منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Do Kwon با شکایت 57 میلیون دلاری توسط 359 سرمایه گذار TerraUSD مواجه است

Do Kwon با شکایت 57 میلیون دلاری توسط 359 سرمایه گذار TerraUSD مواجه است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

دو کوون، بنیانگذار فراری Terraform، و دیگر اعضای موسس این پروژه، از جمله بنیاد گارد لونا (LGF)، در یک شکایت جدید در رابطه با سقوط TerraUSD (UST) – در حال حاضر TerraUSD Classic – متهم شده اند.

دو کوون با شکایت دیگری روبرو است

به گزارش وال استریت ژورنال، این شکایت توسط 359 سرمایه گذار ناراضی در 23 سپتامبر در سنگاپور ثبت شد، اما تا روز جمعه مورد توجه قرار نگرفت. در آنجا، شاکیان به دنبال جبران خسارت و تشدید خسارت، با ادعای از دست دادن جمعی حدود 57 میلیون دلار پس از حذف TerraUSD بودند.

359 سرمایه‌گذار دو کوون و همکارانش را متهم کردند که به طور تقلبی از ثبات TerraUSD و APY بازدهی استیبل کوین الگوریتمی، زمانی که در پروتکل لنگر Terra شریک شده بودند، تقلب کرده‌اند. شاکیان گفتند که در واقعیت، TerraUSD “از نظر طراحی پایدار” نبود و افزودند که نتوانسته است پای خود را حفظ کند و پس از زیان ها نمی تواند بهبود یابد.

طبق این دادخواست، سرمایه گذاران «به این باور داشتند [TerraUSD] نشانه ای خواهد بود که از نظر طراحی پایدار بود [and] که قیمت آن همیشه با دلار آمریکا مرتبط است.»

کوون توضیح می دهد که چرا نمی تواند مکان خود را فاش کند

TerraUSD در ماه می کاهش یافت و بیش از 90 درصد از ارزش خود را از دست داد. نماد خواهر آن Terra (LUNA) – در حال حاضر TerraClassic (LUNC) – نیز سقوط کرد و 60 میلیارد دلار از سرمایه سرمایه گذاران را از بین برد. از آن زمان تاکنون، چندین پرونده قضایی و حکم بازداشت علیه دو کوون صادر شده است. به دنبال تماس کره جنوبی، اینترپل همچنین در ماه سپتامبر یک اعلان قرمز برای Kwon صادر کرد.

با این حال، بنیانگذار Terra همچنان آزاد است. در اواسط اکتبر، کوون مصاحبه‌ای با روزنامه‌نگار لورا شین انجام داد که در آن برخی گزارش‌های رسانه‌ای را به عنوان اطلاعات نادرست رد کرد. کوون در مورد اینکه چرا نمی تواند مکان خود را فاش کند، به نگرانی در مورد تهدیدات علیه امنیت شخصی اشاره کرد. او مواردی را ذکر کرد که در آن افراد به آپارتمان های او در کره جنوبی و سنگاپور نفوذ کردند.

«چند نفر از این افراد خبرنگار و چند نفر از این افراد افراد تنظیم کننده بودند. […] هر بار که محل زندگی من مشخص می شود، زندگی در آنجا برایم تقریبا غیرممکن می شود.»

حتی با ناشناخته بودن مکان او، کوون گفت که آنها با دادستان های کره جنوبی همکاری می کنند و تمام اسناد درخواستی را ارائه کرده اند.