منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Crypto به بدترین حالت خود در آخر هفته سقوط کرد زیرا تورم ایالات متحده به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسید.

Crypto به بدترین حالت خود در آخر هفته سقوط کرد زیرا تورم ایالات متحده به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسید.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بیت کوین و اتر در آخر هفته متحمل ضرر شدند زیرا ارزهای دیجیتال در روز یکشنبه در بحبوحه فروش گسترده‌تر بخش کریپتو پس از داده‌هایی که نشان می‌دهد تورم ایالات متحده به بالاترین حد خود در ۴۰ سال اخیر رسیده است، سقوط کردند. به نظر می رسد بسته شدن هفتگی بیت کوین به پایین ترین حد خود از اوایل سال 2020 نزدیک می شود، زیرا به دلیل ضعف مداوم که به دلیل نقدینگی محدود آخر هفته تشدید شده است.

سقوط کریپتو بیشتر تحت تأثیر داده های تورم ایالات متحده است

بازار کریپتو اخیراً در معرض یک سری از پایین‌های ویرانگر قرار گرفته است. این ضررهای ارزهای دیجیتال اکنون از کنترل خارج شده اند. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در روز یکشنبه به شدت سقوط کردند و ارزش طبقه دارایی در آخر هفته به دنبال داده های اقتصادی ایالات متحده که فشارهای تورمی مداوم در ماه مه را تأیید کرد، کاهش یافت که نشان دهنده سریع ترین نرخ تورم از دسامبر 1981 است.

ارزش اتر با کاهش 6.4 درصدی به 1424.40 دلار رسید که پایین‌ترین نقطه آن از مارس 2021 است. بیت کوین همچنین به پایین‌ترین قیمت خود از 12 می سقوط کرد و به 26876.51 دلار نزدیک شد. تقریباً تمام ارزهای دیجیتال برتری که توسط بلومبرگ ردیابی شده‌اند، روز یکشنبه افت کردند و Dogecoin و Avalanche به ترتیب 9.4 و 13 درصد کاهش یافتند.

با این حال، این دارایی‌های رمزنگاری بعداً نشانه‌هایی از حیات را نشان دادند و طبق گزارش بلومبرگ، یکشنبه در نیویورک، تا ساعت 11:45 به پایین‌ترین حد خود رسیدند – و اتر حتی برای مدت کوتاهی مسیر خود را به منطقه مثبت آن روز باز کرد.

داده‌های CPI روز جمعه افزایش قیمت‌ها را حتی بیشتر از پیش‌بینی‌ها افزایش داد و هر گونه انتظاری را که افزایش هزینه‌ها ممکن است به اوج خود رسیده باشد، از بین برد. با افزایش بازدهی خزانه داری دو ساله به بالاترین میزان از سال 2008، سهام سقوط کرد.

تورم در ماه مه به بالاترین حد در 40 سال گذشته رسید که نشان می‌دهد فشار قیمت‌ها در اقتصاد مستحکم شده است. فدرال رزرو به احتمال زیاد یک سری افزایش تهاجمی نرخ بهره را تمدید خواهد کرد. در نتیجه، بر مشکلات سیاسی کاخ سفید و دموکرات ها افزوده شد.

بر اساس آمار وزارت کار که روز جمعه منتشر شد، شاخص قیمت مصرف کننده در یک رشد گسترده، 8.6 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت. شاخص تورم معمولی 1٪ افزایش یافته است، بیش از همه پیش بینی ها. سرپناه، غذا و بنزین مهمترین عوامل افزایش قیمت بودند.

به اصطلاح CPI اصلی که اجزای غذایی و انرژی فرارتر را حذف می کند، 0.6 درصد نسبت به ماه قبل و 6 درصد سالانه افزایش یافته است که فراتر از انتظارات است.

اعداد و ارقام هر تصوری مبنی بر اینکه تورم قبلاً به اوج خود رسیده و در حال کاهش است را از بین برد. با افزایش هزینه های بنزین همراه با افزایش هزینه های غذا و سرپناه، مدیریت هزینه های زندگی آمریکایی ها به طور فزاینده ای چالش برانگیز می شود. این نشان می دهد که فدرال رزرو باید فشار بیشتری بر اقتصاد وارد کند. این احتمال رکود اقتصادی را افزایش می دهد، که برخی از اقتصاددانان فکر می کردند که در حال شکل گیری در چند ماه آینده است.

آیا بازار کریپتو به پایان خود نزدیک می شود؟

بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال در ماه‌های اخیر تحت فشار زیادی قرار گرفته‌اند، زیرا فدرال رزرو نرخ‌های بهره را افزایش می‌دهد و رهبران جهان تلاش‌های خود را برای مبارزه با تورم افزایش می‌دهند. سهام های فناوری نیز در نتیجه این نوسانات بازار عقب نشینی کرده اند.

