منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • CFTC به دلیل اجرای طرح 12 میلیون دلاری BTC Ponzi از مرد اوهایو هزینه می گیرد

CFTC به دلیل اجرای طرح 12 میلیون دلاری BTC Ponzi از مرد اوهایو هزینه می گیرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یکی از ساکنان اوهایو که یک طرح 12 میلیون دلاری پونزی شامل بیت کوین را اجرا می کرد، توسط کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) جریمه شد. بر اساس شکایتی که توسط CFTC در دادگاه منطقه ای در ایالت در روز پنجشنبه ارائه شد، این مرد برای پرداخت هزینه زندگی پرهزینه خود اقدام به کلاهبرداری کرد.

طرح پونزی یک روش سرمایه گذاری متقلبانه است که در آن سرمایه گذاران اولیه با پولی که از سرمایه گذاران بعدی به دست می آید، جبران می شود. CFTC روز جمعه اعلام کرد که Rathnakishore Giri، از نیو آلبانی، اوهایو، به عنوان یک معامله گر ارز دیجیتال موفق ظاهر شده است.

سپس ظاهراً بیش از 150 سرمایه‌گذار بالقوه را متقاعد کرد که به او 12 میلیون دلار پول نقد بعلاوه حداقل 10 بیت‌کوین به ارزش حدود 240326 دلار امروز بدهند.

CFTC اتهامات طرح پونزی را علیه یکی از ساکنان اوهایو اعمال می کند

این شکایت که در ناحیه جنوبی اوهایو ثبت شده است، یک شرکت Rathnakishore Giri و دو شرکت او را مورد هدف قرار می دهد: SR Private Equity LLC و NBD Eidetic Capital LLC. CFTC همچنین از گیر می‌خواهد که زیان‌های سرمایه‌گذاران خود را جبران کند.

به گفته کریستین ان. جانسون، کمیسر CFTC، گیر به سازماندهی و حفظ کلاهبرداری متهم است که سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به دارایی‌های دیجیتال را هدف قرار داده است.

تحت عنوان اینکه او یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی با تمرکز بر سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال را اداره می کند، از شور معاصر برای فرصت های سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال استفاده کرد و سرمایه گذاران ناخواسته را جذب کرد تا با این وعده بیش از 12 میلیون دلار به صورت نقد و بیت کوین به صندوق های خود کمک کنند. بازده استثنایی بدون خطر ضرر مالی.

کریستین ن. جانسون، کمیسیونر CFTC

گیری متهم است که پول سرمایه‌گذاران را به سمت کسب‌وکارهایش هدایت می‌کند که شامل NBD Eidetic Capital، LLC و SR Private Equity، LLC می‌شود. به گفته CTFC، گیر به مشتریان دروغ گفته و ادعا کرده است که پول آنها را مجدداً در صندوق های سرمایه گذاری سرمایه گذاری می کند و بازده ارائه می دهد. به گفته CTFC، این وجوه در عوض برای اقلام گران قیمت توسط Giri هزینه شد.

در این شکایت همچنین ادعا شده است که متهمان در درخواست‌های خود از مشتریان، حقایق مادی را از قلم انداخته‌اند، از جمله متهمان از وجوه مشتریان خود برای پرداخت سود به مشتریان دیگر به شیوه‌ای مشابه طرح پونزی استفاده کرده‌اند و همچنین وجوه مشتریان را برای پرداخت هزینه زندگی مجلل گیر، که شامل آن می‌شود، اختلاس کرده‌اند. اجاره قایق بادبانی، تعطیلات لوکس و خرید لوکس.

CFTC

در این شکایت همچنین از والدین گیر، گیری سوبرامانی و لوکا پاوانی گری، به عنوان متهمان امدادی به دلیل داشتن وجوهی که در آن هیچ منفعت قانونی نداشتند نام برده شد. طبق گزارش CTFC، طرح‌های کریپتو پونزی در ماه‌های اخیر بالا بوده است.

این آژانس به دنبال غرامت برای مصرف کنندگان فریب خورده، رد کردن منافع غیرقانونی، مجازات های مدنی، ممنوعیت دائمی تجارت و ثبت نام، و حکم دائمی در برابر نقض آتی قانون بورس کالا (CEA) و قوانین CFTC است.

CFTC این اتهامات را با همکاری SEC ثبت می کند

این شکایت یک روز پس از اینکه CFTC و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) طرحی را برای گسترش الزامات گزارش‌دهی برای صندوق‌های تامینی خصوصی و بزرگ به منظور گنجاندن ذخایر بیت‌کوین مطرح کردند.

این قوانین بخشی از تلاش مشترک تنظیم کننده های کشور برای افزایش آگاهی عمومی از نحوه عملکرد صندوق های خصوصی و دارایی های آنها است. بر اساس این شکایت، CFTC ادعا می کند که Giri با دستکاری اطلاعات و استفاده از “دستگاه های فریبنده” درگیر کلاهبرداری در معاملات آتی بوده است.

به گفته جانسون، سبک زندگی مجلل گیر با استفاده از جت های شخصی، اجاره قایق بادبانی، خانه تعطیلات مجلل، ماشین های لوکس و لباس های گران قیمت طراحی شده بود. این شیوه زندگی نشان دهنده عدم توجه کامل به سرمایه گذارانی بود که به او ایمان داشتند.

CFTC همچنین به تحقیق درباره گیر و مشاغل او ادامه می دهد. کمیسیون از وی خواسته است که هرگونه سود یا سود حاصل از کلاهبرداری و هرگونه پول پرداخت شده در رابطه با سوء رفتار از جمله حقوق، کمیسیون، وام، کارمزد، درآمد و سود معاملاتی را بازگرداند.

جانسون گفت که CFTC “با دقت بازارها را بررسی می کند و مقررات را اجرا می کند”، اما محصولات مالی جدید، مانند دارایی های دیجیتال، می توانند “چالش های جدیدی ایجاد کنند.”

این مورد این خطرات را نشان می‌دهد، بر تهدیدهای همیشه حاضر تأکید می‌کند و نشان می‌دهد که – صرف نظر از کلاس دارایی – اجرای مؤثر و حمایت از مشتری باید در اولویت‌های ما باشد.

کریستین ان. جانسون

بسیار مهم است که همه فعالان بازار بدانند که این رفتار مطابق با مأموریت CFTC منوط به اقدامات اجرایی خواهد بود. علاقه اخیر به دارایی‌های دیجیتال و شرکت‌های بازار ارزهای دیجیتال که بازدهی بالا یا ثروتمند شدن سریع را تبلیغ می‌کنند، اما طرح‌های فریبنده‌ای را که از اقدامات طولانی مدت ممنوع است، پنهان می‌کنند، بسیار نگران‌کننده است.

در حالی که نوآوری کریپتو دارای چندین مزیت است، CFTC به مصرف کنندگان توصیه کرده است که مراقب باشند. کلاهبردارانی که با بهره گیری از منافع عمومی در فناوری های مالی پیشرفته به دنبال سود بردن از مردم بی خبر هستند، کلاهبرداری هایی را انجام می دهند که سرمایه گذاران را از پول آنها جدا می کند.