منو سایت

BlackRock تراست خصوصی BTC را راه اندازی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بلک راک، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان، انگشتان خود را وارد بازار ارزهای دیجیتال کرده است. بلک راک از ایجاد یک تراست خصوصی بیت کوین برای مشتریان نهادی ایالات متحده خبر داده است. طبق بیانیه رسمی، بلک راک عملکرد بیت کوین را ردیابی خواهد کرد و سرمایه گذاران را در معرض مستقیم قیمت کریپتو قرار می دهد.

این تصمیم یک هفته پس از آن اتخاذ شد که صرافی رمزارز Coinbase Global Inc اعلام کرد که با BlackRock همکاری کرده است. هدف از این همکاری ارائه دسترسی مشتریان نهادی به تجارت و خدمات نگهداری ارزهای دیجیتال است.

BlackRock عمیق تر به صنعت کریپتو گسترش می یابد

آخرین اخبار نشان می دهد که چگونه موسسات سنتی، مانند صندوق های بازنشستگی و تامین سرمایه، به طور فزاینده ای در دارایی های رمزنگاری سرمایه گذاری می کنند. این کسب و کارها شرط بندی کرده اند که بخش دارایی های جایگزین برای ماندن در اینجا آمده است.

ایمان بلک راک به کریپتو در حالی است که بخش کریپتو در شدیدترین زمستان کریپتو آسیب دیده است. با فرار سرمایه‌گذاران از دارایی‌های پرخطر در میان آشفتگی‌های ژئوپلیتیکی، تورم و نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی، قیمت کریپتو کاهش یافت.

علیرغم رکود شدید در بازار دارایی های دیجیتال، ما همچنان شاهد علاقه قابل توجهی از سوی برخی از مشتریان سازمانی در مورد چگونگی دسترسی موثر و مقرون به صرفه به این دارایی ها با استفاده از فناوری و قابلیت های محصول خود هستیم.

پست رسمی بلک راک

قیمت بیت کوین هنوز بیش از 60 درصد کمتر از بالاترین قیمت خود یعنی نزدیک به 69000 دلار است. با وجود این، بسیاری از سرمایه گذاران معتقدند که با سهام به کف رسیده است. صورت‌های مالی نشان می‌دهد که این دو طبقه دارایی در سال جاری بیش از هر زمان دیگری با یکدیگر مرتبط بوده‌اند، زیرا ارزش دارایی‌های ریسک به شدت کاهش یافته است.

روز پنجشنبه، قیمت بیت کوین برای اولین بار از زمانی که درست قبل از سقوط به پایین ترین حد خود در ژوئن، به بالای 24700 دلار رسید. طبق گزارش CoinMarketCap، نرخ بیت کوین در حال حاضر 24,347.60 دلار است. حجم معاملات 24 ساعته آن 38,176,457,487 دلار است. بیت کوین در 24 ساعت گذشته 1.29 درصد افزایش یافته است.

بیت کوین قدیمی ترین، بزرگ ترین و مایع ترین دارایی رمزنگاری شده است و در حال حاضر موضوع اصلی مورد توجه مشتریان ما در فضای دارایی های رمزنگاری شده است. بدون احتساب استیبل کوین ها، بیت کوین نزدیک به 50 درصد از سرمایه بازار صنعت را حفظ می کند.

صخره سیاه

بلک راک که از 30 ژوئن 8.5 تریلیون دلار دارایی را مدیریت می کند، بلاک چین های مجاز، استیبل کوین ها، ارزهای دیجیتال و توکن سازی را به عنوان زمینه هایی برای توسعه آینده شناسایی کرد.

نهادهای مالی سنتی لحن خود را در کریپتو تغییر می دهند

در سال‌های اخیر، بسیاری از موسسات که قبلاً با صنعت کریپتو مخالف بودند، نگرش مثبت‌تری اتخاذ کرده‌اند. با این حال، نگرانی‌ها در مورد اثرات زیان‌بار زیست‌محیطی استخراج بیت‌کوین برای بسیاری از مردم یک موضوع باقی مانده است.

پنج سال پیش، لری فینک، مدیر عامل بلک راک، بیت کوین را «شاخص پولشویی» نامید. به نظر می رسید که او در سال 2020 موضع خود را تغییر داد، زمانی که به پتانسیل بیت کوین برای تبدیل شدن به یک “بازار جهانی” اذعان کرد.

بلک راک به تدریج به ارزهای دیجیتال با یک ETF بلاک چین در ماه آوریل منتشر شد. در ماه مارس، لری فینک، مدیر عامل بلک راک، گفت که تشدید درگیری در اوکراین ممکن است پذیرش ارز دیجیتال را تقویت کند.

این شرکت همچنین در انتشار اعلام کرد که تحت تأثیر برنامه‌های نظارتی RMI و ابتکارات Energy Web قرار گرفته است. به گفته این سازمان، این سازمان ها برای استفاده پایدار از انرژی در استخراج بیت کوین شفافیت ایجاد می کنند.

BlackRock تشویق می شود که سازمان هایی مانند RMI و Energy Web در حال توسعه برنامه هایی برای ایجاد شفافیت بیشتر در مصرف انرژی پایدار در استخراج بیت کوین هستند و پیشرفت در این طرح ها را دنبال خواهند کرد.

صخره سیاه

در افتتاحیه وال استریت 11 آگوست، بیت کوین (BTC) پس از انتشار خبری مبنی بر راه اندازی یک محصول بیت کوین توسط بزرگترین مدیر دارایی جهان، به 25000 دلار رسید. علاوه بر این، رمز وب انرژی (EWT) پس از اشاره به آن در بیانیه مطبوعاتی BlackRock، 25 درصد جهش کرد و به 3.18 دلار رسید.

آخرین اخبار در مورد حمله بلک راک به ارزهای دیجیتال تعجب آور نیست. این شرکت اخیراً همکاری خود را با Coinbase اعلام کرده است که به مشتریان سازمانی خود اجازه می دهد تا ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین را خریداری کنند.

این مشارکت مشتریان معمولی علاءالدین و کوین بیس را قادر می سازد تا از طریق ادغام بین کوین بیس و پلتفرم علاءالدین به چرخه حیات تجارت دارایی های دیجیتال دسترسی داشته باشند. زمانی که مشتریان معمولی بتوانند از قابلیت‌های تجارت جامع، نگهداری، کارگزاری اصلی و گزارش کوین‌بیس استفاده کنند، سرمایه‌گذاران روزمره می‌توانند در کنار سرمایه‌گذاری‌های عمومی و خصوصی خود، قرار گرفتن در معرض بیت کوین خود را مدیریت کنند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که بازار کریپتو برای یک ضرب‌الاجل کلیدی دیگر آماده می‌شود، زمانی که انتظار می‌رود تنظیم‌کننده‌های وال استریت تصمیم بگیرند که آیا صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین را تأیید کنند یا نه. تاکنون، فقط ETFهای آتی بیت کوین توسط رگولاتورها چراغ سبز نشان داده اند.

فعالیت‌های دارایی دیجیتال بلک راک به چهار حوزه از دارایی‌های دیجیتال و اکوسیستم‌های مرتبط با آن‌ها گسترش می‌یابد، جایی که آنها پتانسیل را برای سود بیشتر مشتریان و بازارهای سرمایه خود می‌بینند. آنها موارد زیر را ذکر کرده اند: بلاک چین های مجاز، استیبل کوین ها، دارایی های رمزنگاری شده و توکن سازی.