منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • یکی از اعضای داعش پس از تأمین مالی گروه بیت کوین به مدت 12 سال زندان محکوم شد

یکی از اعضای داعش پس از تأمین مالی گروه بیت کوین به مدت 12 سال زندان محکوم شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

:

  • هشام چودری بر اساس قانون تروریسم به جرم 7 مورد مجرم شناخته شد و به مدت 12 سال در زندان است.
  • وی از اعضای فعال دولت اسلامی بود.

هشام چودری ، یکی از اعضای “بسیار فعال” داعش ، به دلیل نقش خود و کمک های مالی که از طریق بیت کوین به گروه تروریستی انجام داد ، به زندان محکوم شد. قاودر 28 ساله ، اهل اودبی ، حدود دو ماه پیش به اتهام هفت جرم تحت قانون تروریسم مجرم شناخته شد و “او خطر بالایی برای آسیب رساندن به مردم دارد” ، دادگاه پل فارر در دادگاه تاج بیرمنگام گفت.

چودری دولت اسلامی را با بیت کوین تأمین می کرد

چودری یک سیستم بیت کوین راه اندازی کرد که گزارش می داد ارسال 72،070 دلار (یعنی 52،000 پوند) برای حمایت از جنبش دولت اسلامی بدون گرفتار شدن. به گفته قاضی فارر ، وی مکرراً این گروه را در حمایت از استخراج اعضای داعش در اردوگاه های بازداشتی تأمین می کرد. چودری در پیامی در تلگرام گفت: “ما سالهاست این کار را انجام می دهیم و هیچ کس به فضل خدا گرفتار نشده است.”

بر اساس این گزارش ، چودری به اتهام تأمین مالی تروریسم دو مورد ، چهار فقره انتشار نشریه تروریستی و یک فقره عضویت در یک سازمان ممنوعه مجرم شناخته شده است. وی به 12 سال زندان محکوم شده است. وی پس از انجام خدمات مشروط ، پنج سال دیگر مجوز دریافت خواهد کرد.

قاضی فارر می گوید: “شما مردی باهوش هستید ، اما متأسفانه اقدامات شما نشان می دهد که شما یک افراطی متعهد برای پیشبرد برنامه تروریستی داعش هستید.”

تروریست ها وجوه بیت کوین را پنهان می کنند

سال گذشته ، Cryptopolitan گزارش داد که ذوبیا شهناز ، یکی از اعضای آمریکایی داعش به اتهام پولشویی و تأمین مالی گروه با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده ، به 13 سال زندان محکوم شد.

تامین مالی تروریسم یکی از موانع اصلی است که فضای رمزنگاری شده باید آن را به چالش بکشد. به دلیل ناشناس بودن ارز رمزنگاری شده ، چندین گروه تروریستی و بازیگران غیرقانونی از آنها برای تامین مالی یا پولشویی استفاده می کنند.