منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Cryptojacking علیرغم رکود بازار در حال افزایش است

Cryptojacking علیرغم رکود بازار در حال افزایش است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در طول سال‌ها، cryptojacking به عنوان یکی از معدود روش‌ها برای استخراج رمزنگاری غیرقانونی از کاربران ناآگاه مورد استفاده قرار گرفته است. این به این دلیل است که هکرها از طریق هک کردن رایانه برای استخراج رمزارز به درب پشتی دسترسی پیدا می کنند. با این حال، در چند ماه گذشته، گزارش‌ها مدعی شده‌اند که سرقت رمزنگاری به اوج‌های جدیدی رسیده است. در گزارش جدیدی که SonicWall بارگذاری کرده است، جرایم مرتبط با سرقت رمزنگاری شده در سراسر جهان در نیمه اول سال جاری به 66.7 میلیون دلار رسیده است.

کریپتوجکینگ رکورد رشد 30 درصدی از ژانویه را به ثبت رساند

بر اساس این گزارش، این رقم با توجه به مدت مشابه بیشتر از سال گذشته است. طبق توضیحات، هکر در حین انجام عمل مجرمانه ابتدا باید یک ورودی پشتی به کامپیوتر یا سیستم شخص یا سازمان پیدا کند. هنگامی که هکر وارد می شود، اقدام به نصب بدافزار خطرناک می کند که به نوبه خود بدون اطلاع مالکان برای استخراج دارایی های دیجیتال استفاده می شود.

بسیاری از این اعمال از طریق حفره‌های موجود در برنامه‌های افزودنی یا سایر بخش‌های یک سیستم انجام می‌شوند. این یکی از دلایلی است که چرا تحلیلگران به معامله گران هشدار داده اند که مراقب باشند چه چیزی یا از کجا در رایانه خود دانلود می کنند. در صحبت از دلایل افزایش این اقدام مجرمانه، این گزارش به چند جنبه پرداخته است.

محققان دلایل این افزایش را توضیح می دهند

بر اساس این گزارش، هکرها حفره ای را در Log4j شناسایی کرده اند و اکنون از آن برای هدف قرار دادن سیستم های موجود در فضای ابری استفاده می کنند. نزدیک به پایان سال گذشته کشفی در ابزار ورود به سیستم جاوا انجام شد. هکرها از این آسیب‌پذیری برای ربودن سیستم‌ها برای انجام هر کاری که می‌خواستند از راه دور استفاده کردند. دومین نکته ای که در این گزارش بیان شد این بود که کریپجک در مقایسه با باج افزار، ماهی کوچکی در شبکه جرم محسوب می شود.

در حالی که قربانیان جک از اینکه سیستم‌هایشان به خطر افتاده و به عنوان تجهیزات ماینینگ استفاده شده است، بی‌اطلاع هستند، هکرهای باج‌افزار خواسته‌های خود را قبل از بازگرداندن جزئیات حساسی که ممکن است به خطر افتاده باشد، عمومی می‌کنند. این گزارش همچنین ادعا می کند که شرکت های سایر بخش ها دیگر هدف نیستند زیرا هکرها اکنون بخش مالی را در اولویت قرار داده اند. بر اساس این اعداد، بخش مالی شاهد افزایش 269 درصدی جرایم مرتبط با سرقت رمزنگاری بود، در حالی که خرده فروشی با افزایش 63 درصدی در رتبه دوم قرار گرفت. با این حال، این جنایات به شدت کاهش یافته است زیرا بازار با بازده نزولی مبارزه می کند. با در نظر گرفتن آن، بازار از ابتدای سال 57 درصد کاهش یافته است.