منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • BAYC در یک طوفان افکار عمومی بر سر نژادپرستی باشگاه نازی NFT گرفتار شد

BAYC در یک طوفان افکار عمومی بر سر نژادپرستی باشگاه نازی NFT گرفتار شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اکنون اکوسیستم NFTs در بازار ارزهای دیجیتال مد شده است. هفته NFT نیویورک است و همه چیز بد شروع شده است. انتشار یک مستند جدید که BAYC را به تبلیغات نازی متهم می کند، به طرز وحشتناکی آغاز شده است. در این مستند یک ساعته، سازنده یوتیوب “Philion” باشگاه قایق بادبانی Bored Ape را به استفاده از کلیشه های نژادی و نمادگرایی نازی متهم می کند.

BAYC به دلیل سوت سگ های نازی نژادپرست نامید

Bored Ape Yacht Club (BAYC) یک مجموعه 10000 نفری از کارتون های میمون های انسانی است که به عنوان NFT ارائه می شود. از آوریل 2021، ارزش به بیش از 5 میلیارد دلار افزایش یافته است و چندین طرح مشابه در نتیجه ظهور کرده است. میمون‌ها لباس‌ها و ویژگی‌های مختلفی دارند که بیشتر آنها دارای انگیزه‌های نژادی یا سابقه نظامی هستند.

ادعای نمادگرایی نژادپرستانه در این مجموعه در طول سال یک نقطه بحث اصلی در رسانه های اجتماعی بوده است، با هنرمندی رایدر ریپس در اوایل سال 2022 خلاصه ای از آنچه او ادعا می کند تصاویر نازی و یهودی ستیزی است منتشر کرد.

عمل تحقیر کردن شخصی با مقایسه آنها با میمون/میمون برای چندین قرن انجام شده است. اصطلاحی برای آن وجود دارد: «شبیه‌سازی». در طول تاریخ، موارد زیادی وجود داشته است که رهبران دیکتاتوری از آن برای مشروعیت بخشیدن به خشونت و نژادپرستی علیه گروهی دیگر از طریق غیرانسانی کردن آنها و مقایسه آنها با میمون ها استفاده کرده اند.

شبیه‌سازی علیه گروه‌های قومی متعددی مانند یهودیان، ایرلندی‌ها و آسیایی‌ها استفاده شده است، اما بیشتر در مورد سیاه‌پوستان استفاده می‌شود. میمون های موجود در BAYC ممکن است در نگاه اول بی ضرر به نظر برسند. با این حال، چندین ویژگی نشان می دهد که آنها برای نمایش سیاهان و مردم آسیا در نظر گرفته شده اند.

گفتگوی BAYC این هفته آغاز نشد. مدتی است که وجود دارد از زمانی که پروژه شروع شد، افراد در توییتر درباره آن بحث کردند. روزنامه نگاری تحقیقی حقیقت پشت BAYC را افشا کرده است. این ویدئو مانند یک بمب سقوط کرد و صدها هزار بازدید دریافت کرد و در را به روی آن باز کرد “BurnBAYC” به ترند در توییتر.

طبق این مستند، میمون‌های بی حوصله یک «سوت سگ» هستند. سوت سگ دقیقاً چیست؟ این یک کمپین سیاسی مخفی است که فقط تعداد کمی از مردم می توانند آن را درک کنند و ترول های آلت راست از آن در 4chan استفاده می کنند.

BAYC در یک طوفان افکار عمومی به دلیل نژادپرستی NFT 1 باشگاه نازی گرفتار شد

داده‌های جمع‌آوری‌شده نشان می‌دهد که گروه مسئول این تصاویر عمداً سوت‌های سگ نازی را در طول کار خود وارد می‌کنند. جدیدترین ویدیو به نشان‌های ادعایی نژادپرستی و برتری‌طلبی سفیدپوست نگاه می‌کند که توسط آزمایشگاه‌های یوگا در محبوب‌ترین مجموعه NFT آن که به نازیسم مرتبط است، در معرض دید عموم پنهان شده‌اند. در اینجا لیستی از تمام حوادث نازی NFT BAYC وجود دارد.

آرم BAYC به طرز چشمگیری شبیه به نشان نازی Totenkopf است، با 18 دندان در جمجمه، عددی که ADL آن را به آدولف هیتلر مرتبط کرده است. آرم ها همچنین در لبه های ناهموار هستند که برای نمادهای دایره ای تا حدودی غیر معمول است.

کالی یوگا یک عنصر کلیدی از تفکر سنت گرایانه/راست است و توسط شرکتی به نام آزمایشگاه یوگا پذیرفته شد. علاوه بر این، نام رنه گنون در تلاش برای پیوند دادن آن با سنت گرایی در پروژه درج شده است. رنه با محبوبیت مفهوم کالی یوگا در غرب و نماد سمت راست در داخل یکی از معماهای آنها اعتبار دارد. BAYC NFT همچنین حاوی اصطلاح “ماکاک” است که یک لقب تعصبی است که علیه افراد غیر سفید پوست استفاده می شود.

