منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • CBDC قزاقستان برای ادغام زنجیره BNB بایننس

CBDC قزاقستان برای ادغام زنجیره BNB بایننس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Changpeng Zhao مدیر عامل بایننس اعلام کرد که زنجیره BNB در ایجاد ارز دیجیتال (CBDC) توسط بانک ملی قزاقستان کمک خواهد کرد. این کشور آسیای مرکزی از ماه مه 2021 بر روی CBDC خود کار می کند و اکنون در حال رقابت با سایر کشورهایی است که در حال توسعه CBDC هستند.

بانک ملی قزاقستان پروژه آزمایشی تنگه دیجیتال را در سال 2021 برای بررسی مزایا و معایب پذیرش بالقوه ارز دیجیتال آغاز کرد. بانک مرکزی در تیرماه امسال مدلی برای تصمیم‌گیری برای معرفی تنگه دیجیتال ایجاد کرد و تا پایان سال پیش‌بینی می‌شود که انتخاب نهایی را انجام دهد.

ادغام با زنجیره BNB بایننس امنیت و کارایی بیشتری را به Digital Tenge به ارمغان می آورد. بانک ملی قزاقستان در حال حاضر در حال انجام تحقیقات و ارزیابی شرکای فناوری بالقوه برای پروژه CBDC خود است.

بایننس به دنبال ایجاد ردپای مثبت در قزاقستان است

بایننس، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال، اوایل ماه جاری مجوز فعالیت در داخل کشور را از قزاقستان دریافت کرد. این اقدام بخشی از تلاش های قزاقستان برای توسعه اقتصاد دیجیتال و جذب سرمایه گذاری خارجی است. ژائو ادعا می کند که این توافق بخشی از برنامه آموزش اجرای قانون (LETP) است که هدف آن جلوگیری از جرایم سایبری است. ارز این صرافی، BNB، در حال حاضر با 0.1 درصد کاهش با 289 دلار معامله می شود. در طول هفت روز، سکه 6.4 درصد افزایش یافت.

همانطور که بانک مرکزی کشور در اواخر سال گذشته اعلام کرد، تصمیم گیری در مورد راه اندازی CBDC تا دسامبر 2022 ضروری است. CZ، که به نام Changpeng Zhao نیز شناخته می شود، ادعا کرد که تیم Binance بی وقفه برای افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال در سراسر جهان کار کرده است. وی با بینور، رئیس مرکز پرداخت و فناوری و بریک شولپانکولوف، معاون اول رئیس بانک ملی قزاقستان (NKB) دیدار کرد. نتیجه جلسه الحاق زنجیره BNB به تنگه دیجیتال CBDC قزاقستان بود.

به نظر می رسد CBDC بر اساس یک طرح چند زنجیره ای ساخته شده است، در حالی که مشخصات آن در حال حاضر ناشناخته است. CBDC از دسامبر 2021 بر روی پلت فرم Corda NKB در R3 خود در حال آزمایش است. بانک ملی قزاقستان قرار است موارد استفاده مختلف را برای یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) که می تواند با زنجیره بایننس ادغام شود، بررسی کند. این حرکت به اتحاد بانکداری سنتی و اکوسیستم کریپتو کمک خواهد کرد. ژائو در توییت‌های خود گفت که بایننس مشتاقانه منتظر است NBK موارد استفاده CBDC را آماده کند و چگونه می‌تواند زنجیره BNB را ادغام کند.

قزاقستان: پذیرش رمزارز در حال افزایش است

دولت قزاقستان برای بهبود اقتصاد خود به دنبال فناوری های جدید از جمله فناوری بلاک چین است. علاوه بر این، رئیس جمهور قزاقستان، قاسم جومارت توکایف، قانونی کردن تجارت و استخراج ارزهای دیجیتال در این کشور را تصویب کرد. او حتی از توسعه بازار دارایی مجازی امن توسط بایننس خبر داد. قزاقستان همچنین پیش‌نویس قانونی در مورد استخراج کریپتو برای تنظیم مؤثر استخراج ارز دیجیتال ارائه کرد.

بایننس مدتی است که در قزاقستان پیشرفت کرده است، گزارش شده است که صرافی رمزارز با دولت قزاقستان همکاری می کند تا پذیرش بلاک چین در این کشور را تقویت کند. تیم Binance همچنین به قزاقستان کمک می کند تا ارز دیجیتال تنگه خود را راه اندازی کند و آن را با فناوری زنجیره BNB ادغام کند.

ادغام زنجیره BNB در پروژه CBDC قزاقستان می تواند امنیت و کارایی بیشتری را به Digital Tenge بیاورد. این اقدام قزاقستان نشان دهنده تعهد این کشور برای تبدیل شدن به یک رهبر در اقتصاد دیجیتال و پذیرش فناوری های جدید است. تلاش‌های بایننس در قزاقستان نیز تعهد آن را به گسترش استفاده از ارزهای دیجیتال در سراسر جهان نشان می‌دهد.