منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Crypto Exchange OKX به دلیل دلایل نامشخص در لیست سیاه روسیه قرار گرفت

Crypto Exchange OKX به دلیل دلایل نامشخص در لیست سیاه روسیه قرار گرفت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Roskomsvoboda، یک سازمان غیردولتی منطقه‌ای که سانسور آنلاین را دنبال می‌کند، فاش کرد که وب‌سایت OKX، سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال ثبت‌شده در سطح جهان در سیشل، در روسیه مسدود شده است.

بر اساس اسکن ثبت دامنه صرافی که توسط Roskomnadzor، آژانس سانسور اینترنت روسیه انجام شد، سایت مطابق با ماده 15.3 قانون اطلاعات، فناوری اطلاعات و حفاظت اطلاعات روسیه محدود شد.

این مقاله از جمله از انتشار اطلاعات نادرست، تهدید علیه مؤسسات مالی و تشویق رفتارهای افراطی دفاع می کند. با این وجود، محدودیت وب سایت هنوز توجیه روشنی ارائه نشده است.

Okx.com همچنین در پایگاه داده Roskomsvoboda دامنه های لیست سیاه ذکر شده است. این مؤسسه که بر نظارت بر سانسور آنلاین متمرکز است، نامی مشابه با نام آژانس سانسور روسیه برگزیده است، اما «svoboda» را جایگزین «nadzor» (به معنای «نظارت» در روسی) می‌کند.

مبارزه با کریپتوکارنسی در روسیه

OKX تنها صرافی نیست که روسیه هدف آن قرار گرفته است. در ژوئن 2020، یک دادگاه محلی همچنین وب سایت Binance را محدود کرد، همانطور که گلب کوستارف، رئیس منطقه آسیا برای Binance، ابتدا در یک پست فیس بوک فاش کرد.

در آن زمان، بایننس اظهار داشت که تا سه ماه پس از اجرایی شدن این لیست سیاه به آن اطلاع داده نشده بود و هیچ شکایتی از مقامات دریافت نکرده بود.

بنیانگذار Roskomsvoboda، Artem Kozlyuk، ادعا می‌کند که در بیشتر موارد، حتی صاحبان وب‌سایت‌هایی که ممنوع شده‌اند از وضعیت آنها بی‌اطلاع هستند و تنها با شکایت از Roskomnadzor می‌توانند علت آن را بفهمند.

دادگاه در آن زمان استدلال کرد که “انتشار و استفاده از بیت کوین کاملاً غیرمتمرکز است و هیچ روشی برای دولت برای تنظیم آن وجود ندارد که با قوانین فعلی روسیه در تضاد است.” با این حال، بایننس توانست این تصمیم را تا ژانویه 2021 لغو کند.

برای مدتی بین وزارت دارایی و بانک روسیه در مورد غیرقانونی بودن یا نبودن ارزهای دیجیتال در این کشور اختلاف نظر وجود داشت.

آنها در ماه های اخیر توانسته اند به توافق برسند. از یک طرف، قانونی که استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان نوعی پرداخت ممنوع می کند، در ماه ژوئیه توسط دومای دولتی و رئیس جمهور ولادیمیر پوتین تصویب شد. از سوی دیگر، دولت این کشور اعلام کرده است که برای استفاده از ارزهای دیجیتال در تجارت بین‌الملل، به‌ویژه به عنوان راهی برای عبور از تحریم‌های غرب، باز است.