منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • CZ: نوسانات غیرمعمول قیمت توکن در بایننس نتیجه هک نیست

CZ: نوسانات غیرمعمول قیمت توکن در بایننس نتیجه هک نیست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بایننس a اطلاع در 11 دسامبر در مورد نوسانات قیمت غیرمنتظره برای تعدادی از جفت های معاملاتی که ارائه می دهد. در نتیجه مستقیم این موضوع، خالق صرافی، Changpeng Zhao “CZ”، تحقیقی را برای شناسایی حساب های مشکوک که مقصر این مشکل بودند، راه اندازی کرد.

حساب توییتر بایننس اعلام کرد که این شرکت از آنچه در جریان است آگاه است و به نظر نمی‌رسد این رفتار نتیجه حساب‌های هک شده یا اعتبارنامه‌های API به سرقت رفته باشد. صرافی همچنین گفت که تمام پول ها SAFU هستند.

سی. یک فرد مجرد پس از واریز پول نقد شروع به خرید کرد. “(هکرها سپرده گذاری نمی کنند)”. چند نفر دیگر هم به دنبال آنها آمدند. به گفته CZ، هیچ ارتباط آشکاری بین حساب ها وجود ندارد.

از سوی دیگر صرافی اقدام پیشگیرانه ای را در برابر احتمال دستکاری انجام داده است. به‌طور لحظه‌ای برداشت‌های حساب‌های خاصی را که در طول نوسانات سود ایجاد کرده بودند، ممنوع کرد، که به گفته CZ منجر به انتشار شکایات در رسانه‌های اجتماعی شد.

ما از مفهوم مداخله بیش از حد از پلتفرم، حملات “بیش از حد متمرکز” آگاه هستیم… تعادلی در میزان مداخله ما وجود دارد. گاهی اوقات، اینها در بازار آزاد اتفاق می‌افتد و ما باید اجازه دهیم این اتفاق بیفتد.

CZ

بایننس با مشکلات بیگانه نیست

بایننس، بزرگترین پلتفرم ارزهای دیجیتال در جهان، با چنین مشکلاتی غریبه نیست، بنابراین نباید تعجب آور باشد.

در یک توسعه مرتبط، CoinMamba ادعایی در مورد ناسازگاری های API در بایننس ارائه کرد، که در آن اقدام قیمت برای آلتکوین های خاص افزایش یافت اما با ارزش واقعی بازار مطابقت نداشت.

ادعای CoinMamba کاملاً دقیق بود. رویدادهای امروز ممکن است به نوعی به عنوان تلافی برای ادعای مطرح شده توسط CoinMamba در نظر گرفته شود.

طبق گزارش Glassnode، پس از هک قیمت بایننس، شخصی 260000 بیت کوین به ارزش بیش از 4 میلیارد دلار فروخت. با وجود این، تعداد آدرس های بیت کوین که دارای 10 سکه یا اخیرا هستند به 153286 رسید که بالاترین سطح در 23 ماه گذشته را نشان می دهد. در 9 دسامبر 2022، بالاترین سطح قبلی 153266 در 23 ماه گذشته ثبت شد.

علاوه بر این، در ماه نوامبر، تعدادی از افراد موضوعی را مطرح کردند. به نظر می رسد که آنها از نمونه ای مطلع بودند که دستوراتی روی سکو گذاشته شده بود که آنها آن را آغاز نکرده بودند.

کسی یا چیزی مسئول افزایش میزان فعالیت معاملاتی در تعدادی از دارایی‌ها، از جمله AXS بود، که تمرکز این تحقیق نبود.

CZ بعداً اذعان کرد که مشکلات ناشی از پایان کار بورس نیست. این مشکل به دلیل یک کلید API تجاری بود که در معرض خطر قرار گرفت و به بیرون درز کرد.

بایننس مطیعانه درخواست های مشتریان خود را انجام می داد و هیچ مشکلی در عملکرد سیستم های داخلی خود نداشت.

CZ تاکید کرد که Binance به طور مرتب چنین حساب‌هایی را در صورت سوال در مورد احتمال استفاده از حساب‌های سرقت شده یا در معرض خطر برای انجام تراکنش‌های دستکاری نظارت می‌کند.

او گفت که اگر کاربر داده‌های حساب خود را با یک پلتفرم شخص ثالث که هک می‌شود، رها کند و هکر در استفاده از آن محتاط باشد، ممکن است تشخیص آن از سمت هکر دشوار باشد. با این حال، CZ ادعا می کند که آنها بهترین تلاش خود را می کنند.