منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Cosmos 2.0: وحدت زنجیره های بلوکی، امنیت بین زنجیره ای، مدل صدور جدید برای ATOM و موارد دیگر

Cosmos 2.0: وحدت زنجیره های بلوکی، امنیت بین زنجیره ای، مدل صدور جدید برای ATOM و موارد دیگر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اکوسیستم کیهان در چند سال گذشته از زمان راه اندازی خود تا حدودی خاموش بوده است. با این حال، Cosmos 2.0 در حال تغییر بازی است، پس از اعلام اخیر وایت پیپر تازه اصلاح شده با پیشنهادات فراوان. می توان گفت که پلتفرم کیهان ویژگی های منحصر به فردی که آن را متمایز کند، نداشته است.

هاب کیهان، زنجیره بلوکی است که ستون فقرات کل شبکه بلاک چین کیهان را نشان می‌دهد و به عنوان ستون مهمی برای پروژه‌های دیگر ساخته شده در اکوسیستم عمل می‌کند. با این حال، درست است که بگوییم، The Hub هیچ ارزشی در دنیای واقعی به کاربران خود ارائه نکرده است و تیم Cosmos به دنبال تغییر آن است.

با توجه به کاغذ سفید اصلاح شده، cosmos 2.0، این پلتفرم به دنبال افزایش کاربرد و انتقال هاب از یک الگوی صرف است که به ساخت زنجیره های بلاک دیگر در زنجیره کیهانی کمک می کند.

Cosmos 2.0 به دنبال تغییر پویایی است، نه تنها برای بلاک چین های درون اکوسیستم، بلکه برای توکن ATOM. در این پیشنهاد، پلتفرم با هدف دستیابی به وحدت بلاک چین در اکوسیستم خود برای دستیابی به امنیت بین زنجیره ای و تغییر روند صدور توکن های ATOM است.

Cosmos 2.0; پیشنهاد برای امنیت بین زنجیره ای

امنیت بین زنجیره ای یک پیشنهاد محکم از تیم کیهان است که به طور قابل توجهی ویژگی های امنیتی سایر بلاک چین ها را در اکوسیستم ارتقا می دهد. در حالت ایده‌آل، پروژه‌های بلاک چین جدید اغلب از امنیت کمتری برخوردار هستند و در نتیجه مستعد حملات سایبری هستند که می‌تواند منجر به خسارات عظیم شود.

هاب کیهان اساسا قوی ترین بلاک چین در اکوسیستم است که به دلیل گروه معتبری از اعتباردهندگان، امنیت قابل توجهی دارد. زنجیره های کیهان همه تحت اجماع اثبات سهام هستند. بنابراین، آنها برای امنیت به اعتباردهنده ها متکی هستند.

هاب، به عنوان اولین بلاک چین در اکوسیستم کیهان، دارای استخر بزرگی از اعتباردهندگان است که آن را به امن ترین شبکه روی پلتفرم تبدیل می کند. پیشنهاد جدید پیشنهاد می‌کند که هاب اعتبار‌دهنده‌های خود را با دیگر زنجیره‌های کیهانی به اشتراک بگذارد تا امنیت بین زنجیره‌ای فراهم شود. این ویژگی چالش‌های اولیه زنجیره‌های جدید را که اعتباردهنده‌های خود را در اکوسیستم پیدا می‌کنند ارتقا می‌دهد و اغلب آنها را در برابر حملات آسیب‌پذیر می‌کند.

معرفی امنیت بین زنجیره ای نه تنها زنجیره های بلوکی را متحد می کند. همچنین راهی برای استقرار برنامه‌های غیرمتمرکز دفاعی در اکوسیستم فراهم می‌کند.

Cosmos 2.0; تاثیر بر ATOM

پیشنهاد Cosmos 2.0 همچنین بر توکن ATOM، که توکن دیجیتال بومی در اکوسیستم Cosmos است، تأثیر خواهد گذاشت. مدل توزیع مجدد پیشنهادی جدید، از افزایش ارزش ATOM با اعمال نفوذ مایع و گره زدن ارزش آن به مدل امنیتی بین زنجیره ای اطمینان حاصل می کند.

توکن ATOM وسیله ای بومی برای سایر اکوسیستم ها و کاربران برای قرض گرفتن ویژگی های امنیتی مانند اعتبار سنجی در اکوسیستم Cosmos خواهد بود. این رویکرد به توکن ATOM ارزش واقعی می دهد و تقاضای آن را افزایش می دهد.

به طور مشابه، از طریق اعمال نفوذ نقدینگی، دارندگان ATOM این فرصت را خواهند داشت که دارایی‌های دیجیتال خود را با اعتبارسنجی‌ها قفل کنند. در مقابل، این دارایی‌ها با استفاده از آنها برای سهام نقدینگی، سود تعلق می‌گیرند و از افزایش ارزش توکن ATOM اطمینان حاصل می‌کنند.

در حالت ایده‌آل، پیشنهاد کاغذ سفید Cosmos 2.0 اکوسیستم را مختل می‌کند، یک گام بزرگ از ماهیت نسبتا محافظه‌کار پلتفرم و اکوسیستم به طور کلی.