منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 3air: فناوری که امکان سرعت اینترنت 1GBPS را در کشورهای محروم فراهم می کند

3air: فناوری که امکان سرعت اینترنت 1GBPS را در کشورهای محروم فراهم می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

آفریقا برای ادغام با اقتصاد جهانی موانع مهمی دارد. هدف 3air استفاده از بلاک چین SKALE، همراه با فناوری K3 Lastmile، برای متحول کردن صنعت مخابرات، اینترنت و بانکداری و آوردن آفریقا به اقتصاد جهانی است. از طریق استفاده از سخت‌افزار مش بی‌سیم، خدمات اشتراک NFT، هزینه‌های پایین SKALE، نقل و انتقالات سریع و گزینه‌های تامین مالی خرد، این شرکت برنامه‌ای ثابت برای ارائه انواع مهمی از خدمات به آفریقا دارد.

3air از فناوری Last Mile K3 Telecom برای ایجاد مراکز پایه در سراسر قاره آفریقا استفاده خواهد کرد و خدمات اینترنت پرسرعت باند پهن را به شهرهای پررونق آفریقا ارائه خواهد کرد. این فناوری در حال حاضر در چندین کشور و چندین قاره از جمله آفریقا وجود دارد. این مراکز را می توان به راحتی و در مناطقی به اندازه ای نصب کرد که همه جا لازم را پوشش دهند، زیرا برد آنها 50 کیلومتر است. 3air که قبلاً کارایی خود را اثبات کرده بود، اینها را طی یک دوره چند ساله نصب خواهد کرد که از سال 2023 شروع می شود.

این سخت افزار در قاره آفریقا ضروری است، جایی که اتصال به اینترنت به خصوص در سرعت بالا دشوار است. در سال 2019، تنها 0.58 درصد از کشورهای جنوب صحرای آفریقا به اینترنت پهن باند دسترسی داشتند. در سال 2016، 73 درصد از مردم اشتراک تلفن همراه داشتند، اما تنها 20 درصد از این اشتراک‌ها به اینترنت دسترسی داشتند، زیرا اکثر دکل‌های تلفن همراه در آفریقا دارای اتصالات 2 یا 3G هستند. هدف 3air با این مراکز شبکه بی سیم قدرتمند، تقویت این آمار و توانمندسازی قاره آفریقا با اتصال اینترنتی قابل اعتماد است.

تا حدودی به دلیل فقدان اینترنت قابل اعتماد، نزدیک به 400 میلیون بزرگسال در آفریقا فاقد بانک هستند. این افراد از نظر مالی از خدمات ضروری بانکی مانند حساب های بانکی، حساب های پس انداز، وام برای خانه های حمایتی و مشاغل، آموزش مالی و سواد مالی و حتی خدمات اولیه بیمه محروم هستند. حتی کسانی که در آفریقا دارای بانک هستند، تمایلی به استفاده از خدماتی که برای آنها پرداخت می کنند، ندارند. نقل و انتقالات می تواند دوره های زمانی طولانی را به خود اختصاص دهد و ممکن است برای کاربران کم درآمد بیش از آنچه که مایل به خرج کردن هستند، هزینه داشته باشد. 3air قصد دارد در کنار بستر خدمات اینترنتی خود، خدمات بانکی را در قالب تامین مالی خرد ارائه دهد.

3 ایر علاوه بر ارائه خدمات اینترنتی، اشتراک های خود را از طریق NFT تامین خواهد کرد. این NFT ها مستقیماً به این سرویس مرتبط هستند و مزایای متعددی را نسبت به خدمات اشتراک معمول ارائه می دهند. مهمترین این پاداش ها، مالکیت مستقیم قرارداد خدمات است. شما می توانید NFT خود را آزادانه بفروشید یا انتقال دهید. علاوه بر این، از آنجایی که NFT منحصر به فرد است، نیازی به ارائه اطلاعات شخصی به شرکت ندارید و در حین پرداخت هزینه اینترنت، حق حفظ حریم خصوصی خود را حفظ می کنید. در نتیجه، کنترل داده‌های مالی خود را حفظ می‌کنید و از فروش داده‌های شرکت‌ها به شما جلوگیری می‌کنید.

3air این NFT ها را با بلاک چین SKALE فراهم می کند تا هزینه ها را پایین نگه دارد و انتقال سریع انجام دهد. این کارمزدها قبلاً از استفاده از خدمات بانکی در محل توسط افراد عادی جلوگیری کرده است و به همین دلیل وقتی صحبت از راه حل بهتری باشد قابل قبول نیست. SKALE به طور خاص برای پایین نگه داشتن هزینه ها و انتقال سریع و همچنین ماژولار و مقیاس پذیر طراحی شده است. مناسب برای سیستمی که با در نظر گرفتن یک کشور در حال توسعه طراحی شده است. با فناوری اثبات شده، این شرکت نقشه راهی برای ایجاد اتصال اینترنتی در سراسر قاره آفریقا تا سال 2025 دارد.