منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • CFTC SBF را به دلیل کلاهبرداری به دادگاه می کشاند

CFTC SBF را به دلیل کلاهبرداری به دادگاه می کشاند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کمیسیون معاملات آتی کالا از مدیر عامل بورس منحل شده FTX به شدت انتقاد کرده است. بر اساس این پرونده، صرافی به همراه Alameda Research، یک شرکت خواهر، به عنوان متهم درج شده است. CFTC مدعی شد که هر دو شرکت قانون بورس کالا را نقض کرده اند و به همین دلیل باید پرونده خود را در مقابل هیئت منصفه مطرح کنند. این شکایت امروز در منطقه جنوبی نیویورک ثبت شد. این آژانس از دادگاه می‌خواهد که متهم را موظف کند که به معامله‌گران آسیب‌دیده تسکین دهد.

CFTC گفت که وجوه سرمایه گذار برای هزینه های شخصی استفاده شده است

CFTC از دادگاه خواست تا مجازات هایی را علیه شرکت و همدستانش به دلیل نقش آنها در این موضوع تعیین کند. این آژانس ادعا کرد که SBF به مقامات بلندپایه این شرکت دستور داده است تا ویژگی‌ای را در پلتفرم صرافی ایجاد کنند که به Alameda این امکان را می‌دهد تا از صرافی به عنوان خط اعتباری برای کاربران استفاده کند.

بایگانی ادعا کرد که برخلاف ادعاهای مطرح شده در FTX، صرافی و Alameda به استفاده از وجوه متعلق به کاربران به گونه‌ای که گویی متعلق به آن‌ها است، اغفال کردند. برخی از وجوه به عنوان سرمایه در سرمایه گذاری ها و معاملات آنها استفاده می شد. CFTC همچنین اشاره کرد که SBF، خانواده او و برخی از کارمندان از وجوه متعلق به کاربران برای هزینه های خود خارج کردند. برخی از مخارج شامل جت های خصوصی، وام ها و سایر هزینه های شخصی است.

حضور SBF در Financial House به حالت تعلیق درآمد

مقامات سام بنکمن فرید را در 12 دسامبر در باهاما دستگیر کردند، پس از اینکه او با اتهامات جنایی مورد انتقاد قرار گرفت. او به ایالات متحده مسترد شد زیرا هر دو کشور با استرداد موافقت کردند. پیش از این، SEC همچنین SBF را به دلیل نقض قوانین ضد تقلب در SEC به دادگاه کشاند. این آژانس همچنین گفت که قوه مجریه قانون اوراق بهادار ایجاد شده در سال 1934 را نقض کرده است.

قبل از دستگیری، SBF قرار بود امروز در کمیته خانه مالی حضور یابد. با این حال، یک شهادت فاش شده توسط مدیر اجرایی ادعا کرد که کارمندان او تا حد زیادی مقصر این اتفاق ناگوار در بورس هستند. او اشاره کرد که تقصیر او در این موضوع کلیک کردن روی دکمه ای در یک سند DocuSign بود که شرکت را در دستان کسانی قرار داد که آن را نابود کردند.