منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • CZ به معامله گران در مورد سایت های فیشینگ در جستجوی CMC هشدار می دهد

CZ به معامله گران در مورد سایت های فیشینگ در جستجوی CMC هشدار می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مدیر عامل بایننس Changpeng ‘CZ’ Zhao هشدار داد معامله گران هنگام دسترسی به وب سایت CoinMarketCap مراقب باشند. او به صفحه توییتر خود رفت تا عموم مردم را از تبلیغاتی که هر زمان که وارد وب سایت در گوگل می شوند ظاهر می شوند، آگاه کند. به گفته CZ، هر زمان که شخصی URL وب سایت را در گوگل وارد می کند، نتایج جستجو به شکل تبلیغات وجود دارد که مستقیماً به وب سایت های فیشینگ یا کلاهبرداری منجر می شود. این وب‌سایت‌ها برای کلاهبرداری از کاربران با فریب دادن آنها به کلیک کردن روی پیوندهای مخرب راه‌اندازی شده‌اند.

CZ ادعا می کند که وب سایت های کلاهبرداری از وب سایت های قانونی بالاتر هستند

اگرچه گوگل ادعا می کند که سیاست های خود را در مورد تبلیغات در این پلتفرم تشدید کرده است، کلاهبرداران همچنان روز کاری خود را سپری می کنند. در چند سال اخیر، مواردی وجود داشته است که وب سایت های کلاهبرداری در جستجوهای گوگل، حتی سایت های قانونی، رتبه بالاتری داشته اند. این همان موردی است که CZ در توییت اخیر خود به عموم مردم هشدار داد.

به گفته رئیس بایننس، وب‌سایت‌های جعلی با برچسب آگهی در بالای جستجوی او، بالاتر از وب‌سایت اصلی CoinMarketCap نشان داده می‌شوند. یکی از مواردی که به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت کاربرانی است که به طور ناآگاهانه کیف پول خود را به این وب سایت های جعلی اضافه می کنند. CZ ادعا کرد که او همچنان در تلاش است تا با گوگل در مورد این مشکل ارتباط برقرار کند و در حال حاضر همچنان در حال گسترش آگاهی در مورد آن است.

کلاهبرداران همچنان از این شیوه عملیاتی استفاده می کنند

CoinMarketCap یکی از بزرگترین تجمیع کننده های رمزنگاری در سراسر جهان است که داده های زیادی را برای تقریباً تمام دارایی های دیجیتال در بازار ارائه می دهد. بایننس در سال 2020 پس از تأیید پرداخت هزینه، این شرکت را تصاحب کرد. دلیل این اعتراض این است که اکثر معامله‌گران در بازار به وب‌سایت‌های جمع‌آوری کننده و رتبه‌بندی وب‌سایت‌های کلاهبرداری در بالای جستجوها متکی هستند، حتی اگر تبلیغات آنها کاربران را به سمت کلیک کردن روی آنها به جای وب‌سایت‌های واقعی سوق دهد.

در برخی موارد دیگر، وب‌سایت‌ها می‌توانند نامی شبیه به یکی از وب‌سایت‌های اصلی داشته باشند، که باعث می‌شود کاربران آن را تشخیص دهند. به گفته CZ، یکی از وب سایت ها “coinomarketcaap” نوشته شده است. این اولین بار نیست که این کلاهبرداری در بازار ارزهای دیجیتال کشف می شود. چند ماه پیش، یک وب سایت کلاهبرداری مرتبط با Terra از طریق تبلیغات در گوگل اجرا می شد و کاربران در بازار را هدف قرار می داد. اگرچه این کلاهبرداری زودتر کشف شد، اما همچنان برای سرقت حدود 4 میلیون دلار از کاربران در بازار ادامه داشت.