منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Crypto’s Amber Group به حمایت مالی چلسی پایان داد: سقوط FTX همچنان بازار را فرا گرفته است.

Crypto’s Amber Group به حمایت مالی چلسی پایان داد: سقوط FTX همچنان بازار را فرا گرفته است.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

وقتی یک ماه پیش سقوط FTX رخ داد، همه چیز را با خود برد، اما بدترین اتفاق هنوز در راه بود. شکست FTX SBF و شرکت آن، Alameda، بسیاری از شرکت‌ها را به زانو درآورده است و Amber Group یک افزوده جدید به دم است. Amber Group یکی از پیشروترین پلتفرم‌های معاملاتی و وام‌دهی ارزهای دیجیتال است که هزاران کارمند و دفتر در سراسر جهان دارد.

اخباری در مورد شکست احتمالی گروه آمبر وجود داشت و حدس می‌زد که FTX بعدی خواهد بود، اما به زودی مدیر ارشد این شرکت در توییتی نوشت که این شرکت طبق معمول کار خود را انجام می‌دهد. در حال حاضر، گمانه زنی ها به پایان رسیده است، اما افشای اخیر نشان می دهد که این شرکت “کسب و کار خود را طبق معمول” انجام نمی دهد.

گروه کهربا

Amber Group یکی از معتبرترین و مشهورترین شرکت های رمزنگاری است. به دلیل وام دادن و تجارت خود معروف است. این شرکت در سال 2018 توسط نمایندگی های سابق مورگان استنلی تاسیس شد. تخمین زده می شود که این شرکت در فوریه بیش از 200 میلیون دلار با ارزش تخمینی 3 میلیارد دلار جمع آوری کرده است. اوایل این هفته، بلومبرگ گزارش داد که این شرکت بیش از 100 میلیون دلار جمع آوری کمک های مالی را متوقف کرده است.

گروه آمبر و چلسی اف سی

اخیراً بلومبرگ گزارش داده است که گروه آمبر قصد دارد به قرارداد اسپانسرینگ خود با یکی از تیم های مشهور باشگاه فوتبال اف سی چلسی پایان دهد. این قرارداد سالانه 20 میلیون پوند بود و در پایان، باشگاه لوگوی WhaleFin این شرکت را از روی پیراهن های خود حذف خواهد کرد. این تصمیم با توجه به کاهش هزینه ها اتخاذ می شود زیرا شرکت با بحران های مالی جدی مواجه است.

این همکاری در می 2022 آغاز شد و تصمیم گرفته شد که چلسی لوگوی WhaleFin شرکت را برای فصل فوتبال 2022-23 نمایش دهد. با این حال، یک منبع نزدیک به بلومبرگ فاش کرد که به دلیل برخی مشکلات مالی، این شرکت تصمیم گرفته است از طریق دادگاه به شراکت پایان دهد.

Crypto's Amber Group به حمایت مالی چلسی پایان داد: سقوط FTX همچنان بازار را فرا گرفته است 1

گروه آمبر و استراتژی برش آن

نه تنها این، این شرکت یک استراتژی کاهش برنامه ریزی کرده است که در آن تعداد کارمندان را کاهش می دهد، فروشگاه های خرده فروشی را حذف می کند و هزینه های اضافی را به حداقل می رساند. تعداد کل کارمندان قبل از سقوط FTX بیش از 1100 نفر بود که در حال حاضر به 700 نفر کاهش یافته است و این شرکت قصد دارد آن را به 400 نفر کاهش دهد.

علاوه بر این، این شرکت قصد دارد دفتر مرکزی خود را به مکانی مقرون به صرفه تر منتقل کند زیرا مکان فعلی چندان مقرون به صرفه نیست. علاوه بر این، برای کاهش بیشتر هزینه ها، از کارمندان خواسته می شود که از خانه کار کنند. تنها بخش کوچکی از افراد مجاز به کار در دفتر خواهند بود.

شرکت های رمزنگاری و باشگاه های فوتبال

تاریخچه کوتاه اما تلخی از شرکت های رمزنگاری و باشگاه های فوتبال وجود داشته است. بسیاری از شرکت‌های رمزنگاری از باشگاه‌های فوتبال برای تبلیغ خود استفاده کرده‌اند، اما بیشتر مشارکت آنها به تلخی پایان یافت. هجوم حمایت مالی از باشگاه‌های اروپایی پس از آن اتفاق افتاد که رمزارز در قالب تسلای ایلان ماسک و میکرواستراتژی اسلاتر به طور جهانی پذیرفته شد.

پیش از این، شراکت بین FC Internazionale Milano SpA و شرکت بلاک چین DigitalBits زمانی که DigitalBits نتوانست پرداخت ها را به این تیم فوتبال معتبر ایتالیا تحویل دهد، پایان می یابد. با این حال، گزارش های مذاکره و بررسی مجدد در راه است.

افکار نهایی

بازار از ابتدای سال 2022 متزلزل بود، اما پس از سقوط LUNA در ماه مه، و سقوط FTX در نوامبر، سال را به شکلی ویرانگر به پایان رساند. این می تواند وحشتناک ترین سال در تاریخ بازار کریپتو باشد، با در نظر گرفتن خرابی ها، بحران های مالی، هک ها و احساسات کلی بازار. این یک زمان بسیار حیاتی برای کریپتو است و اگر زنده بماند، آینده ممکن است متعلق به صنعت کریپتو باشد.