منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • یک شرکت VC در سنگاپور یک سرمایه 100 میلیون دلاری متاورس و Web3 انجام می دهد

یک شرکت VC در سنگاپور یک سرمایه 100 میلیون دلاری متاورس و Web3 انجام می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

صندوق سرمایه گذاری مخاطره آمیز (VC) NGC Ventures 100 میلیون دلار از طیف گسترده ای از سرمایه گذاران به 100 میلیون دلار جذب کرده است. GBIC، Babel Finance، Huobi Ventures و Nexo Ventures از جمله سرمایه گذاران بودند. آلتونومی نیز شرکت کننده بود.

شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز NGC Ventures که بر روی رمزارز متمرکز است، راه اندازی یک صندوق اکوسیستم جدید را اعلام کرده است. این صندوق فقط پروژه های Web3 را هدف قرار خواهد داد. این اقدام نشان دهنده افزایش علاقه سرمایه گذاران علاقمند به اینترنت غیرمتمرکز است.

به گفته راجر لیم، که به عنوان شریک مدیریت NGC Ventures عمل می کند، این صندوق پول را پرداخت خواهد کرد. با این حال، بر روی «شرکت‌های با پتانسیل بالا» در اقتصاد Web3 تمرکز خواهد کرد.

راجر لیم مسئول نظارت بر عملیات صندوق است. NGC این اطلاعات را روز چهارشنبه منتشر کرد و بیان کرد که صندوق Web3 قبلاً سرمایه گذاری کرده است. تا کنون سه شرکت مجزا از این موضوع بهره مند شده اند.

جامعه سرمایه گذاران خطرپذیر به Web3 علاقه نشان می دهد

جامعه VC علاقه زیادی به پروژه های Web3 و metaverse نشان داده است. از ماه آوریل، شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر متعهد شده اند که بیش از 3 میلیارد دلار در چنین سرمایه گذاری هایی هزینه کنند. این سرمایه گذاری ها ممکن است در ماه های آینده آغاز شود.

NGC Ventures که در سال 2017 تأسیس شد، یک شرکت مخاطره‌آمیز است که تمرکز اصلی آن بر فناوری بلاک چین و امور مالی است. ایالت-شهر سنگاپور به عنوان محل اصلی دفتر سرمایه گذاری عمل می کند. این یکی از اولین شرکت هایی بود که به همراه چندین شرکت دیگر در صندوق استارتاپ سرمایه گذاری کرد.

Andreessen Horowitz، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر در سیلیکون ولی، صندوقی را با تخصیص هدف 600 میلیون دلار تأسیس کرده است. این صندوق صراحتاً شرکت‌های بازی را هدف قرار می‌داد که در اقتصاد Web3 کار می‌کردند. این ابتکار قصد دارد از مشاغل بازی آنلاین حمایت کند.

در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد که این هفته در داووس سوئیس برگزار می شود، اقتصاد وب 3 به عنوان یک موضوع برجسته بحث مطرح شده است.

در یک مصاحبه اختصاصی، گاوین وود، بنیانگذار Polkadot (DOT) اشاره کرد که گسترش Web3 عالی بوده است. او اظهار داشت که این توسعه دلگرم کننده است زیرا کاربران این فناوری اصلی را در بسیاری از برنامه ها می بینند. وود این جمله را هنگام بحث در مورد تکامل Web3 بیان کرد.

سرعت VC در اروپا کاهش می یابد

به نظر می رسد که سال 2022 سال دیگری باشد که نقاط عطف جدیدی را برای میزان سرمایه گذاری خطرپذیر در ارزهای دیجیتال ایجاد می کند. شایان ذکر است که شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر در سال 2021 14.6 میلیارد دلار برای استارت آپ های رمزنگاری و بلاک چین هزینه کردند.

اخیراً تعداد سرمایه گذاران جدید در اروپا کاهش یافته است. طبق تحقیقات، تنها 61 شرکت جدید سرمایه گذاری خطرپذیر اروپایی در سال گذشته آشکار شدند. ده تا از این شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر جدید در بریتانیا بودند.

بر اساس گزارش سرمایه اروپا در سال 2022، بریتانیا همچنان برترین کشور اروپایی در ایجاد VC است. شصت و هفت درصد از 191 سرمایه گذار VC با دفاتر بریتانیا بر سرمایه گذاری در مراحل اولیه، حداقل در میان مراحل دیگر، تمرکز می کنند.

به نظر می رسد این روند غیرقابل توقف باشد: در سال 2021، از هر ده سرمایه گذار جدید، 9 نفر تنها بر روی شرکت های در مراحل اولیه تمرکز خواهند کرد. افزایش مقیاس اروپایی در مراحل بعدی به شدت به منابع مالی بریتانیا متکی است. با این حال، هر چه دور جمع‌آوری سرمایه بزرگ‌تر باشد، سرمایه‌گذار آمریکایی بیشتر پیشتاز خواهد بود. سرمایه رشد بیشتری در سراسر اروپا مورد نیاز است. علاوه بر این، لندن همچنان مرکز سرمایه‌های خطرپذیر اروپایی است. تنها در لندن 316 دفتر سرمایه گذار از سراسر جهان وجود دارد.

سرمایه گذاران بریتانیایی صاحب 88 مورد از 130 تک شاخ اروپا هستند که باعث می شود پرتفوی آنها در مقایسه با اروپا موفق ترین باشد. یونیکورن ها حداقل یک سرمایه گذار بریتانیایی دارند. این نسبت برای شرکت هایی که سرمایه گذاران قادر به رسیدن به این ارزش میلیارد دلاری هستند، می تواند به 60 درصد برسد. سال گذشته، سرمایه‌گذاران بریتانیایی بر سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه در فناوری سلامت و علوم زندگی متمرکز شدند.

با وجود برگزیت، بریتانیا همچنان در جدول کشورهای اروپایی با بیشترین دفاتر VC (351) تسلط دارد. هم سرمایه گذاران محلی و هم شرکت های سرمایه گذاری با دفتر مرکزی در جاهای دیگر، پس از آن آلمان (199)، فرانسه (128)، و هلند (4) (70).