منو سایت

APTOS با 4TPS شروع می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در 17 اکتبر 2022، لایه بلاک چین APTOS با پشتوانه FTX در بسیاری از بزرگترین صرافی های رمزنگاری راه اندازی شد. اما در روز عرضه با انتقادات و واکنش های زیادی مواجه می شود. دلیلش این است که به آنچه وعده داده عمل نکرد. بسیاری از سرمایه گذاران در روز اول راه اندازی به ایرادات این بلاک چین اشاره کردند. برای بحث در مورد این نقص ها، ابتدا باید بدانید که چیست.

APTOS چیست؟

این توسط APTOS Labs توسعه یافته است و هدف آن سرعت تراکنش بالاتر است. طبق وب سایت رسمی، این یک بلاک چین اثبات پشته لایه 1 است. این پروژه توسط META پشتیبانی می شود و توسط بلاک چین Diem تأسیس شده است. این پتانسیل بزرگ شدن را دارد و حتی قبل از راه‌اندازی آن نیز در خبرها بود زیرا وعده معاملات سریع‌اش را می‌داد.

بسیاری از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزنگاری آن را در پلتفرم‌های خود فهرست کرده‌اند، و دردسرهای زیادی در مورد نحوه توزیع توکن‌ها توسط APTOS بین سرمایه‌گذاران وجود داشت. با این حال، بعداً بلاک چین این ایمیل را برای همه سرمایه گذاران ارسال می کند که ابتدا توکن ها را دریافت خواهند کرد. به همه آنها توکن APT ارائه شد و در مجموع 20,076,150 توکن APT به 110,235 شرکت کننده ارسال می شود.

معیارهای واجد شرایط بودن برای این کار این است که کاربران جامعه باید درخواست یک شبکه آزمایشی مشوق Aptos و آن دسته از کاربرانی که یک شبکه آزمایشی APTOS-ZERO NFT ساخته اند را تکمیل کرده باشند. این کاربران ادعای ایردراپ را در 25 خواهند داشتهفتم اکتبر 2022 ساعت 3:00 بعد از ظهر به وقت محلی PST.

نقد

APTOS حتی در مراحل اولیه خود با انتقادات شدیدی مواجه است. اولین انتقاد سرعت آن است. بلاک چین قول می دهد تا 160000 تراکنش در ثانیه (TPS) را ارائه دهد. اما در روز راه‌اندازی، تنها می‌توانست چهار تراکنش در ثانیه را پردازش کند که بسیار کمتر از حد انتظار است، حتی اگر کمتر از 10 تراکنش در ثانیه بیت‌کوین باشد.

این نقص اولین بار توسط یک کاربر توییتر @ParadigmEng420 در توییت خود در 18 اکتبر 2022 شناسایی شد. او توییت کرد که “Aptos خراب است. Aptos امروز – 17 اکتبر 2022، در ساعت 14:22:40 راه‌اندازی شد، با این حال، Aptos در حال حاضر دارای tps کمتری نسبت به بیت‌کوین است و اکثر توکن‌ها یا در اختیار سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی قرار دارند یا آماده هستند.

یکی دیگر از مسائل مهمی که بلاک چین با آن مواجه بود، ترافیک روی سیستم بود. یکی دیگر از کاربران محبوب رمزنگاری توییتر، مک، توییت کرد که سایت APTOS به دلیل عجله شدید به درستی کار نمی کند. وی خاطرنشان کرد: مشکل از خود شبکه است.

علاوه بر این، مسئله بزرگ دیگر توزیع توکن ها است. اکثر توکن ها توسط یکی از اعضای انجمن نگهداری می شوند که به راحتی می توانند بازار را تخلیه کنند. این توزیع توکن بسیار متمرکز بر بازار یک توکن تأثیر می گذارد. طبق گفته @ParadigmEng420، مجموع عرضه Aptos 1,000,739,234.25 است که 821,111,362.91 آن سهام است. این تنها بیست درصد از کاربران دیگر را ترک کرد و 80 درصد مابقی در کنار تیم و سرمایه گذاران بودند.

با توجه به این تمرکز توکن ها با تعداد کمی از اعضا، بازار دیشب شاهد کاهشی بود. Crypto Expert @WuBlockchain این خبر را در توییتر اعلام کرد که شخصی 189567 APT را مستقیماً در Binance فروخته است و در نتیجه قیمت Aptos از 15 دلار به کمتر از 13 دلار کاهش یافته است. با چنین تمرکز انبوهی از توکن ها در دست سرمایه گذاران معدودی، این امر مسلماً اتفاق می افتاد.

افکار نهایی

اگرچه بلاک چین APTOS وعده ارائه تراکنش های سریع را می دهد، اما نتوانست این کار را انجام دهد. علاوه بر این، ایرادات دیگری نیز دارد که باید در اسرع وقت بر آنها غلبه کرد، در غیر این صورت، بلاک چین دوام نخواهد آورد. به خصوص تمرکز انبوه توکن ها در دست چند سرمایه گذار می تواند بازار را دستکاری کند و مردم اعتماد خود را به بلاک چین از دست بدهند.