منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Crema شبکه Solana 8.78 میلیون دلار به دلیل بهره برداری از وام فوری ضرر می کند

Crema شبکه Solana 8.78 میلیون دلار به دلیل بهره برداری از وام فوری ضرر می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پروتکل نقدینگی مبتنی بر Solana Crema Finance منجر به از دست دادن حدود 8.78 میلیون دلار ارزهای دیجیتال در یک هک شد. توسعه دهندگان.

به گفته این شرکت، قرارداد هوشمند خود را پس از بهره برداری متوقف کرد. این پروتکل به ارائه‌دهندگان نقدینگی امکان می‌دهد محدوده‌های قیمتی را تعیین کنند، نقدینگی یک طرفه را اضافه کنند و معاملات سفارش دامنه را انجام دهند. این یک پلت فرم معاملاتی پیچیده و غیرمتمرکز با تمام ابزارهای مورد نیاز شما است.

توسعه دهندگان در توییتی گفتند که با “تعدادی از نهادهای امنیتی ذی صلاح و ارگان های مربوطه” برای نظارت بر جابجایی پول نقد هکرها کار می کنند.

به دنبال این اکسپلویت، داده ها نشان می دهد که قیمت بیت کوین قفل شده در Crema از بیش از 12 میلیون دلار در آخر هفته به 3 میلیون دلار در روز دوشنبه کاهش یافت. از زمان آغاز به کار خود در ژانویه، Crema حجم معاملاتی معادل 1.34 میلیارد دلار داشته است.

هکر شبکه سولانا از یک فرمان سوء استفاده کرد

مهاجم با ایجاد یک جعلی شروع کرد تیک اکانت. سازندگان عبارت «اکانت تیک» را به عنوان «حساب خاصی که داده‌های تیک قیمت را در پلتفرم بازارساز Crema ذخیره می‌کند» توصیف کردند. به دنبال آن، هکر با قرار دادن داده ها در حساب جعلی، از دستوری سوء استفاده کرد و از پادمان های امنیتی پیشی گرفت.

هکر با استفاده از وام فلش قیمت دارایی ها را در استخرهای نقدینگی دستکاری کرد. این، همراه با ورودی های داده های جعلی، به مزاحم اجازه داد تا «پرداخت استخر بزرگ» را از استخر درخواست کند.

وام های فلش به معامله گران این امکان را می دهد که با تکیه بر قراردادهای هوشمند به جای اشخاص ثالث، وام های بدون تضمین از وام دهندگان قرض کنند.

وجوه دزدیده شده به 69422.9 Solana (SOL) و 6,497,738 USD Coin (USDC) تبدیل شد. سپس USDC مبتنی بر SOL از طریق Wormhole به شبکه اتریوم منتقل شد و با 6046 اتر (ETH) مبادله شد. با قیمت فعلی، این دارایی ها بیش از 8.5 میلیون دلار است.

Solana (SOL) 20 درصد در 7 روز کاهش یافت

Solana (SOL) از 27 ژوئن تا کنون 20 درصد کاهش قیمت داشته است. به گفته CoinMarketCap، Solana با کاهش شدید هفتگی یک پنجم از قیمتی که در حال حاضر به شدت کاهش یافته است، بیشترین ضربه را در بین 10 پروژه ارزهای دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار داشته است.

روز دوشنبه، SOL با قیمت 41.25 دلار معامله شد. یک هفته است که به سرعت در حال سقوط است و هر روز جلسه را با شمع های قرمز بسته می شود. در 2 جولای، زمانی که 25 درصد کاهش یافت، به حداکثر درد خود یعنی 30.92 دلار رسیده بود که نشان دهنده کاهش 25 درصدی از ابتدای هفته بود.

پس از کاهش 5 درصدی، توکن به سمت سطوح اواخر تابستان 2021 حرکت کرد و اکنون 32.9 دلار قیمت دارد.

سرمایه سولانا با کاهش 2.7 میلیارد دلاری به 11.3 میلیارد دلار رسید که به پروژه اجازه داد تا جایگاه نهم را در بین 10 رتبه برتر حفظ کند اما برای جلوگیری از سقوط DOGE کافی نیست.

در حال حاضر، حداقل Cardano (ADA) و XRP، اگر نه بایننس کوین (BNB)، با شکاف 4 میلیاردی پیشرو هستند. به نظر می رسد جایگاه اتریوم (128 میلیارد دلار) به عنوان رئیس نهایی در حال حاضر برای SOL دور از دسترس باشد.