منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Blockchain.com برنامه‌های خود را برای حذف روس‌ها از خدمات خود اعلام می‌کند

Blockchain.com برنامه‌های خود را برای حذف روس‌ها از خدمات خود اعلام می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Blockchain.com اعلام کرده است که دیگر به مشتریان روسی در پلتفرم صرافی خود خدمات نمی دهد. ارائه دهنده کیف پول یکی از معدود شرکت هایی است که اکنون از تحریم های اعلام شده توسط اتحادیه اروپا تبعیت کرده است. به گزارش RBC، این پلتفرم با انتشار بیانیه ای اتباع روسیه را از آخرین اقدام خود مطلع کرد. این بیانیه به کاربران هدف جدول زمانی دو هفته آینده قبل از قطع شدن خدمات به حساب های مربوطه آنها ارائه می دهد.

Blockchain.com دو هفته مهلت را اعلام می کند

این گزارش ادعا می کند که کاربران در این پلتفرم مهلت تعیین شده ای دارند که در 27 اکتبر به پایان می رسد تا تمام سرمایه خود را از پلتفرم خارج کنند. پس از پایان مهلت، حساب های آنها به طور موقت در انتظار دستورالعمل جدید به حالت تعلیق در می آید. صرافی به طور خاص خاطرنشان کرد که با مجموعه تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه، Blockchain.com هیچ گزینه دیگری جز اطاعت از این دستورالعمل ندارد. تحریم‌های جدید که هفته‌ها پیش اعلام شد، باعث شد اتحادیه اروپا تمامی تراکنش‌های رمزنگاری و خدمات ارائه شده به اتباع روسیه توسط شرکت‌های منطقه را ممنوع کند. پیش از آن، اتحادیه ممنوعیت تراکنش های بیش از 9700 دلار به داخل کشور را اعلام کرد.

صرافی ها همچنان محدودیت ها را اعلام می کنند

Blockchain.com مجموعه‌ای از خدمات را در وب‌سایت خود ارائه می‌دهد، از جمله ذخیره‌سازی کیف پول نگهبانی و غیرحضوری. در حالی که فضای ذخیره سازی به پلتفرم اجازه می دهد تا کلیدهای کیف پول کاربر را نگه دارد، گزینه کیف پول غیر حافظ به کاربران اجازه می دهد تا مسئولیت حساب های خود را بر عهده بگیرند. این بدان معناست که صرافی هیچ کنترلی بر گزینه های چنین کاربرانی ندارد. در همین حال، دارندگان حساب‌های نگهبانی می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی از انواع مختلف را در پلتفرم‌ها بفروشند، معامله کنند و بخرند، در حالی که آنها را زیر نظر خود ذخیره می‌کنند. اگرچه این بیانیه تمام حساب‌های روسی را هدف قرار داده است، هنوز مشخص نیست که آیا دارندگان کیف پول غیرقانونی تحت تأثیر قرار خواهند گرفت یا خیر.

علاوه بر Blockchain.com، پلتفرم هایی مانند Dapper Labs نیز از توقف خدمات به کاربران مستقر در روسیه خبر داده اند. پلتفرم هایی مانند Crypto.com نیز نشان داده اند که در روزهای آینده از این روند پیروی خواهند کرد. Localbitcoins محدودیت‌های خود را در 7 اکتبر اعمال کرد و کاربران روسی از خدمات کیف پول و تجارت عمومی در این پلتفرم محروم شدند. پیش از این، این پلتفرم از پشتیبانی گسترده مشتریان روسی خود برخوردار بود و بیش از 8 درصد از حجم آن از منطقه تامین می شد. بایننس همچنین به دنبال راه‌هایی است تا مطمئن شود قبل از پیروی از دستورالعمل اتحادیه اروپا، بهترین راه را به مشتریان روسی خود ارائه می‌دهد. با این حال، Bitfinex در برابر تحریم‌ها علیه بازرگانان معمولی روسیه مبارزه کرده است.