منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Cryptos شبیه به “دنیای دزدان دریایی کارائیب” بدون مقررات: CEA هند

Cryptos شبیه به “دنیای دزدان دریایی کارائیب” بدون مقررات: CEA هند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در روز پنج‌شنبه، 9 ژوئن 2022، مشاور ارشد اقتصادی هند، V Anantha Nageswaran، در غیاب قدرت نظارتی مرکزی، رمزارزها را “دنیای دزدان دریایی کارائیب” نامید. او همچنین گفت که در حالی که ارزهای دیجیتال هنوز امتحان ارز فیات را سپری نکرده‌اند، اما همچنان تهدیدی برای اقتصادهای جهانی در مقیاس بزرگ‌تر هستند.

مشاور ارشد اقتصادی هند می گوید کریپتوها مانند دنیای دزدان دریایی کارائیب هستند.

با توجه به کریپتوها، به نظر می رسد که موردی برای آربیتراژ نظارتی وجود دارد، و در غیاب یک نهاد نظارتی مرکزی، ممکن است به معنای دنیای “دنیای دزدان دریایی کارائیب” یا “برنده همه چیز را بر عهده بگیرد” باشد، به گفته رئیس اقتصاد هند. مشاور V. Anantha Nageswaran. آقای Nageswaran همچنین گفت که کریپتوها برخلاف پول فیات از معیارهای اساسی مانند داشتن ارزش فروشگاه، پذیرش گسترده و واحد حساب کوتاهی دارند.

هر چه آنها غیرمتمرکزتر می شوند و فقدان یک نگهبان یا یک مرجع نظارتی متمرکز نیز به این معنی است که دنیایی از دزدان دریایی کارائیب یا دنیایی از «برنده همه چیز را می گیرد» وجود دارد که می توانند واقعاً همه آن را از شخص دیگری بگیرند.

V. Anantha Nageswaran.

او در ارائه نظر درباره فناوری که دیگران احساس می‌کردند انقلابی است مردد بود، اما ادعا کرد که این موضوع به عنوان بخشی از بحث‌های او با مشاوران مختلف مطرح شده است. او از قضاوت در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFI) اجتناب کرد. به نظر او، در حالی که دیگران آن را یک پیشرفت می دانند، او تصمیمی ندارد که آیا واقعاً نوآورانه است یا واقعاً انقلابی به معنای خوب.

آقای Nageswaran اظهار داشت که با T Rabi Sankar معاون فرماندار RBI که قبلاً اعلام کرده بود که رمزارزها و امور مالی غیرمتمرکز به نظر می‌رسد نمونه‌ای از آربیتراژ نظارتی به جای نوآوری مالی واقعی در حال حاضر هستند، موافق است.

بنابراین من خیلی از آنها هیجان زده نمی شوم [cryptos] زیرا گاهی اوقات ممکن است ما به طور کامل از نوع نیروهایی که از خود خارج می کنیم آگاه نباشیم یا درک نکنیم. بنابراین در استقبال از برخی از این اختلالات مبتنی بر فین‌تک مانند DeFI و کریپتو و غیره تا حدودی مراقب خواهم بود.

V. Anantha Nageswaran.

به گفته مشاور، فاجعه اخیر Terra-LUNA یک “داستان احتیاطی بسیار مهم” است که به سرمایه گذاران در مورد ارزهای دیجیتال هشدار می دهد. Shaktikanta Das، رئیس بانک مرکزی هند (RBI) هشدارهای بانک مرکزی در مورد ارزهای دیجیتال را در ماه می پس از سقوط UST و LUNA Terra که صنعت کریپتو را تکان داد، دو چندان کرد.

علیرغم این واقعیت که دولت هند ارزهای دیجیتال را به طور کامل ممنوع نکرده است، بانک مرکزی چندین بار خواستار ممنوعیت ارزهای دیجیتال شده است. دولت در حال تدوین یک مقاله مشاوره در مورد کریپتوها است و نظرات مختلفی را از ذینفعان و موسسات مختلف از جمله بانک جهانی و صندوق بین المللی پول درخواست می کند.

