منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • DOJ مردی از لاس وگاس را متهم به کلاهبرداری 45 میلیون دلاری در کوین دیال کرد

DOJ مردی از لاس وگاس را متهم به کلاهبرداری 45 میلیون دلاری در کوین دیال کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مقامات اتهاماتی را علیه مرد 57 ساله لاس وگاس به نام برایان لی در ارتباط با طرح کلاهبرداری رمزنگاری CoinDeal مطرح کرده اند. وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) ادعا می کند که لی با دیگران برای کلاهبرداری از بیش از 10000 سرمایه گذار از 45 میلیون دلار همکاری کرده است.

وزارت دادگستری ایالات متحده گفت که مجرمان وعده بازدهی بالایی داده اند

CoinDeal که به عنوان یک طرح سرمایه گذاری در فناوری بلاک چین شامل یک ارز دیجیتال جدید و متاورس ارائه شد، سرمایه گذاران را با وعده های بازده فوق العاده بالا جذب کرد. به گفته وزارت دادگستری، این طرح ادعا می‌کرد که سرمایه‌گذاران ثروتمند آماده پیوستن هستند و سود بالقوه را بیشتر تقویت می‌کند.

با این حال، در ژانویه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) CoinDeal را به عنوان یک طرح پیچیده طراحی شده برای ثروتمند کردن متهمان و در عین حال کلاهبرداری از ده ها هزار سرمایه گذار خرد، افشا کرد. در آن زمان چندین نفر به نقض قوانین اوراق بهادار متهم شدند.

در اطلاعیه اخیر، وزارت دادگستری اتهامات جنایی جدیدی را علیه برایان لی فاش کرد و او و همکارش نیل چاندران را به سوء استفاده از میلیون ها دلار از صندوق های سرمایه گذار متهم کرد. گفته می شود که سودهای غیرقانونی برای خرید خودروهای لوکس و املاک و مستغلات استفاده شده است.

اتهامات علیه لی شامل یک فقره توطئه، دو فقره کلاهبرداری از طریق پست، یک فقره کلاهبرداری با سیم و سه فقره مشارکت در معاملات پولی شامل اموال مجرمانه است.

مجرمان از درآمد حاصله برای خرید اقلام لوکس استفاده کردند

تحقیقات در مورد این پرونده شامل دفتر فیلد FBI واشنگتن، در کنار دفاتر FBI لاس وگاس و اوماها می شود. نیل چاندران سال گذشته دستگیر شد، در حالی که یک متهم دیگر به نام مایکل گلاسپی قبلاً به یک فقره کلاهبرداری با سیم اعتراف کرده است.

برایان لی قرار است در 16 ژوئن محکوم شود. برایان لی امروز در دادگاه فدرال حاضر شد، جایی که با احتمال 20 سال زندان برای هر کلاهبرداری از طریق سیم، کلاهبرداری از طریق پست و توطئه روبرو شد.

علاوه بر این، او ممکن است برای هر اتهام شرکت در معاملات پولی غیرقانونی تا 10 سال زندان محکوم شود. در کل، لی به طور بالقوه طبق گفته وزارت دادگستری، حداکثر 100 سال پشت میله های زندان قرار دارد.

این پرونده تلاش‌های مستمر مقامات برای سرکوب طرح‌های کلاهبرداری در فضای ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد. این به عنوان یادآوری به سرمایه گذاران است که قبل از شرکت در هر فرصت سرمایه گذاری، به ویژه فرصت هایی که بازده غیرمعمول بالایی را وعده می دهند، احتیاط و دقت لازم را به کار گیرند.

با گسترش روند قانونی، نتیجه این پرونده به دقت تحت نظر خواهد بود، زیرا این پتانسیل را دارد که سابقه ای برای اقدامات آینده علیه افرادی درگیر در طرح های جعلی ارزهای دیجیتال ایجاد کند.