منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Crypto در حال تغییر نحوه اتصال افراد به اینترنت است

Crypto در حال تغییر نحوه اتصال افراد به اینترنت است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

قابلیت‌های قرارداد هوشمند، دنیای ارزهای دیجیتال را به سمت بهتر شدن تغییر داد. با موارد استفاده جدید، خدمات نوظهور در شبکه های غیرمتمرکز آینده ای را فراهم می کند که در آن اینترنت عادلانه تر و در دسترس تر از همیشه باشد.

برای بسیاری از افرادی که در مکان‌هایی با ضریب نفوذ اینترنت بالا کار می‌کنند، اتصال به اینترنت سریع بخشی از زندگی روزمره است. هر دستگاهی که دارید می توانید به Wi-Fi یا پهنای باند متصل شوید، خواه تلفن، تبلت، رایانه یا هر دستگاه اینترنت اشیا دیگری باشد. شما هزینه اشتراک اینترنت خانگی و تلفن همراه خود را می پردازید، که حتی ممکن است در همان قرارداد همراه باشد. در آن کشورها، به‌ویژه در مناطق شهری، اینترنت فقط کار می‌کند و تقریباً می‌توانید به هر جایی متصل شوید.

اتصال در کشورهای آفریقایی

همین را نمی توان در مورد اتصال در سراسر آفریقا گفت. تنها 22 درصد از آفریقا به اینترنت دسترسی دارند که به طور قابل توجهی کمتر از سایر نقاط در سراسر جهان است. مناطق شهری و ساحلی اغلب تنها مکان هایی هستند که به اینترنت دسترسی خوبی دارند و دسترسی بی سیم در سراسر قاره گران است. حتی اگر سرویس اینترنت دارید، می‌تواند به‌طور بدنامی غیرقابل اعتماد یا به سادگی کند و قدیمی باشد.

تعداد فزاینده ای از شرکت ها وجود دارند که سعی می کنند این شکاف را پر کنند. شرکتی به نام 3air در تلاش است تا دسترسی به اینترنت پرسرعت و پهنای باند را برای کشورهای آفریقایی و نزدیک به 1 میلیارد فرد بدون بانک و غیر مرتبط به فضای وب 3 بیاورد. این شرکت یکی از استارت آپ های متعددی است که از قراردادهای هوشمند در صنایع سنتی استفاده می کند.

اتصال و بلاک چین

هدف 3air این است که توسعه اینترنت کشورهای جنوب صحرای آفریقا را به استانداردهای مدرن برساند. با استفاده از فناوری Last Mile شرکت K3 Telecom، مراکز اینترنتی را در شهرهای بزرگ در سراسر قاره مستقر خواهد کرد. به گفته این شرکت، این فناوری قبلاً ثابت شده است که کار می کند و در 9 کشور در سه قاره به کار گرفته شده است.

برای ارائه این سرویس، این شرکت از یک مدل اشتراک مبتنی بر NFT استفاده خواهد کرد که به کاربران امکان می‌دهد خدمات خود را بدون نیاز به کار کردن از طریق قراردادهایی که در غیر این صورت برای سال‌ها قفل می‌شوند، انتقال داده و به فروش برسانند. NFT ها فقط برای فروش تصاویر گران قیمت استفاده نمی شوند. آنها هدفی به عنوان یک رمز شناسایی منحصر به فرد دارند که می تواند مالکیت را به صورت دیجیتالی تعیین کند.

هنگامی که NFT ها به عنوان یک مدل اشتراک استفاده می شوند، مشتری یک توکن خریداری می کند و آن توکن خدمات اینترنتی را به آنها ارائه می دهد. کاربران می توانند هر طور که می خواهند از رمز استفاده کنند. اگر دیگر مایل به پرداخت هزینه خدمات نیستند، می توانند آن را در یک بازار غیرمتمرکز بفروشند یا آن را به مالک دیگری مانند یکی از اعضای خانواده منتقل کنند.

حل چالش های محلی با راه حل های جهانی

علاوه بر این، بلاک چین 3air دارای توکن‌های متمرکز بر جامعه است که به مشترکین اجازه می‌دهد در مورد آنچه می‌خواهند پولشان خرج شود، رأی دهند و به آنها صدای مستقیمی برای توسعه جامعه خود می‌دهند.

آفريقا گرفتار مسئله ديگري است. بخش قابل توجهی از افراد بدون بانک پرداخت برای خدمات، دریافت وام و پس انداز پول بدون بانک بسیار دشوارتر است. در آفریقا، 350 میلیون نفر به هیچ بانکی از جمله بانک های تلفن همراه دسترسی ندارند.

با در نظر گرفتن این موضوع، 3air قصد دارد از طریق تامین مالی خرد، تامین مالی غیرمتمرکز را در بلاک چین خود ارائه دهد. این تامین مالی خرد به کاربران حساب‌های چک و پس‌انداز می‌دهد، وام‌های کوچکی را برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند و به مشتریان آموزش‌های تجاری می‌دهد تا سرمایه‌گذاری‌های خود را همانطور که می‌خواهند پیش ببرند.

ما همیشه به دنبال شرکت‌های web3 هستیم که راه‌حل‌هایی برای مشکلات دنیای واقعی ارائه می‌دهند، بنابراین مراحل شرکت‌ها را از نزدیک تماشا خواهیم کرد.