتی بر دارایی های دیجیتال است که می تواند برای تامین مالی پروژه های زیست محیطی استفاده شود.”

این اظهارات یک ماه پس از آن مطرح می شود که رئیس پانتا، رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد، هشدار داد که اتحادیه اروپا باید رویکردی واحد در قبال ارزهای دیجیتال اتخاذ کند. پانتا گفت: «ما باید هوشیار باشیم و از تمام ابزارهای نظارتی خود برای جلوگیری از خطرات ناشی از دارایی‌های رمزنگاری شده استفاده کنیم. این شامل امکان ممنوعیت کامل در موارد خاص، به طور موقت یا دائم، یا وضع مالیات اروپایی بر دارایی‌های رمزنگاری خاص است.»

ممنوعیت بیت کوین قریب الوقوع است؟

کمیسیون اروپا در حال حاضر در حال بررسی معرفی یک «بسته مالی دیجیتال» است که قوانین جدیدی را بر دارایی‌های رمزنگاری و صرافی‌هایی که آنها را مبادله می‌کنند، و همچنین در پرداخت‌های دیجیتال و پلتفرم‌های تامین مالی جمعی اعمال می‌کند.

ایده مالیات اروپا بر ارزهای رمزنگاری شده قبلا مطرح شده بود، اولاف شولز، وزیر دارایی آلمان، خواستار اعمال مالیات 5 درصدی بر دارایی های دیجیتال در نوامبر 2020 شد. با این حال، این پیشنهاد چندان مورد توجه قرار نگرفته است و بعید است در آینده نزدیک اجرا شود. آینده.

نظرات پانتا نشان می دهد که بانک مرکزی اروپا موضوع ارزهای دیجیتال را جدی می گیرد و مایل است برای محافظت از مصرف کنندگان و سیستم مالی اقدامات جدی انجام دهد.

به گفته صرافی Fabia FTX، که گفته می شود تا 10 میلیارد دلار از مشتریان خود برای پنهان کردن ضررهای یک شرکت تجاری خواهر دزدیده است، دلیل کافی برای این است که “مالی نمی تواند در عین حال قابل اعتماد و پایدار باشد.”

اتریوم نگرانی های زیست محیطی را با اثبات سهام برطرف می کند

در نتیجه نگرانی های گسترده در مورد پایداری ارزهای دیجیتال، برخی از مطالعات ادعا می کنند که مصرف انرژی بیت کوین برابر با کل کشورهای کوچک است. اتریوم این نگرانی را با تغییر به Proof of Stake که در مصرف انرژی کارآمدتر است برطرف کرد. اثبات سهام یک الگوریتم اجماع است که نسبت به اثبات کار، الگوریتمی که بیت کوین استفاده می کند، انرژی کارآمدتر است.

اثبات سهام برای تأیید تراکنش ها به انرژی یکسانی نیاز ندارد و این امر آن را پایدارتر می کند. علاوه بر این، اثبات سهام، کاربران را تشویق می‌کند تا توکن‌های خود را به جای معامله کردن، نگه دارند و قیمت پایدارتری ایجاد می‌کند. این امر آن را برای بسیاری از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال انتخاب بهتری می کند

به گفته پانتا، اتحادیه اروپا باید «مالیات دارایی‌های رمزنگاری‌شده را بر اساس هزینه‌های اجتماعی آن‌ها، که شامل «هزینه‌های بالای انرژی و زیست‌محیطی» مرتبط با برخی فعالیت‌های استخراج و اعتبارسنجی کریپتو می‌شود، اعمال کند.