منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Binance به DEA کمک می کند تا کارتل مواد مخدر را ردیابی کند

Binance به DEA کمک می کند تا کارتل مواد مخدر را ردیابی کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال، هدف بزرگ کارتل های مواد مخدر و پولشویی است.

ناشناس بودن ارائه شده توسط ارزهای رمزنگاری شده، مسیر تقریباً کاملی را برای کارتل ها برای انتقال وجوه در سطح جهانی فراهم می کند.

با این حال، تجزیه و تحلیل زنجیره ای یک ابزار مفید برای ردیابی این افراد است.

Tornado cash، یک ابزار اختلاط ارزهای دیجیتال، به دلیل استفاده بی رویه توسط بازیگران بد برای شستشوی وجوه، توسط خزانه داری ایالات متحده تحریم شد. تحریم ها بازیگران بد را مجبور کرده است به دنبال مسیرهای جایگزین از جمله مبادلات متمرکز باشند.

سرکوب کارتل مواد مخدر توسط DEA

بر اساس مقاله منتشر شده توسط فوربس، این باند در سراسر ایالات متحده، اروپا، مکزیک و استرالیا فعالیت می کرد. DEA گزارش داد که این کارتل تا 40 میلیون دلار از درآمدهای غیرقانونی را از طریق صرافی وارد کرده است.

تحقیقات در مورد این جنایت در سال 2020 آغاز شد، زمانی که مطلعین با استفاده از Localbitcoins با عاملان معامله ارزهای دیجیتال برای فیات در تعامل بودند.

Localbitcoins یک پلت فرم معاملاتی ساده رمزنگاری همتا به همتا است که از یک سرویس امانی برای اطمینان از اعتماد بین طرف های معامله استفاده می کند.

مقصر، کارلوس فونگ اچواریا، مکزیکی، آنها را متهم کرد که پول نقد از “رستوران های خانوادگی و گاوداری ها” آمده است.

اچاوواریا بعدا دستگیر شد و به قاچاق مواد مخدر و پولشویی محکوم شد. در انتظار صدور حکم، DEA آدرس های بلاک چین او را ردیابی کرد. یکی از آنها نشان می دهد که شستشو ادامه دارد.

عامل جدید بیش از 42 میلیون دلار خرید و 38 میلیون دلار ارز دیجیتال فروخت. مقامات برخی از این وجوه را به قاچاق مواد مخدر مرتبط کردند.

بایننس را وارد کنید.

نقش صرافی در این شکست شناسایی عامل جدید بود.

این در واقع نمونه ای از جایی است که شفافیت تراکنش های بلاک چین علیه بازیگران جنایتکار عمل می کند

متیو پرایس، مدیر ارشد تحقیقات بایننس

بایننس در مقابل پولشویی

موارد مشابه قبلا در بورس اتفاق افتاده است.

در جدیدترین اتفاق، یک مجرم از پروتکل ANKR برای تریلیون ها توکن aBNBc سوء استفاده کرد. برخی از درآمدها با BUSD و BNB مبادله و به صرافی منتقل شد. صرافی به سرعت با مسدود کردن حساب‌های مرتبط پاسخ داد. ANKR عامل جنایت را کارمند سابق خود شناسایی کرد.

در اوایل ماه آوریل، گروه لازاروس، یک گروه جرایم سایبری کره شمالی، از اکوسیستم بی نهایت Ronin Axie برای بیش از 540 میلیون دلار بهره برداری کرد. لازاروس وجوه دزدیده شده را به پول نقد تورنادو و چندین صرافی دیگر منتقل کرد. تلاش مشترک بین Chainalysis، مجریان قانون و صرافی پیشرو، مسیر تراکنش را مهندسی کرد و حدود 5.8 میلیون دلار ارز دیجیتال مرتبط با جرم را مسدود کرد.

Hydra، یک بازار تاریک نت روسی، به دنبال همکاری بین اجرای قانون و صرافی تعطیل شد. رسانه‌های قبلی ظاهراً گزارش داده بودند که بورس از Hydra حمایت مالی کرده است. به گفته بایننس، مجریان قانون هرگز عاملان پرونده Hydra را بدون رمزنگاری دستگیر نمی‌کردند.

بایننس گزارش داده است که ده ها میلیون دلار برای تامین منابع متخصصان امنیت سایبری پیشرفته در سراسر جهان هزینه کرده است. این تیم شامل بیش از 120 کارشناس امنیتی و صنعتی، از جمله کارمندان سابق IRS، FBI، سرویس مخفی ایالات متحده، یوروپل، و آژانس های پلیس در بریتانیا، اروپا، آسیا و آمریکای لاتین است.

افکار نهایی

منتقدان از زمان آغاز به کار ارزهای دیجیتال را در وضعیت بدی قرار داده اند. آنها می بینند که فناوری جدید انقلاب مالی و جرم و جنایت جهانی را متحول خواهد کرد. مقامات مقررات سختگیرانه ای را برای کنترل صنعت منتشر کرده اند.

بایننس در مبارزه با جرم و جنایت ثابت کرده است که بلاک چین می تواند ابزار ارزشمندی باشد. این فناوری موارد استفاده را برای جلوگیری از جعل و ساده‌سازی تدارکات در صنایع به اثبات رسانده است.

کریپتو ناشناس نیست. صرافی های متمرکز می توانند صاحبان آدرس را شناسایی کنند. سکه های اثبات سهام بسیار تحسین شده می توانند برای قفل کردن وجوه کاربران در بلاک چین ارتباط برقرار کنند. به قدرتی که یک کاربر یا فردی با سهام اکثریت در اکوسیستم بلاک چین دارد فکر کنید.