منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Coin Center از خزانه داری ایالات متحده و IRS به اتهام جاسوسی مالی شکایت کرد

Coin Center از خزانه داری ایالات متحده و IRS به اتهام جاسوسی مالی شکایت کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

جامعه غیرمتمرکز کریپتو نیز نگران مسائل نظارتی است. روز جمعه، Coin Center – یک اندیشکده غیرانتفاعی متمرکز بر مقررات ارزهای دیجیتال – شکایتی علیه وزارت خزانه داری ایالات متحده و IRS تنظیم کرد و مدعی شد که الزام قانون زیرساخت 2021 برای گزارش مالیاتی “غیرقانونی” است. Coin Center برای جلوگیری از اجرای الزامات گزارش بخش 6050I به دادگاه رفت.

Coin Center خزانه داری ایالات متحده و IRS را به دلیل قانون گزارش مالیاتی غیرقانونی به دادگاه می کشاند

Coin Center، یک سازمان غیرانتفاعی حمایت از بلاک چین مستقر در واشنگتن، شکایتی علیه وزارت خزانه داری ایالات متحده و IRS به اتهام تهیه پیش نویس اصلاحیه غیرقانونی برای لایحه زیرساخت های بحث برانگیز تنظیم کرد. این شکایت بر قانون زیرساخت، مشاغل متمرکز است که سال گذشته به تصویب رسید و به عنوان لایحه هزینه های 1.2 تریلیون دلاری شناخته می شود که به دنبال تقویت زیرساخت ها و تحریک توسعه اقتصادی است.

به گفته مرکز کوین، یک ماده مالیاتی در این لایحه نظارت مالی کاربران رمزارز را تشویق می کند. به گفته این شرکت، این بند با وادار کردن کاربران کریپتو به ارائه اطلاعات شخصی به دولت، آزادی های مدنی را زیر پا می گذارد.

این مقررات که در سال 2024 لازم الاجرا می شود، سرمایه گذارانی را که بیش از 10000 دلار ارز دیجیتال دریافت می کنند، ملزم می کند تا شماره امنیت اجتماعی و سایر اطلاعات شخصی فرستنده را ارائه دهند. این ماده همچنین شامل یک تعهد گزارش مالیاتی بسیار بحث برانگیز است که بر کارگزاران تحمیل شده است. این ماده باعث واکنش شدید صنعت شد، اما ناموفق بود.

طبق یک اعلامیه رسمی، مرکز کوین این پرونده را به نفع محافظت از سرمایه‌گذاران کریپتو آمریکایی فاش کرد. در شکایت آمده است:

در سال 2021، پرزیدنت بایدن و کنگره یک دستور گزارش مالیاتی کمتر شناخته شده را اصلاح کردند. اگر این اصلاحیه اجرایی شود، یک رژیم نظارت جمعی را بر آمریکایی های عادی تحمیل خواهد کرد […] دستور گزارش‌دهی، آمریکایی‌ها را مجبور می‌کند که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند تا جزئیات مزاحم خود را هم با یکدیگر و هم با دولت فدرال به اشتراک بگذارند. بر اساس شرایط این دستور، فرستندگان و گیرندگان روزانه ارزهای دیجیتال مجبور به افشای نام، شماره تامین اجتماعی، آدرس خانه، اطلاعات هویتی شخصی دیگر خود هستند.

مرکز سکه.

با توجه به این شکایت، مرکز کوین نگران است که این مقررات آمریکایی ها را مجبور می کند که اطلاعات فرستنده را تا یک سال در صورتی که هر یک از مجموعه ای از تراکنش ها بالغ بر 10000 دلار یا بیشتر باشد، حفظ کنند. قانون جدید تا دو سال دیگر اجرایی خواهد شد. جنت یلن، سرویس درآمد داخلی و رئیس خزانه داری، متهمان این پرونده هستند.

به گفته مرکز کوین، قانون جدید بر کل جامعه ارزهای دیجیتال، از جمله سازمان‌های غیردولتی که کمک‌های مالی ناشناس دریافت می‌کنند و هنرمندان توکن غیرقابل تعویض (NFT) که مجبور می‌شوند اطلاعات شخصی مشتریان خود را به دولت بدهند، تأثیر منفی خواهد گذاشت.

Coin Center می گوید که بخش 60501 متمم چهارم و اول را نقض می کند

طبق ادعای اول شکایت، Coin Center ادعا می‌کند که ارائه 6050I برای جمع‌آوری داده‌های مربوط به اشخاص ثالث طراحی نشده است، بلکه اطلاعاتی درباره عموم مردمی است که در تراکنش‌های رمزنگاری شرکت می‌کنند.