اعداد تورم به تقویت روند نزولی کمک می کنند. بازار کریپتو احتمالاً در طول هفته آینده به این منفی بودن ادامه خواهد داد، به خصوص با جلسه FOMC در روز چهارشنبه. سرمایه‌گذاران نگران هستند که افزایش قیمت‌ها باعث شود که فدرال رزرو در نشست سیاست دو روزه خود در روز سه‌شنبه، اقدامات بیشتری علیه ارزهای دیجیتال انجام دهد.

نرخ سیاست فعلی بین 0.75٪ تا 1٪ است. ضرر سهام برای دارایی‌های پرریسک‌تر، از جمله کریپتو، در آخر هفته اتفاق افتاد. در طول بازار پرآشوب ارزهای دیجیتال امسال، برخی از پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال، مانند Coinbase Global Inc.، استخدام را متوقف کرده یا اخراج‌های خود را اعلام کرده‌اند. جمینی اخیراً اعلام کرد که 10 درصد از موقعیت ها کاهش می یابد.

به گفته برخی از کارشناسان صنعت، قیمت کریپتو ممکن است به میزان قابل توجهی کاهش یابد. با این اوصاف، برخی از گاوهای دارایی دیجیتال استدلال می کنند که بحران فعلی ممکن است گشایشی ایجاد کند. برخی از فعالان بازار خاطرنشان کردند که این فروش ممکن است زنگ خطری برای سرمایه گذاران در مورد مزایای تنوع باشد. با این حال، برای دیگران، این نشانه روشنی است که تعداد زیادی از طبقات دارایی در آینده نزدیک متحمل ضررهای قابل توجهی خواهند شد.

بازار فعلی از این نظر منحصر به فرد است. در مقایسه با سایر بازارهای نزولی، بیت کوین به طور متوسط ​​حدود 80 درصد کاهش یافته است و آلت کوین ها تقریباً 90 درصد کاهش یافته است. اگر اینطور باشد، قیمت بیت کوین ممکن است طی یکی دو ماه آینده به شدت کاهش یابد. تاسف بارترین جنبه این است که اکثریت سرمایه گذاران اعتماد خود را به بازار از دست داده اند، که به این معنی است که سقوط احتمالا شدیدتر خواهد بود.

تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که اگر بیت‌کوین به زیر سطح بالای 20000 دلار برسد، به سرعت کاهش خواهد یافت و سطوحی مانند میانگین متحرک 200 هفته‌ای نزدیک به 22000 دلار و حتی بالاترین سطح 2017 یعنی 19511 دلار خواهد بود.

بر اساس داده های Coinglass، تعداد انحلال ارزهای دیجیتال به بالاترین حد خود رسیده است. طبق سوابق این شرکت، برای سومین روز متوالی در روز یکشنبه، پس از ۲۵۸ میلیون دلار در روز جمعه و ۲۹۰ میلیون دلار در روز شنبه، مجموع فروش ارزهای دیجیتال طولانی مدت بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بوده است.

شاخص MVIS CryptoCompare Digital Assets 100، شاخصی با وزن بازار که عملکرد ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر را ردیابی می‌کند، به پایین‌ترین سطح خود از ژانویه ۲۰۲۱ رسیده است.

در حالی که بیت کوین و بازار، به طور کلی، سرمایه گذاران خود را از دست می دهند، اتریوم با مشکلات خود در طول سقوط 11 درصدی دست و پنجه نرم می کند. ETH از ابتدای سال با مشکلاتی روبرو بوده است، اما این پایین ترین سطح آن را تقریباً 70 درصد کمتر از بالاترین رکورد خود در نوامبر قرار می دهد. تنها در 60 روز گذشته، آلتکوین اصلی بیش از 50 درصد سقوط کرده است.

در 24 ساعت گذشته، ارزش بازار ارزهای دیجیتال 7 درصد کاهش یافته است و ممکن است برای اولین بار از ژانویه 2021 به یک تریلیون دلار برسد. از زمانی که در نوامبر 2021 از مرز 3 تریلیون دلار فراتر رفت، ارزش بازار حدود 2 تریلیون دلار از خود را از دست داده است. طاق. پاسخ به این سوال که آیا بازار ارزهای دیجیتال از بسیاری از بازارهای نزولی خود جان سالم به در خواهد برد یا خیر، در حال حاضر غیرممکن است. با این حال، چیزها امیدوارکننده به نظر نمی رسند.