منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • یک رقیب USDC، BUSD؟ FTX قرار است به زودی یک استیبل کوین راه اندازی کند

یک رقیب USDC، BUSD؟ FTX قرار است به زودی یک استیبل کوین راه اندازی کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سام بنکمن فرید، رئیس FTX، این شرکت را به اشتراک گذاشته است چشم انداز توسعه یک استیبل کوین مدیر عامل FTX در مصاحبه ای با The Big Whale بود و در آنجا دیدی از چشم انداز شرکت برای طراحی دارایی ارائه داد. با توجه به همه نشانه‌ها، FTX به دنبال این است که از چندین صرافی که دارای استیبل کوین‌های پشتوانه دلاری خود هستند، پیروی کند. برخی از محبوب ترین آنها BUSD است که متعلق به Binance است و USDC Coinbase.

FTX در پروژه stablecoin همکار می خواهد

در طول مصاحبه، از Bankman Fried یک سوال مستقیم در مورد طراحی و عرضه یک استیبل کوین پرسیده شد که او به آن پاسخ مثبت داد. با این حال، او خاطرنشان کرد که این شرکت آگاهانه تمام برنامه‌های توسعه آن را به حالت تعلیق درآورده است. او با ذکر دلایل خود گفت که معتقد است همکاری برای این پروژه می تواند بسیار زیاد باشد. با این حال، سام بنکمن فرید افزود که آنها هنوز به طور فعال به دنبال شرکا در این پروژه هستند.

او همچنین به کاربران اطمینان داد که استیبل کوین ممکن است در آینده ای نه چندان دور رونمایی شود. مدیر عامل FTX اشاره کرد که این شرکت بر ارائه بهترین خدمات معاملاتی به کاربران خود در تمام بازارها متمرکز است. او همچنین ادعا کرد که خدمات این شرکت به دلیل کشمکش آنها با CFTC بر سر برخی از پروژه هایشان کمی عقب مانده است.

بانکمن فرید نسبت به بازار کریپتو ابراز نگرانی می کند

FTX به معامله گران اجازه می دهد تا از پلتفرم خود برای انجام معاملات حاشیه ای چندین دارایی دیجیتال با پشتوانه دلار استفاده کنند. تتر یکی از نمونه‌هایی است که نشان می‌دهد چگونه استیبل کوین‌ها می‌توانند علیرغم محدودیت‌های نظارتی موفق شوند. مدیرعامل همچنین چند هفته پیش نگرانی خود را برای بازار کریپتو نشان داد و پیشنهادی را منتشر کرد که فکر می‌کند تنظیم‌کننده‌ها چگونه باید با فعالیت‌های غیرقانونی در بازار کریپتو مدیریت کنند.

او خاطرنشان کرد که علیرغم بحث بیشتر آژانس‌های دولتی در مورد استیبل کوین، هیچ مقررات مشخصی در مورد استیبل کوین‌ها وجود نداشت. در همین حال، این شرکت در چند ماه گذشته با وجود تداوم بازار نزولی، به بازار نفوذ کرده است. برخی از خریدهای آن شامل 240 میلیون دلاری است که در BlockFi هزینه کرد. این شرکت همچنین اعلام کرد که 7 درصد از سهام پلتفرم کارگزاری Robinhood را خریداری کرده است. با این حال، مدیر عامل FTX تصریح کرد که این شرکت هنوز این پلتفرم را به طور کامل خریداری نکرده است.