منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Coinbase CSO به شکایت های 5 میلیون دلاری پاسخ می دهد

Coinbase CSO به شکایت های 5 میلیون دلاری پاسخ می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

صرافی محبوب رمزارز Coinbase توسط گروهی از سرمایه گذاران پس از مطرح شدن ادعاهای ادعایی مبنی بر اقدامات امنیتی ضعیف مورد شکایت قرار گرفت. سرمایه گذاران ادعا می کنند که Coinbase حساب های خود را در معرض هکرهای بالقوه قرار داده است، زیرا کنترل های امنیتی لازم را در اختیار نداشته است.

در رابطه با این خبر، فیلیپ مارتین، مدیر ارشد امنیت صرافی بیانیه‌ای به روزنامه انگلیسی «ایونینگ استاندارد» صادر کرده است. در ادامه بیانیه رسمی وی آمده است –

ما تهدیداتی را در هر شکل و اندازه‌ای می‌بینیم… حملاتی را به پروتکل‌ها می‌بینیم، هکرهایی را می‌بینیم که به آسیب‌پذیری‌های قرارداد هوشمند نگاه می‌کنند و به دنبال راه‌هایی برای سوءاستفاده از آن‌ها هستند. ما یک سازمان کامل در تیم خود ایجاد کرده‌ایم تا مطمئن شویم که از منحنی جلوتر هستیم.»

مارتین همچنین بیان کرد که چنین رویدادهایی بیشتر به دلیل عدم آگاهی کاربران است. وی تاکید کرد که این پلتفرم تمامی کنترل های امنیتی لازم را برای جلوگیری از دسترسی غیرقانونی و نفوذ وجوه کاربران دارد. با این حال، وضعیت امنیتی کلی یک صرافی رمزنگاری به همان اندازه که به سازمان بستگی دارد به کاربر بستگی دارد.

اگرچه مارتین هرگونه اظهارنظر مستقیم در رابطه با شکایت را رد کرد، اما به طور ضمنی اشاره کرد که مدیریت ناسازگار و غیرمسئولانه دارایی های دیجیتال می تواند منجر به سوء استفاده بازیگران تهدید از آسیب پذیری ها شود. از طریق این بیانیه، این شرکت به‌جای اینکه مسئولیتی در رابطه با شکایت به عهده بگیرد، به‌طور غیرمستقیم تقصیر را متوجه کاربران آسیب‌دیده می‌داند.

چرا از کوین بیس شکایت می شود؟

این دعوی توسط یکی از ساکنان ایالت جورجیا به نام جورج کاتولا هدایت می شود و بیش از 100 کاربر کوین بیس یک شکایت دسته جمعی علیه این شرکت در دادگاه منطقه ای ایالات متحده تنظیم کرده اند. کاربران این شرکت را به قفل غیرقانونی حساب های خود و محدود کردن آنها از فروش دارایی های ضعیف خود متهم می کنند. این در نهایت باعث شد که کاربران پس از انحلال گسترده بازار ارزهای دیجیتال در هفته گذشته، ضررهای قابل توجهی را تجربه کنند.

شکایت ارائه شده همچنین ادعا می کند که کوین بیس از شیوه های امنیتی استاندارد برای محافظت از حساب های مشتریان خود پیروی نمی کند. همچنین ادعا می‌کند که صرافی به‌طور تصادفی برداشت کریپتو را به حالت تعلیق در می‌آورد و گزینه‌ها را بدون هیچ دلیل یا اطلاعیه معقولی به فروش می‌رساند.

به گفته شاکی اصلی Kattula، او در اوایل سال جاری یک حساب در صرافی باز کرده و حدود 6000 دلار توکن های مختلف خریداری کرده است. سه ماه بعد، یک هکر توانست به حساب کاربری او دسترسی پیدا کند و تمام وجوه را به سرقت ببرد. کوین بیس تنها توانست 1000 دلار سرمایه خود را بازیابی کند. از آن زمان صرافی دارایی های باقی مانده را «غیرقابل بازیافت» تلقی کرده است.

شاکیان دیگر پرونده نیز ادعا کرده اند که حوادث مشابهی را تجربه کرده اند. به طور کلی، قربانیان به دنبال غرامت 5 میلیون دلاری هستند.

سرقت های رمزنگاری همچنان در حال افزایش هستند

اگرچه بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال در سال‌های اخیر به محبوبیت و پذیرش افزایش یافته‌اند، بازار بزرگ‌تر ارزهای دیجیتال هنوز در بیشتر کشورها کنترل نشده است. همچنین از آنجایی که کل فضای غیرمتمرکز هنوز یک نوآوری نسبتاً جدید است، راه حل ها و کنترل های امنیتی متعارف قادر به محافظت از چنین پلتفرم هایی در برابر حملات پیچیده نیستند.

اخیراً هک کریپتو به اخبار رایج هر ماه تبدیل شده است. در ماه ژوئن، هکرها 100 میلیون دلار ارزهای دیجیتال را از پل بلاک چین Harmony سرقت کردند. در این ماه، پل بلاک چین Nomad با هک 200 میلیون دلاری مواجه شد. همچنین، شبکه اصلی وام‌دهنده کریپتو سلسیوس در اوایل سال جاری، پس از 120 میلیون دلار در دسامبر گذشته، اعلام ورشکستگی کرد.

به طور کلی، صنعت کریپتو در سال جاری بیش از 1 میلیارد دلار سرقت داشته است و سه ماهه آخر سال هنوز باقی مانده است. اکثر قربانیان این هک ها تمایلی به بازیابی اکثر سرمایه های خود ندارند. باید دید که آیا کوین بیس می تواند اقدامات موثری برای پیشی گرفتن از چنین حوادثی در آینده نزدیک انجام دهد یا خیر.