بانک مرکزی که در حال کار بر روی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) است، محفوظات متعددی را در مورد کریپتوهای خصوصی ابراز کرده و نسبت به احتمال بی ثباتی مالی هشدار داده است.

تنظیم‌کننده‌های مالی هند رویکرد سخت‌گیرانه‌تری نسبت به صنعت کریپتو دارند

نگسواران افزود: دولت در تلاش است تا با توجه به چهار متغیر کسری بودجه، رشد اقتصادی و هزینه پایین زندگی برای خانواده‌های کم‌درآمد، یک اقدام متعادل کننده بالا را انجام دهد. دولت همچنین در تلاش است تا از کاهش ارزش روپیه به حدی جلوگیری کند که به منبع تورم واردات تبدیل شود.

در زمینه اقتصادی، نگزواران خاطرنشان کرد که داشتن شفافیت در مورد اقتصاد شبیه به دست آوردن نفت با قیمت مقرون به صرفه است. به نظر می رسد، چون تأثیرات و تحولات زیادی ممکن است بر نتایجی مانند رشد، تورم، ارزش خارجی روپیه و غیره تأثیر بگذارد، این امر امکان پذیر نیست.

نگزواران با اشاره به چشم انداز رشد جهانی OECD گفت:

دولت آگاه است که دستاوردهای چهار سال گذشته از نظر ثبات کلان اقتصادی و مالی را نمی توان از بین برد. […] ما باید نسبتاً شادتر و نسبتاً راحت باشیم که با توجه به چالش‌هایی که بسیاری از کشورها با آن مواجه هستند، در موقعیت نسبتاً بهتری برای مقابله با آنها هستیم، اما به چالش‌ها و مسئولیت‌ها آگاه هستیم.

V. Anantha Nageswaran.

بر اساس گزارش ها، روز چهارشنبه، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) پیش بینی رشد هند در سال مالی جاری را از 8.1 درصد به 6.9 درصد کاهش داد. این به طور قابل توجهی کمتر از 7.2٪ پیش بینی شده توسط RBI است.

ماه گذشته، بانک جهانی پیش‌بینی رشد اقتصادی هند را به 7.5 درصد برای سال مالی جاری کاهش داد که از 8.5 درصد قبلی کمتر است. این کاهش ها، تنظیم کننده های مالی هند را مجبور کرده است تا به ثبات مالی این کشور توجه بیشتری داشته باشند. با این کار، این مقامات مجبور شده‌اند تا چشم‌های دقیق‌تر و محدودتری روی ارزهای دیجیتال داشته باشند.

به گفته ناگزواران، اگر سیاست پولی سخت تر شود و نرخ های فوق العاده بالا از طریق ابزارهای متعارف قابل دسترسی باشد، مطمئن نیست که آیا فناوری هایی مانند امور مالی غیرمتمرکز یا ارزهای دیجیتال به رشد خود ادامه خواهند داد. CEA موافق است که اگر رمزارز چیزی است که ارزش دارد یا می تواند به عنوان جایگزینی برای ارزهای فیات استفاده شود، کشورهای جهانی باید مطمئن شوند که طیف گسترده ای از خواسته ها را برآورده می کنند.

چند ماه است که بازارهای ارزهای دیجیتال در حال سقوط آزاد هستند. علاوه بر این، مشکلات آنها با فروپاشی یک پروژه 60 میلیارد دلاری که منتقدان آن را طرح پونزی می نامند، تشدید شده است. بسیاری از سرمایه‌گذاران پس از فاجعه Terra، که کل بازار کریپتو را از نظر ارزش سقوط کرد، نابود شدند: ارزش بازار کریپتو بیش از 400 میلیارد دلار کاهش یافت.

اگرچه سرمایه‌گذاران در Terra بلافاصله بیشترین آسیب را دیدند، سقوط آن ممکن است اثرات موج‌دار کوتاه‌مدت و بلندمدت برای ارزهای دیجیتال و فراتر از آن داشته باشد، به‌ویژه با توجه به اینکه قانون‌گذاران و قانون‌گذاران مهم به دنبال آسیب هستند. سقوط Terra مهمات بیشتری را در اختیار کسانی قرار می دهد که معتقدند این بخش به مقررات سختگیرانه تری نیاز دارد.