منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • یک شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال می خواهد یکی از قدیمی ترین بانک های آلمان را بخرد

یک شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال می خواهد یکی از قدیمی ترین بانک های آلمان را بخرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یک بانک سنتی آلمانی بسیار قدیمی در شرف خرید توسط یک شرکت ارز دیجیتال است. طبق گزارش‌های اخیر، بیت‌کوین گروه SE در حال بررسی برنامه‌هایی برای تصاحب بانک هاوس فون در هایدت است. این بانک در سال 1754 تأسیس شد و آن را به یکی از قدیمی ترین بانک های جهان تبدیل کرد.

با توجه به اینکه بزرگترین بانک سنتی توسط یک شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال خریداری می شود، این معامله ظاهری یک مورد جالب را ایجاد می کند. این یک نمونه کامل از گذار قدیمی به مدرنیته است. مسلماً، ارزهای دیجیتال فناوری جدیدی هستند که به دنبال پیشی گرفتن از ارزهای فیات قدیمی هستند، در حالی که پرداخت‌ها از طریق شبکه‌های بلاک چین غیرمتمرکز با سیستم بانکداری سنتی مبارزه می‌کنند. بیت کوین گروه SE آماده است تا حدود 19.6 میلیون دلار برای بستن این معامله هزینه کند.

اولین نهاد رمزنگاری نیست که اقدام به خرید کرد

جالب اینجاست که بیت کوین گروپ SE اولین نهاد ارز دیجیتال نیست که برای خرید بانک ابراز علاقه کرده است. در ماه ژانویه، صرافی رمزارز BitMEX معامله ای را برای دستیابی به همین موضوع آغاز کرد. با این حال، همه چیز آنطور که انتظار می رفت پیش نرفت و دو نهاد به توافقی متقابل برای لغو قرارداد دست یافتند. جزئیات مربوط به اینکه چرا این معامله در ماه مارس سقوط کرد هنوز فاش نشده است.

بانک به دنبال خریدار است

Bankhaus von der Heydt اخیراً کمی طرفدار رمزنگاری بوده است، چیزی که می تواند توضیح دهد که چرا نهادهای رمزنگاری علاقه مند به خرید آن هستند. در سال 2021، این بانک با Fireblocks، شرکتی که خدمات نگهبانی برای دارایی های دیجیتال را ارائه می دهد، وارد مشارکت شد. هدف از این مشارکت این بود که بانک بتواند خدمات مرتبط با رمزنگاری را به مشتریان خود ارائه دهد.

در حالی که بانک برای نوآوری و سرپا ماندن تلاش کرده است، تغییرات شدید در بازار آن را به یک نخ آویزان کرده است. در نتیجه، بانک فعالانه به دنبال خریدار مناسب بوده است. با این حال، هر معامله ای برای بستن یک فروش برای بانک منوط به تایید BaFin است، که نهاد آلمانی است که مقررات مالی را مدیریت می کند.

Bitcoin Group SE یک شرکت سرمایه گذاری مستقر در آلمان است. ظاهرا بانکهاوس فون در هاید اولین بانکی نیست که به دنبال سرمایه گذاری در آن بوده است. این گروه مالک 100 درصد سهام Futurum Bank AG و 50 درصد سهام در Sineus Financial Services GmbH است. Futurum Bitcoin.de، یک پلت فرم معاملات ارزهای دیجیتال را کنترل می کند. خدمات مالی Sineus توسط BaFin تنظیم می شود.

به نظر می رسد این گروه مشتاق به خرید بانک های مختلف است زیرا به دنبال تنوع بخشیدن به گزینه های سرمایه گذاری برای مشتریان خود و افزایش بازده بالقوه است. در این مرحله، هنوز مشخص نیست که مذاکرات تا کجا پیش رفته است یا چقدر طول می کشد تا بانک کاملاً در دست این گروه باشد. در هر صورت، برای صنعت کریپتو خوب است.