منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Andreessen Horowitz 4.5 میلیارد دلار برای حمایت از شرکت های رمزنگاری جمع آوری می کند

Andreessen Horowitz 4.5 میلیارد دلار برای حمایت از شرکت های رمزنگاری جمع آوری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Andreessen Horowitz قصد دارد میلیاردها دلار در استارت آپ های کریپتو سرمایه گذاری کند. شرکا پتانسیل بلندمدت در کریپتو را به عنوان “عصر محاسباتی بزرگ بعدی” توصیف می کنند. آخرین تامین مالی، چهارمین سرمایه گذاری این شرکت در حوزه رمزنگاری است که مجموع سرمایه جذب شده را به 7.6 میلیارد دلار می رساند.

شرکت Silicon Valley یک صندوق جدید 4.5 میلیارد دلاری را اعلام کرد

روز چهارشنبه، شرکت دره سیلیکون یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر جدید 4.5 میلیارد دلاری را اعلام کرد که به ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین اختصاص دارد. این شرکت قصد دارد برای هر پروژه هم در ارزهای دیجیتال و هم در سهام شرکت سرمایه گذاری کند.

اولین صندوق مبتنی بر ارز دیجیتال از Andreessen Horowitz چهار سال پیش، در طی “زمستان رمزنگاری” تأسیس شد، زیرا شریک عمومی Andreessen Horowitz، آریانا سیمپسون، اظهار داشت که “بازارهای نزولی زمانی هستند که بیشترین احتمالات ایجاد می شود.”

ارزهای دیجیتال به شدت سقوط کرده‌اند و اکنون به‌طور قابل‌توجهی پایین‌تر از بالاترین سطح خود هستند، به‌طوری‌که بیت‌کوین بیش از 50 درصد از ارزش خود را از زمان اوج خود در نوامبر از دست داده است و همچنان با سهام‌های فناوری با رشد بالاتر مرتبط هستند که امسال کاهش یافت. از دست دادن ارزش استیبل کوین TerraUSD در ماه مه، اعتماد سرمایه گذاران را متزلزل کرد و علاقه تنظیم کنندگان را برانگیخت. به گفته سیمسون، اگرچه وضعیت ممکن است “کمی نامطمئن” باشد، سرمایه گذاران نباید نگران شرط بندی های شرکت باشند.

Andreessen Horowitz بر سرمایه گذاری در فناوری بلاک چین تمرکز دارد

Andreessen Horowitz یکی از فعال ترین سرمایه گذاران در Web3 با سرمایه گذاری در OpenSea، Yuga Labs، Avalanche، Sky Mavis، Dapper Labs و Anchorage Digital است. این در حال جست و جوی چشم انداز برای NFT ها به DAO برای یافتن فرصت ها است.

Andreessen Horowitz بیشتر به دلیل سرمایه گذاری های اولیه خود در اینستاگرام، Lyft، Pinterest و Slack شناخته می شود. اولین سرمایه گذاری قابل توجه آن در ارزهای دیجیتال با کوین بیس به آنها کمک کرد تا در صدر فهرست میداس امسال از بهترین سرمایه گذاران خطرپذیر جهان قرار گیرند و طی سال گذشته بیش از 75 درصد کاهش یافتند. این شرکت که ارزش بازار آن حدود 14 میلیارد دلار است، اخیراً یک کمپین تبلیغاتی پخش کرد که اعلامیه‌های قبلی مبنی بر اینکه ارز دیجیتال در حال خروج است را به سخره گرفته است.

برخی از سرشناسان فناوری از سیل سرمایه گذاری در استارت آپ های به اصطلاح “وب 3” که تلاش می کنند شرکت های مبتنی بر بلاک چین را ایجاد کنند، انتقاد کرده اند. ایلان ماسک و جک دورسی، دو تا از مشهورترین کارآفرینان فناوری جهان، «Web3» را زیر سوال بردند. دورسی در توییتر ادعا می کند که سرمایه گذاران خطرپذیر و سرمایه گذاران آنها در نهایت Web3 را کنترل خواهند کرد و آن را “یک موجودیت متمرکز با نامی متفاوت” می نامد و به این معنی است که هرگز از اغوای آنها فرار نخواهد کرد.

افرادی که به ما شک دارند جایی نیستند که ما هستیم، که خوشبختانه در موقعیتی است که می‌توانیم در تمام طول روز با این سازندگان خلاق تعامل داشته باشیم.

آریانا سیمپسون، شریک عمومی در Andreessen Horowitz.

Andreessen Horowitz در ماه مارس 23 میلیون دلار در یک سری به Opensea، یک بازار آنلاین برای خرید، فروش و جمع‌آوری NFT سرمایه گذاری کرد. وجوه تازه به دست آمده برای رشد بازار NFT به منظور آماده سازی برای تریلیون ها کاربر مورد انتظار در سال های آینده استفاده می شود. در ماه آوریل، این شرکت اعلام کرد که موج دوم سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال را برای جمع آوری 450 میلیون دلار راه اندازی خواهد کرد و عمدتاً در بخش کریپتو استفاده خواهد شد.

موفقیت a16z و کریپتو

این شرکت در سال 1997 توسط بن هوروویتز و مارک آندرسن، دو کارآفرین که به دنبال راهی بهتر برای جمع آوری پول بودند، تأسیس شد. این صندوق 350 میلیون دلار در دو سال زمانی که 11 سال پیش افتتاح شد، جمع آوری کرد. با این حال، از زمانی که شروع به فعالیت کرد، دو سال پس از آغاز به کار، پول را به شرکت های فناوری سرازیر کرد و حدود 1.2 میلیارد دلار را کنترل کرد. در نتیجه، رتبه دهم را در فهرست سرمایه گذاران برتر فوربس میداس قرار داد.