منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 92 میلیون دلار آزمایشگاه کرنل وابسته به Terra Luna توسط دادگاه مسدود شد

92 میلیون دلار آزمایشگاه کرنل وابسته به Terra Luna توسط دادگاه مسدود شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

با گذشت شش ماه از فروپاشی Terra Luna، مقامات کره جنوبی همچنان در حال بررسی این حادثه هستند. امروز، یک دادگاه کره جنوبی 92 میلیون دلار از دارایی های مربوط به توکن های Terra را مسدود کرده است.

مدیرعامل Kernel Labs ظاهراً بیشترین درآمد را از Terra در اختیار داشته است.

Kernel Labs یک شرکت مشاوره بلاک چین است که در سال 2018 تأسیس شد. ظاهراً این شرکت روابط محکمی با Terraform Labs داشته است.

سقوط استیبل کوین الگوریتمی Terra Luna در می 2022 زمینه را برای زمستان رمزنگاری سال 2022 فراهم کرد. این شکست عمیقاً صنعت را تحت تأثیر قرار داد و سرمایه‌گذاران متحمل ضررهای قابل توجهی شدند تا جایی که برخی در فکر خودکشی بودند.

Terra به صورت الگوریتمی توکن LUNA را به یک استیبل کوین UST متصل کرد. آنها این دو سکه را طوری تنظیم کردند که LUNA شوک های UST را جذب کرد تا ثبات و مطابقت قیمت خود را با دلار آمریکا حفظ کند. با این حال، این راه اندازی به یک مارپیچ مرگ فرو ریخت و منجر به از دست رفتن میلیاردها سرمایه سرمایه گذار شد. مدیرعامل این پلتفرم، دو کوون، همچنان آزاد است.

دادگاه کره جنوبی دارایی های آزمایشگاه کرنل را مسدود کرد

در می 2022، آزمایشگاه کرنل ظاهراً 4.8 میلیون دلار از شرکت خواهر خود، آزمایشگاه‌های Terraform دریافت کرد. در حالی که انگیزه نامشخص بود، معاملات بین دو کوون و شرکت مشکوک به نظر می رسید. این تراکنش ها زمانی اتفاق افتاد که دو کوون با اتهامات فرار مالیاتی با دستور پرداخت 80 میلیون دلار مواجه شد.

طبق ادعاهای گزارش شده توسط KBS، مردم محلی گفتند که Kernel Labs و Terra یک موجودیت هستند.

قضاوت های متعددی در رابطه با این پرونده صادر شده است. در اوایل دسامبر، یک دادگاه کره جنوبی حکم دستگیری شین هیون سونگ، یکی از بنیانگذاران Terra را رد کرد و دلیل کمی برای از بین بردن شواهد توسط بنیانگذار آن بود. با این حال، در ماه نوامبر، مقامات 108 میلیون دلار وون را از بنیانگذار آن ضبط کردند.

دو کوون، شخصیت شرور در روایت همچنان آزاد است و در کره جنوبی با پیگرد قانونی مواجه است. اگرچه بعید است که کوون هرگز پا به کشور بگذارد، مکان او ناشناخته است.

حکم دادگاه کره جنوبی 120 میلیارد وون به ارزش 92 میلیون دلار از دارایی های مدیران عامل سابق و فعلی شرکت کرنل لبز وابسته به آزمایشگاه ترافرم را مسدود کرد.

این گزارش که توسط هانکیونگ به اشتراک گذاشته شده است، نشان می‌دهد که دادستان‌ها از دادگاه ناحیه جنوبی سئول چراغ سبز دریافت کرده‌اند تا دارایی‌های هفت نفری را که در تجارت پیش‌نشر Terra با بازده‌های نجومی شرکت داشتند، مصادره کنند.

دادستان ها استدلال کردند که کیم، مدیر عامل شرکت Kernel Labs، در مجموع 61 میلیون دلار سود غیرقانونی به دست آورده و یکی دیگر از مدیران عامل سابق، 31 میلیون دلار درآمد داشته است.

در سال 2021، کیم سرمایه گذاری قابل توجهی در املاک و مستغلات در کره جنوبی انجام داد، از جمله ساختمانی در Gangnam-gu، گران ترین منطقه در سئول، به مبلغ 27 میلیون دلار. در ماه ژوئن، او همچنین یک آپارتمان در Seongdong-gu به قیمت حدود 7 میلیون دلار خریداری کرد.

پس از فروپاشی FTX، برخی از دادستان ها احتمال اینکه سام بانمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی، مسئول سقوط Terra Luna باشد که 40 میلیارد دلار از بازار ارزهای دیجیتال را از بین برد، بررسی کردند.

در یک تاپیک توییتری، Do Kwon به اشتراک گذاشت که معتقد است Genesis Trading توکن‌های UST را به SBF و Alameda ارائه کرده است، که توکن‌ها را در Curve Pool فروختند و باعث کاهش عمق UST شد. SBF از همه این ادعاها فاصله گرفت.

تجزیه و تحلیل قیمت توکن های Terra Luna

LUNA که اکنون Terra Luna کلاسیک (LUNC) است، همچنان در صرافی‌های ارزهای دیجیتال برجسته مانند Binance معامله می‌کند، زیرا اعضای جامعه خوش‌بینانه تلاش می‌کنند تا خود را به یاد بیاورند.

92 میلیون دلار آزمایشگاه کرنل وابسته به Terra Luna توسط دادگاه 1 مسدود شد

در زمان انتشار، Luna Classic با قیمت 0.0001335 دلار با ارزش بازار 797،314،301 دلار معامله می شد.

LUNA جدیدتر که برای جبران خسارت سرمایه گذاران آسیب دیده ساخته شده است، با قیمت 1.28 دلار با ارزش بازار 163,643,519 دلار معامله شد.

سقوط Terra Luna و FTX به طور گسترده به عنوان بزرگترین شکست کریپتو در سال 2022 در نظر گرفته می شود.