منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • BlockFi با تحقیقات SEC در مورد چندین حساب رمزنگاری با بازده بالا مواجه است

BlockFi با تحقیقات SEC در مورد چندین حساب رمزنگاری با بازده بالا مواجه است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

  • BlockFi توسط SEC بررسی می شود تا مشخص شود آیا آنها در اوراق بهادار معامله می کنند یا خیر.
  • SEC مشتاق است تا وظایف خود را بر روی ارزهای رمزپایه ایجاد کند.

BlockFi با تحقیقات کمیسیون امنیت و تبادل ایالات متحده (SEC) مواجه است. این شرکت وام دهنده کریپتو در مورد حساب های دارای بهره فراوان خود مورد بررسی قرار می گیرد.

BlockFi به دلیل محصولاتش به شهرت رسیده است. برای کاربرانی که تا 9.5 درصد درآمد دارند حساب های زیادی ایجاد می کند. بانک ها سالیانه 0.06% ناچیز ارائه می دهند. علاوه بر این، یک حساب پس انداز ارز دیجیتال هیچ پوشش بیمه ای از طرف دولت ندارد. اما برای سپرده های بانکی از سوی مراجع ذیربط پوشش بیمه ای وجود دارد.

SEC تنها یک نگرانی اصلی دارد، اینکه مشخص کند آیا حساب های BlockFi شباهت هایی با اوراق بهادار دارند یا خیر. اگر اینطور باشد، BlockFi با عدم ثبت نام قانون را زیر پا گذاشته است. بنابراین باید محصولات خود را نزد آنها ثبت کند. تا کنون، رگولاتور وام دهنده کریپتو را به هیچ اشتباهی متهم نکرده است.

BlockFi با اتهاماتی از چندین ایالت مواجه شده است

BlockFi برای اولین بار با این موشکافی مواجه نمی شود. چندین ایالت آنها را محدود کرده اند. مقامات بر این باورند که شرکت وام دهنده کریپتو قادر به نقض قوانین امنیتی است. آنها نگران حساب های با بازده بالای شرکت هستند.

سه ایالت از جمله تگزاس، آلاباما و نیوجرسی هشدار دادند که این شرکت را در ماه جولای تعطیل کنند. به گفته این ایالت ها، پلتفرم BlockFi حساب سود خود را فاش نکرده است. در نتیجه، ممکن است اوراق قرضه ثبت نشده را بدهد.

BlockFi یک پلتفرم محبوب است. ارزش مزرعه خصوصی بیش از 4 میلیارد دلار است. علاوه بر این، شامل 500000 حساب کوچک است. BlockFi طیف گسترده ای از محصولات را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. این باعث شده است که این پلتفرم سرمایه گذاران بزرگ را جذب کند. شرکت های Bain Capital و Tiger Global از سال 2017 از BlockFi پشتیبانی می کنند.

از طریق کاوش، SEC در صدد است تا قدرت خود را در این زمینه نشان دهد. در روزهای اخیر SEC بسیاری از معامله‌گران ارزهای دیجیتال را برای به اشتراک گذاشتن داده‌های کسب‌وکارشان احضار کرده است. علاوه بر این، آژانس چندین ضمانت نامه را به شرکت های رمزنگاری ارائه کرده است تا آنها را مجبور به ارائه اطلاعات کند.

SEC، تحت رهبری گری جنسلر، حلقه ها را در فضای دارایی دیجیتال مهر و موم کرده است. در ماه سپتامبر، کوین بیس جهانی را سرکوب کرد. این اشاره به شکایت از سازمان به خاطر یک برنامه وام داد. با این وجود، coinbase درایو را ترک کرد. مایل بود با صدور توکن ها به عنوان وام، سود 4 درصدی را به ذخایر ارزهای دیجیتال بدهد.

SEC به سرکوب شرکت‌های ارز دیجیتال ادامه می‌دهد

رگولاتور با شرکت های رمزنگاری ریسک نمی کند. آنها چندین احضاریه را برای جمع آوری اطلاعات آغاز کرده اند. علاوه بر این، آنها چندین آژانس رمزنگاری را تحت بررسی قرار داده اند.

به عنوان مثال، Nano-X به دلیل نقض قوانین امنیتی مورد بررسی قرار گرفته است. SEC برای شفاف سازی در مورد توسعه نمونه های اولیه Nanox.ARC ضمانت نامه ای را به شرکت ارائه کرد. با این حال، Nano-X گفت که آنها قبلاً اطلاعات لازم را به آژانس ارائه کرده اند. اسناد مربوطه را نیز ارائه کردند.

در حدود سپتامبر، SEC شروع به بررسی Uniswap Labs کرد. این آژانس ادعا کرد که در حال بررسی نحوه استفاده سرمایه گذاران از Uniswap است. علاوه بر این، آنها به نحوه بازاریابی Nano-X علاقه داشتند.