نژادپرستی متمرکز راه خود را به بازار غیرمتمرکز پیدا می کند

داستان BAYC طولانی و کامل است، با پیچش‌ها و چرخش‌های فراوان. این با دقت توسط سازندگان برنامه ریزی شده بود، که وقت خود را صرف فکر کردن به آن کردند. نمونه‌ای که اغلب توسط حامیان این اتهامات استفاده می‌شود، نشان‌واره BAYC را با نماد لشکر SS Panzer در نماد نازی Totenkopf در جنگ جهانی دوم مقایسه می‌کند.

یکی از بنیانگذاران گارگامل نام دارد، شخصیت اسمورف که به عنوان کاریکاتور یهودی ستیزانه برچسب زده شده است. Gargamel همچنین یک اصطلاح محبوب در 4chan برای بحث درباره یهودیان است. به نظر می رسد که گارگامل برای جلوگیری از ارتباط با این گروه به زحمت سعی در پنهان کردن شباهت ها داشته است.

نام واقعی گارگامل، گرگ سولانو، نویسنده ای است که برای مدرک لیسانس خود درباره داستان های نازی تحقیق کرده است. علاوه بر این، او گفت که مایل است شخصیتی مانند هانس رایتر (افسر اس اس) را در نوشته خود بگنجاند.

یکی دیگر از بنیانگذاران، امپراطور گوجه‌فرنگی کچاپ، نامی مشابه فیلمی صریح از سال 1971 دارد که تصاویر پسری را در لباس فاشیست در حال تجاوز به یک بزرگسال عروسی است. فیلم اصلی در ایالات متحده و سایر کشورها به دلیل پورنوگرافی کودکان ممنوع است.

گوردون گونر یکی دیگر از بنیانگذاران است. این یک آنگرام تمام کلمه برای Drongo (Gordon) Negro (Goner) است. دومین تعریف Drongo در فرهنگ لغت “احمق” است که در 4chan و زبان عامیانه استرالیایی، در میان جاهای دیگر وجود دارد. از این رو، نام او به معنای «سیاه‌پوست احمق» است. نویسندگان اغلب از آناگرام‌ها در نام شخصیت‌ها استفاده می‌کنند، و آنها اغلب در بازی‌های ویدیویی گنجانده می‌شوند، که آزمایشگاه‌های یوگا ادعا می‌کنند برخی از آنها را بازی می‌کنند.

تاریخ اکران فیلم بدون شک برنامه ریزی شده بود زیرا قرار است رویدادهای NFT این هفته در نیویورک رخ دهد. نمادها، مضامین و نگرش‌های موجود در عکس‌ها، دیدگاه نئونازی‌ها و ارجاعاتی به جنگ، مانند «کلاه پروس» را نشان می‌دهند. بسیاری از ویژگی های خاص تر یادآور میم های 4chan Pepe هستند.

گارگامل در مصاحبه ای با بنیانگذار دیگر تأیید می کند که “هیچ چیز در مجموعه تصادفی نیست.” او همچنین آن را با “نظریه کوه یخ” مقایسه کرد و اضافه کرد که یک معنای رمزگذاری شده مخفی وجود دارد. گارگامل به سخنان لودویگ ویتگنشتاین اشاره کرد: «اجازه دهید ناگفتنی ها به طور غیرقابل بیان منتقل شوند»، که در مورد میمون های کسل شده عجیب به نظر می رسد.

در پایان ویدیو، Rusnack فراخوانی به عمل می‌آورد و از بینندگانش می‌خواهد تا از صاحبان BAYC NFT بخواهند که ارز خود را در تلاش برای از بین بردن NFT «سوزانند».

بازار شروع به واکنش کرده است. توییتر مملو از درخواست برای نابودی BAYC بود و چندین چهره مشهور نیز تحت تأثیر قرار گرفتند. این رویداد بحث های زیادی را در اروپا و ایالات متحده ایجاد کرده است و حتی افراد مشهوری که از BAYC NFT به عنوان آواتار رسانه های اجتماعی خود استفاده می کنند، مانند ستاره NBA، استف کوری، تصاویر پروفایل آواتار خود را تغییر داده اند.

سیستم رمزنگاری غیرمتمرکز برای فعالیت در خارج از نهادهای متمرکز ساخته شده است. ساختار بازار به گونه ای ساخته شده بود که از مسائل اخیر آسیبی به آن وارد نشود. توسعه دهندگان بلاک چین و ارزهای دیجیتال نیز بازار را با در نظر گرفتن ارزش سهام ایجاد کردند. با این حال، روند فعلی در بازار کریپتو نشان از شکست دارد.

جهان غیرمتمرکز مبارزات و سیستم های متمرکز را جذب کرده است. تعداد کمی از سرمایه گذاران بازار را تسخیر کرده اند که نتیجه آن رکود، تورم، طرح های تقلب، معاملات داخلی و غیره است. و اکنون، نژادپرستی راه خود را به محیط غیرمتمرکز باز کرده است. آنچه باقی مانده؟