منو سایت

CBDC سنگاپور برای راه اندازی آماده شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • CBDC سنگاپور در حال حاضر در حال انجام است.
  • رئیس MAS می گوید CBDC مزایای عمده ای را ارائه خواهد کرد.
  • سنگاپور قبلا CBDC عمده فروشی خود را راه اندازی کرده بود.

ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی اکنون چیزی است که اکثر کشورهای جهان در حال حاضر روی آن کار می کنند. اگرچه دیگران در مورد طراحی و آزمایش بسیار جلوتر هستند، دیگران هنوز در حال انجام تحقیقات هستند. سنگاپور برای پیوستن به سایر کشورهای جهان که به دنبال معرفی CBDC خود هستند، در حال آماده شدن برای انتشار CBDC خود است. طبق گفته مقامات پولی سنگاپور، CBDC سنگاپور با مشارکت Project Orchid Initiative رونمایی خواهد شد. با این حال، بدن تاکید کرده است که CBDC فقط برای عملیات خرده فروشی استفاده خواهد شد.

CBDC سنگاپور مزایای بیشتری را برای معامله گران فراهم می کند

در بیانیه ای از سوی مدیر عامل این مرجع، Ravi Menon، توسعه دهندگان CBDC سنگاپور، با شرکت های خصوصی همکاری خواهند کرد. وی همچنین خاطرنشان کرد که ارز دیجیتال به عنوان جایگزینی دیجیتال برای ارز کشورها نیز عمل خواهد کرد. او سخنرانی خود را در جشنواره فین تک در سنگاپور ایراد کرد و در آنجا ویژگی ها و مزایای CBDC سنگاپور را برجسته کرد.

با صحبت در مورد مزایا، منون به برخی از زمینه‌های حیاتی مانند تراکنش‌های ایمن و سریع و اینکه CBDC سنگاپور شامل همه شود، اشاره کرد. او خاطرنشان می کند که ساخت CBDC کشور به آنها کمک می کند تا جرایم را در این جنبه حذف کنند زیرا آنها بر آن نظارت خواهند داشت. به عنوان مثال، منون به خطرات مرتبط با تجارت CBDC از خارج از کشور و استیبل کوین های خصوصی مانند USDT اشاره کرد.

سنگاپور قبلا یک CBDC عمده فروشی راه اندازی کرده بود

منون گفت که این کشور به دلایلی فوراً برای ایجاد CBDC سنگاپور فشار نمی آورد. وی خاطرنشان کرد: در صورتی که اکثر مردم تصمیم بگیرند وجوه نقد خود را با ارز دیجیتال نگهداری کنند، بانک مرکزی کشور تسهیلاتی برای وام نخواهد داشت. در مورد مسائل شرکت مانند آن، منون تاکید کرد که آنها می توانند سقف و محدودیت هایی را برای CBDC سنگاپور اعمال کنند. این بدان معناست که هر فرد تنها مجاز است مقدار معینی از ارز دیجیتال را در یک زمان نگه دارد.

MAS قبلاً یک CBDC را برای عمده فروشان طراحی و آزمایش کرده بود. در طول پروژه ای به نام Ubin، MAS گفت که آنها به دنبال شناسایی موارد استفاده مختلفی هستند که CBDC ارائه خواهد کرد. در طول مرحله آزمایش، MAS به نیروهای سنگین در بخش کریپتو، مانند JP Morgan و DSS Bank پیوست. برای انجام تراکنش‌ها، این بدنه یک بلاک چین متمرکز بر بانک به نام Partior ایجاد کرد.

منون همچنین اشاره کرد که مرحله آزمایش برای CBDC سنگاپور از دستورالعمل‌های قبلاً تعیین شده برای دارایی‌های دیجیتال در این کشور پیروی می‌کند. دو هفته پیش، منون گفت که MAS در حال بررسی مقررات قبلی برای از بین بردن تهدیدات مربوط به پذیرش کریپتو است. چند روز پیش، بانک‌های سنگین بانکی در سنگاپور، DBS Bank، صرافی ارزهای دیجیتال خود را راه‌اندازی کرد. با راه اندازی موفقیت آمیز، صرافی کریپتو به معامله گران نهادی دسترسی به توکن های برتر تجاری را فراهم می کند.