به گفته این سازمان، ادعای دوم مربوط به آزادی تشکل آنها است. علاوه بر این، این شرکت اظهار داشت که یک تصمیم دیوان عالی دولت را از اجبار سازمان ها به نگهداری و گزارش لیست های سربازی منع می کند.

این شکایت ادعا می کند که الزام افراد به جمع آوری داده های “بسیار مداخله جویانه” در مورد دیگران، بر اساس متمم چهارم مغایر قانون اساسی است. همچنین معتقد است که اجبار سازمان‌های سیاسی به افشای مشارکت‌کنندگان خود ممکن است متمم اول را نقض کند.

دعوای ما با دو ادعای اصلی منتهی می‌شود: (1) وادار کردن مردم عادی به جمع‌آوری اطلاعات بسیار مزاحم درباره سایر مردم عادی و گزارش آن به دولت بدون حکم، بر اساس متمم چهارم مغایر قانون اساسی است. و (2) درخواست از سازمانهای فعال سیاسی ایجاد و گزارش لیستی از نام اهداکنندگان و اطلاعات شناسایی به دولت بر اساس متمم اول قانون اساسی است. اولین ادعا در مورد حریم خصوصی و حق متمم چهارم ما برای ایمن بودن از جستجوها و مصادره های غیر منطقی است.

مرکز سکه.

شکایتی که توسط Coin Center علیه وزارت خزانه داری ایالات متحده و IRS ارائه شده است، آخرین فصل از یک بحث طولانی مدت در مورد حفظ حریم خصوصی در ارزهای دیجیتال است. توانایی ارزهای دیجیتال برای ارائه تراکنش‌های شبه ناشناس پول، مخالفت قابل توجهی را از سوی دولت‌ها برانگیخته است، که استدلال می‌کنند پتانسیل بسیار زیادی برای پولشویی دارد.

اتحادیه اروپا قبلاً قوانینی را اجرا کرده است که در تلاش برای جلوگیری از پولشویی، گزارش دقیق تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را الزامی می‌کند. علاوه بر این، این ایده که روسیه ممکن است از رمزارزها برای حذف محدودیت‌های اخیر استفاده کند، درخواست‌هایی را برای نظارت بیشتر برانگیخته است.

ایالات متحده برای تصویب یک لایحه مقررات رمزنگاری و اجرای آن تلاش کرده است، اما این روند بیش از حد انتظار طول می کشد. دوشنبه گذشته، 7 ژوئن 2022، جامعه توییتر با انتشار نسخه‌ای از پیش‌نویس لایحه ایالات متحده در مورد ارزهای دیجیتال که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده بود، بیدار شد.

نگرانی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد محافظت از کاربر در سراسر امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، استیبل کوین ها، سازمان های مستقل غیرمتمرکز (DAO) و اکوسیستم های مبادلات ارز دیجیتال از طریق تحقیقات بیشتر تایید شد.

در یک یادداشت جانبی، Coin Center برای پشتیبانی با جامعه ارزهای دیجیتال تماس گرفت و خاطرنشان کرد:

ما در حال بررسی اضافه کردن شاکیان دیگر به این شکایت هستیم، بنابراین اگر ممکن است با این توضیحات مطابقت داشته باشید و علاقه مند هستید، لطفاً با ما تماس بگیرید.

مرکز سکه.

با پیشروی پرونده قضایی، وزارت خزانه داری ایالات متحده در حال بررسی یک طرح مورد مناقشه برای شناسایی افرادی است که کیف پول های بیت کوین میزبانی نشده را مدیریت می کنند. دیروز، معاون وزیر خزانه داری ایالات متحده، والی آدمو، در سخنرانی خود در Consensus 2022 به صرافی ارز مجازی گارانتکس برای تعطیل کردن بازار تاریک نت روسیه Hydra و فعال کردن باج افزار اشاره کرد.

اجماع 2022 یکی از مهمترین رویدادهای ارزهای دیجیتال در جهان است. به گفته Adeyemo، اگرچه از ارزهای دیجیتال به طور موثر برای نقض تحریم‌های روسیه استفاده نشده است، این کشور به عنوان کانونی برای کلاهبرداران اینترنتی شناخته شده است که ممکن است از ارزهای دیجیتال برای ارتکاب جرایم اضافی استفاده کنند.

آینده کریپتو در ایالات متحده چیست و چگونه بر سرمایه گذاری شما تأثیر می گذارد؟ آیا این قوانین جدید اعتماد سرمایه گذاران را بهبود می بخشد و به رشد کمک می کند یا تأثیر منفی بر قیمت کریپتو خواهد داشت؟ سرمایه گذاران این سوال را مطرح می کنند که آیا وزارت خزانه داری ایالات متحده در مسیر درستی با مقررات ارزهای دیجیتال حرکت می کند؟