منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • یوروپل کیف پول های رمزنگاری شده به ارزش بیش از 19.5 میلیون دلار را از بیتزلاتو توقیف کرد

یوروپل کیف پول های رمزنگاری شده به ارزش بیش از 19.5 میلیون دلار را از بیتزلاتو توقیف کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

روز دوشنبه، یوروپل اعلام کرد که به عنوان بخشی از تلاش های مستمر خود برای مبارزه با جرم و جنایت، ارزهای دیجیتال به ارزش نزدیک به 18 میلیون یورو (19.5 میلیون دلار)، همراه با وسایل نقلیه و تجهیزات الکترونیکی را از پلت فرم مبادلات رمزنگاری ثبت شده در هنگ کنگ Bitzlato مصادره کرده است.

در 23 ژانویه، یوروپل همچنین فاش کرد که حدود 46 درصد از 1 میلیارد یورو (یا 1.09 میلیارد دلار) که از طریق بیتزلاتو ارسال شده است، مربوط به اعمال غیرقانونی است. ارزیابی آنها نشان داد که بیتزلاتو بیش از 2.1 میلیارد یورو ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین به دست آورده است که بیشتر آنها سپس به روبل روسیه مبادله می شود.

یوروپل گزارش داد که در حالی که مبادله دارایی های رمزنگاری شده برای پول قانونی جرم نیست، تحقیقات نشان می دهد که مقادیر گسترده ای از دارایی های مجرمانه از طریق پلت فرم Bitzlato در گردش است. بسیاری از تراکنش ها را می توان به نهادهای فهرست شده در فهرست تحریم های دفتر کنترل دارایی های خارجی نسبت داد، مانند فعالیت های پولشویی و مشارکت در باج افزارها و مواد سوء استفاده از کودکان.

در 18 ژانویه، مقامات ایالات متحده دستگیری بنیانگذار Bitzlato آناتولی لگکودیموف را در فلوریدا اعلام کردند. یوروپل همچنین گزارش داد که با کمک آژانس‌های مجری قانون در بلژیک، قبرس، پرتغال، اسپانیا و هلند، چهار نفر دیگر وابسته به صرافی رمزارز دستگیر شدند. یک نفر در قبرس بازداشت شد، در حالی که مقامات اسپانیایی سه نفر را دستگیر کردند.

یوروپل این دستگیری ها را با افشاگری خیره کننده همراه کرد: کیف پول های توقیف شده حدود 18 میلیون یورو یا 19.5 میلیون دلار تخمین زده می شد. همچنین بیش از 100 حساب در صرافی های مختلف رمزنگاری مسدود شد که کنترل آنها 50 میلیون یورو بود. مقامات ایالات متحده برای توقیف سرورهای Bitzlato پیوستند، زیرا معتقد بودند که این سرور با فعالیت های مالی غیرقانونی روسیه مرتبط است.

در 18 ژانویه، لگکودیموف پس از دستگیری به اتهامات نامشخص به دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی فلوریدا معرفی شد. هنوز مشخص نیست که آیا اقدامات قانونی علیه همکاران او در Bitzlato در اروپا انجام خواهد شد یا خیر.