منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • CBDC یک سیستم پولی ایده آل – صندوق بین المللی پول

CBDC یک سیستم پولی ایده آل – صندوق بین المللی پول

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مدیران صندوق بین المللی پول (IMF) کیفیت ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را ستوده اند. بر اساس انتشارات این نهاد، آنها چندین ویژگی را به ارز دیجیتال نسبت داده اند، از جمله سازگاری و باز بودن آن. در همین راستا، بانک‌های سراسر جهان نیز ارزها را برای اصلاح و بهبود کل سیستم نقدینگی مورد توجه قرار داده‌اند. در این نشریه، صندوق بین‌المللی پول خاطرنشان کرد که کیفیت فنی و اعتماد بانک‌های مرکزی، سیستم پولی را غنی می‌کند.

مدیران صندوق بین المللی پول آینده روشنی را برای CBDC ها پیش بینی می کنند

طبق این نشریه، مدیران صندوق بین المللی پول خاطرنشان کردند که افزودن فناوری دیجیتال به بازار فیات آینده روشنی را برای اقتصاد تضمین می کند. به غیر از مدیران صندوق بین المللی پول، افراد دیگری که در این نشریه نقش دارند، جان فراست و هیون سونگ شین با بانک تسویه بین المللی (BIS) هستند.

یک مطالعه اخیر از BIS نشان داد که دارایی های دیجیتال در سطح بی سابقه ای از ارزش پولی کمی جلوتر از سیستم نقدی فیزیکی هستند. با این حال، مدیران به این نکته اشاره کردند که برخی از مسائلی که دارایی‌های دیجیتال را از دستیابی به پذیرش گسترده‌تر آزار می‌دهد، ازدحام در مکانیسم است. جدای از آن، اکثر مردم در استفاده از دارایی های بی ثبات در زندگی روزمره خود چندان خوش بین نیستند. این چیزی است که CBDC تغییر خواهد کرد.

تحلیلگران رشد بازار را پیش بینی می کنند

به گفته این سازمان، ارزهای دیجیتال کمی بهتر از رمزنگاری هستند و کیفیت هایی را که کاربران در بازار به آن نیاز دارند ارائه می دهند. در این بیانیه ذکر شده است که با استفاده از اعتماد ارائه شده توسط بانک ها به عنوان زمینه، آنها می توانند از این فناوری ها برای دستیابی به یک سیستم پولی بهتر استفاده کنند. مدیران همچنین توصیه کردند که بانک ها شروع به استفاده از توکن سازی برای کمک به کاربران برای خرید ارزهای فیزیکی متنوع کنند.

این بدنه همچنین خاطرنشان کرد که بازار در چند روز گذشته کاهش یافته است. با این کار، آنها پیش‌بینی کرده‌اند که بازار کریپتو در روزهای آینده شاهد رکود است. در چند هفته گذشته، تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که در صورت تغییر اوضاع در اقتصادها، بازار کریپتو می‌تواند شاهد یک جهش عظیم باشد. با این حال، مطالعه صندوق بین المللی پول نشان داد که مسائل اخیر پیرامون شرکت هایی مانند وویجر و سلسیوس تأثیر قابل توجهی بر بازار فیات نداشته است.