منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Chainalysis: اکتبر بزرگترین ماه در سال 2022 برای هک های DeFi است – ببینید چرا

Chainalysis: اکتبر بزرگترین ماه در سال 2022 برای هک های DeFi است – ببینید چرا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

شرکت تجزیه و تحلیل داده های بلاک چین Chainalysis دارد برچسب زده شده است اکتبر به عنوان “بزرگترین ماه در بزرگترین سال فعالیت هکری” شناخته می شود. صرف نظر از بازار نزولی، هکرها تاکنون موفق شده اند در ماه اکتبر 718 میلیون دلار از پروتکل های تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) بهره ببرند.

«در سال 2019، بیشتر هک‌ها صرافی‌های متمرکز را هدف قرار می‌دادند و اولویت‌بندی امنیت راه طولانی را طی کرد. اکنون اکثریت قریب به اتفاق اهداف پروتکل های DeFi هستند.

پل های زنجیره ای هدف اصلی هکرها هستند

Chainalysis گفت حدود 11 پروتکل DeFi در این ماه هک شده است که سه مورد از آنها شامل پل های زنجیره ای متقابل است. زیان های این پل ها 82 درصد یا 600 میلیون دلار از کل دارایی های رمزنگاری شده سرقت شده از ماه DeFi را تشکیل می دهد. Chainalysis گفت: «پل‌های زنجیره‌ای متقاطع همچنان هدف اصلی هکرها هستند.

از ابتدای سال 2022، هکرها حدود 125 هک انجام داده اند و بیش از 3 میلیارد دلار به دست آورده اند. همچنین بخش قابل توجهی از سرقت ها (64 درصد) از روی پل ها بیرون کشیده شد.

Fe5lb0xXoAIbXBE

پل زنجیره ای بایننس، BSC Token Hub، یکی از جدیدترین اکسپلویت های این ماه است. گزارش شده است که هکرها از یک آسیب پذیری در قرارداد برای استخراج 2 میلیون BNB به ارزش حدود 570 میلیون دلار سوء استفاده کردند. با این حال، هکرها تنها حدود 100 میلیون دلار از صندوق هک شده را برداشت کردند، در حالی که بقیه وجوه بعداً توسط توسعه دهندگان زنجیره BNB مسدود شد.

تحلیل زنجیره ای: هکرها علیرغم بازار نزولی انعطاف پذیر هستند

در حالی که به نظر می رسد تراکنش های غیرقانونی ناشی از کلاهبرداری های سرمایه گذاری کاهش یافته است، هکرها در مواجهه با بازار نزولی ارزهای دیجیتال انعطاف پذیر به نظر می رسند. قابل ذکر است که قیمت کریپتو از ابتدای سال به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

بزرگترین ارز دیجیتال، بیت کوین (BTC)، از ژانویه تا کنون بیش از 55 درصد کاهش یافته است، به همین ترتیب سایر آلتکوین های اصلی از جمله اتر (ETH). با توجه به سرعت فعلی که از پروتکل‌های DeFi استفاده می‌شود، Chainalysis گفت که سال 2022 ممکن است از سال 2021 به عنوان رکورد سال فعالیت‌های هک پیشی بگیرد.