منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Binance CZ نگرانی هایی در مورد سلامت مالی شرکت نشان می دهد

Binance CZ نگرانی هایی در مورد سلامت مالی شرکت نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در طول زمستان کریپتو، بایننس تنها صرافی بود که پایدار و فعال باقی ماند، در حالی که سایر صرافی‌ها برداشت‌های زیادی داشتند. هنگامی که FTX سقوط کرد، بایننس اولین صرافی بود که از سایر صرافی ها خواست تا Proof of Stake خود را به اشتراک بگذارند تا اطمینان حاصل شود که وجوه کاربران امن و مطمئن است. با این حال، رویدادهای اخیر نشان می دهد که همه چیز در حال حاضر به همان سادگی است که به دنبال بایننس هستند.

روز سه‌شنبه، بایننس شاهد تعداد قابل توجهی از خروجی بیت‌کوین و اتریوم بود. این رکورد خروجی برای Binance بود و برای اطمینان از مشتریانش، CZ باید یک یادداشت و تکذیب را در توییتر به اشتراک بگذارد. او در این یادداشت می نویسد که مطمئن باشید، این شرکت برای دوام طراحی شده است.

هشدار مدیر عامل بایننس

Changpeng Zhao، مدیر عامل Binance Holdings Ltd.، سعی کرد با هشدار دادن به آنها در انتظار ماه های چالش برانگیز در آینده و اطمینان دادن به آنها که شرکت بر موانع فعلی غلبه خواهد کرد، ترس کارمندان را در مورد ثبات مالی شرکت برطرف کند.

علاوه بر این، بنیانگذار بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان در یادداشتی به همکارانش ادعا کرد که بازار دارایی‌های دیجیتال «لحظه‌ای تاریخی» را تجربه می‌کند و بایننس در وضعیت مالی خوبی قرار دارد و زمستان‌های ارزهای دیجیتال را پشت سر خواهد گذاشت.

او در یادداشت نوشت، آنها چند ماه چالش برانگیز را پیش‌بینی می‌کنند، اما بر آن غلبه خواهند کرد و به دلیل پشت سر گذاشتن آن، قدرتمندتر ظاهر خواهند شد. او با اشاره به عناوین این هفته در مورد خروج مشتریان، ادامه داد که سقوط غیرمنتظره FTX منجر به بررسی های قابل توجهی اضافی و نگرانی های شدید در مورد شرکت او شده است.

خروج بایننس

به گفته شرکت تحلیلی بلاک چین نانسن، بایننس در روز گذشته شاهد برداشت 1.9 میلیارد دلاری بود. روز سه‌شنبه، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان اعلام کرد که خروج ارزهای ثابت USDC را موقتاً متوقف کرده است.

بر اساس داده‌های نانسن، انتقال 1.9 میلیارد دلاری توکن از طریق پلتفرم اتریوم، مهم‌ترین خروج 24 ساعته از سیزدهم ژوئن بوده و بیشترین پول خارج شده در هفت روز گذشته را تشکیل می‌دهد.

با این حال، CZ چنین نگرانی‌هایی را محکوم کرد و در توییتی نوشت که برداشت‌ها طبق معمول انجام شده است. او گفت که آنها در روزهای مختلف برداشت و واریز خالص را تجربه کرده اند. علاوه بر این، وی افزود که آنها اخیراً خروجی های قابل توجهی را مشاهده کرده اند (تقریباً خالص 1.14 میلیارد دلار). قبلا این اتفاق افتاده است.

FTX و Binance

CZ و FTX از ابتدای سقوط FTX با هم رقابت داشتند. ماه گذشته، زمانی که CoinDest و سرمایه گذاران ترازنامه FTX را به اشتراک گذاشتند، شروع به تهیه نسخه پشتیبان کردند، CZ اعلام کرد که شرکت آنها شرکت سقوط کرده را می خرد و به آنها کمک می کند تا از سقوط نجات پیدا کنند. با این حال، در آخرین لحظه، شرکت CZ از برنامه خارج شد و اجازه داد FTX سقوط کند.

تصویر کوچک سرب شانزده و نه
تصویر کوچک سرب شانزده و نه

در 11 نوامبر، FTX در ایالات متحده اعلام ورشکستگی کرد. این سقوط برای صدها هزار سرمایه گذار کافی بود تا موجودی عالی بانکی خود را از دست بدهند. پس از سقوط غیرمنتظره FTX، معامله گران تصمیم گرفتند که مالکیت توکن های خود را تصاحب کنند که منجر به خروج از مبادلات دیگر شد. یکی از صرافی‌هایی که تحت تأثیر برداشت‌های قابل توجه در روز سه‌شنبه قرار گرفت، بایننس بود، اگرچه این جریان‌های خروجی اکنون شروع به کاهش کرده‌اند.

افکار نهایی

مقامات قبلاً روی Binance تاکید کرده بودند. به گزارش روز دوشنبه رویترز، تحقیقات جنایی در حال انجام در مورد تبعیت بایننس با قوانین و تحریم های ضد پولشویی ایالات متحده به دلیل اختلاف نظر میان دادستان های وزارت دادگستری آمریکا به تعویق افتاده است.

با توجه به این خبر قیمت BNB در روز دوشنبه ۴ درصد کاهش یافت و ممکن است کاهش بیشتری نیز داشته باشد. اگر این روند ادامه یابد، بایننس ممکن است در روزهای آینده شاهد سقوط بیشتری باشد، اما CZ مطمئن است که اتفاق خاصی برای شرکت او نخواهد افتاد.