منو سایت

CBDC: ژاپن خواستار تشدید توسعه خود شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • ژاپن خواستار تشدید توسعه CBDC خود شد
  • بانک مرکزی ژاپن تحقیقات را تشدید می کند
  • مقامات دولتی همچنان به فشار بر BOJ ادامه می دهند

در حال حاضر کشورهای سراسر جهان در حال افزایش آمادگی برای ایجاد ارز دیجیتالی مورد حمایت بانک مرکزی خود هستند. اگرچه برخی از کشورها CBDC خود را راه‌اندازی کرده‌اند، اما چین همچنان در کشورهای برتری که امیدوارند این ارز را فهرست کنند، پیشتاز است. با توجه به اینکه چین و سایر کشورها همچنان پیشتاز هستند، از ژاپن خواسته شده است که رویکرد خود را برای ساخت CBDC خود تشدید کند. بر اساس این گزارش، سیاستمداران از افسران مالی خواسته اند که عجله کنند و مانند بسیاری از کشورها، ارز دیجیتال خود را آغاز کنند.

BOJ تحقیقات در مورد CBDC خود را تشدید می کند

ژاپن طی سال‌ها در پذیرش دارایی‌های دیجیتال نقش مهمی داشته است و سیاستمداران نمی‌خواهند این موقعیت را از دست بدهند. طبق بسیاری از گزارش ها، چین همچنان در حال آزمایش است زیرا CBDC آن به طور مداوم در سراسر کشور آزمایش می شود. اخیراً چندین همکاری با برندها برای تشدید آزمایش در شهرهای بزرگ امضا کرده است. ژاپن در رقابت خود برای پیشی گرفتن از چین، مسئول مالی خود را تقویت کرده است که وظیفه تحقیق در مورد همه جنبه‌های مربوط به ارزهای دیجیتال را دارد. بانک ژاپن علیرغم حرکت طولانی خود برای توسعه CBDC خود، ترجیح داده است با احتیاط به آن حمله کند. اما با افزایش فشار از سوی رده های بالای کشور، بانک ممکن است مجبور شود رویکردی جدید و تهاجمی را در نظر بگیرد.

مقامات دولتی همچنان به فشار بر BOJ ادامه می دهند

در بیانیه نخست وزیر، تاکایوکی کوبایاشی، این کشور ابتدا باید پیامدهای امنیتی را قبل از ایجاد CBDC خود در نظر بگیرد. او همچنین خاطرنشان کرد که برای اینکه ین دیجیتال در اسرع وقت در دسترس قرار گیرد، BOJ باید اضافه کار کند. همچنین، این اولین بار نیست که مقامات برای حرکت بالاتر از اپوزیسیون فریاد می زنند. در بیانیه اخیر یوشیتاکا کیتائو، یکی از مدیران SBI، او خاطرنشان می کند که چین از همه کشورها و قاره های دیگر جهش کرده است و همچنان از نظر CBDC پیشتاز است.

او همچنین اشاره کرد که ممکن است شرایط در آینده تغییر کند، زیرا سایر کشورها نیز برای ایجاد CBDC خود دست به کار شده‌اند. اگرچه ین دیجیتال نیز در دست ساخت است، اما BOJ آن را در نوع خود ندارد تا آن را در نزدیک ترین تاریخ عرضه کند. او همچنین اعتراف کرد که رشد را در هر دو بخش کریپتو در آینده پیش‌بینی می‌کند. ژاپن جنگ خود علیه دارایی های دیجیتال را به حالت تعلیق درآورده است زیرا همچنان به افزایش آمادگی ها برای عقب ماندن از چین ادامه می دهد.