منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Alameda/FTX سرمایه گذاری زیادی در Genesis Digital استخراج کننده بیت کوین انجام داد

Alameda/FTX سرمایه گذاری زیادی در Genesis Digital استخراج کننده بیت کوین انجام داد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در اوج سقوط دومین صرافی بزرگ سابق ارزهای دیجیتال FTX، موسس رسوا، سم بانکمن-فرید، بزرگترین شرط بندی خود را با کسب و کار استخراج بیت کوین Genesis Digital Assets انجام داد.

طبق داستانی که توسط بلومبرگ در 2 دسامبر منتشر شد، Alameda همچنان به سرمایه گذاری خود به شرکت ادامه می دهد، حتی اگر قیمت بیت کوین در حال کاهش بود و افزایش هزینه های انرژی در سراسر بخش ویران می کرد.

در طی دور سرمایه در آوریل، Alameda و FTX بزرگترین سرمایه گذاری مخاطره آمیز خود را تا به امروز انجام دادند که منجر به ارزش شرکت 5.5 میلیارد دلار شد.

آلامدا در مجموع چهار مقدار منحصربفرد سرمایه را در ماینر ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرد. در آگوست سال جاری حدود 100 میلیون دلار در معدنچی سرمایه گذاری کرد. سرمایه گذاری اولیه 550 میلیون دلاری را در ژانویه انجام داد که با سرمایه گذاری های بیشتر 250 میلیون دلاری در ماه های فوریه و آوریل همراه بود.

جالب است بدانید که خبر سرمایه گذاری Alameda در استخراج بیت کوین تنها چند ساعت پس از فاش شدن این موضوع منتشر شد که بازوی سرمایه گذاری به نجات FTX در سال قبل کمک کرده است.

کسب و کار سرمایه گذاری خطرپذیر تا یک میلیارد دلار به عملیات FTX کمک کرد. این در نتیجه شکست زیرساخت صرافی در محافظت از آن در برابر اهرمی که مشتری روی یک توکن داشت رخ داد.

با حرکت رو به جلو، زمانی که جنسیس در قوی ترین حالت خود بود، دارایی های تجاری آن تقریباً 5 میلیارد دلار بود. طبق داشبورد ارائه شده توسط Arkham Intelligence، ارزش دارایی های تجاری این شرکت در زمان نگارش این مقاله حدود 238 میلیون دلار بوده است.

با توجه به کاهش قیمت بیت کوین، افزایش سرسام آور قیمت انرژی و افزایش رقابت بین ماینرها، کسب و کار استخراج بیت کوین از یکی از سودآورترین بخش های دنیای ارز دیجیتال در مدت زمان بسیار کوتاهی به یکی از مضطرب ترین بخش ها تبدیل شد. .

با توجه به اینکه شاخص درآمد استخراج معدن به پایین ترین حد خود رسیده است، برخی از برجسته ترین شرکت های معدنی این صنعت در آستانه ورشکستگی قرار دارند.

جنسیس دیجیتال پس از دریافت وجوه، یک استراتژی رشد تهاجمی را در سراسر ایالات متحده آغاز کرد. در نتیجه موفقیت این شرکت در تامین بیش از 700 مگاوات برق برای عملیات استخراج خود در تگزاس، کارولینای جنوبی و کارولینای شمالی در نیمه اول سال 2022، این تجارت به یکی از مهم ترین استخراج کنندگان بیت کوین در ایالات متحده تبدیل شده است. .

صنعت ماینینگ بیت کوین چگونه در بحبوحه سقوط Alameda/FTX کار می کند

ماه نوامبر مجدداً یکی دیگر از تلاش‌های ماینرهای بیت کوین بود، زیرا دشواری استخراج به بالاترین حد خود رسیده است و صدای ورشکستگی در میان مشاغل برتر فهرست شده بود.

پس از گزارش زیان 435 میلیون دلاری، استخراج‌کننده بیت‌کوین Core Scientific بیانیه‌ای در 22 نوامبر منتشر کرد که نشان می‌دهد این شرکت در مورد توانایی خود برای ادامه فعالیت تردیدهای قابل توجهی دارد. پس از افت بیشتر 25 درصدی، ضرر سالانه Core Scientific اکنون به بیش از 99 درصد رسیده است.

این شرکت در فراخوان سود سه ماهه سوم خود اعلام کرد که برآورد مقادیر نقدینگی مورد نیاز بسته به مفروضات آنها در مورد زمان‌بندی و توانایی دستیابی به سطوح عادی‌تر درآمد عملیاتی به‌طور قابل‌توجهی متفاوت است. Core Scientific همچنین بیان کرد که پیش‌بینی زمان و زمان بهبود قیمت بیت کوین یا کاهش هزینه انرژی بسیار دشوار است.

ماینرهای بیت کوین همچنین مجبور به نقدینگی دارایی های بیت کوین خود هستند، روندی که در طول سال در حال توسعه بوده است و احتمالاً در ماه های آینده با ادامه فشرده شدن حاشیه ها، آشکارتر خواهد شد.

علاوه بر این، ماینرها در حال بستن تسهیلات هستند در حالی که بازار ارزهای دیجیتال برای مدت طولانی‌تر از حد انتظار در بازار نزولی باقی می‌ماند.