منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • یوان دیجیتال: تلفن هوشمند با کیف پول CBDC در چین عرضه شد

یوان دیجیتال: تلفن هوشمند با کیف پول CBDC در چین عرضه شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • Honor از تلفن هوشمند Magic3 با کیف پول دیجیتالی یوان رونمایی کرد
  • یوان دیجیتال چین رهبری مسابقه جهانی CBDC ها را بر عهده دارد

در نتیجه ، سازمان بین المللی همچنان به دنبال ارتباط با فضای رمزنگاری شده است ، Honor اولین تلفن هوشمند مجهز به Snapdragon را برای پشتیبانی از یوان دیجیتال چینی رونمایی کرد.

بر اساس اعلام ، تولید کنندگان چینی گوشی های هوشمند Honor نام تجاری Magic3 را عرضه می کنند ، یک تلفن هوشمند مقرون به صرفه با قابلیت تعبیه شده برای پشتیبانی از کیف پول سخت افزاری برای پروژه CBDC بانک مرکزی چین (PBoC).

سری Magic 3 اولین تلفن هوشمند مجهز به Snapdragon خواهد بود که از کیف پول سخت افزاری برای یوان دیجیتال پشتیبانی می کند. طبق گزارشات ، این تراشه بر اساس آخرین تراشه اسنپدراگون کوالکام ، 888 ساخته شده است.

Honor که قبلاً یکی از زیرمجموعه های هواوی بود ، نشان داد که کیف های Magic3 ، بر خلاف دیگر دارایی های دیجیتالی ، دارای سخت افزار درجه یک هستند که از امنیت بالا در سطح پرداخت برای کاربران برخوردار می شود.

علاوه بر این ، شایان ذکر است که سری Magic 3 اولین گوشی سازنده گوشی های هوشمند چینی است که از زمان تبدیل شدن به یک سازمان مستقل راه اندازی شده است. این سری شامل Magic3 ، Magic3 Pro و Magic3 Pro+است.

قابل ذکر است ، در حالی که Honor Magic3 اولین گوشی از تراشه Snapdragon 888 است که از یوان دیجیتال پشتیبانی می کند ، سایر مارک های تلفن از سال گذشته تقریباً دستگاه هایی با قابلیت نگهداری CBDC چینی را ساخته اند.

یوان دیجیتال چین رهبری مسابقه جهانی CBDC ها را بر عهده دارد

در همین حال ، با وضعیت کنونی در فضای دیجیتال ، به نظر می رسد پروژه CBDC بانک مردم چین (PBoC) بسیار جلوتر از سایر کشورها است و توسط متخصصان مشخص شده است که در صورت راه اندازی موفقیت آمیز اقتصاد جهانی را رهبری می کند.

بر اساس نظرسنجی بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) از ژانویه ، یک پنجم بانک های مرکزی در سراسر جهان به احتمال زیاد در سه سال آینده نوعی CBDC را منتشر خواهند کرد. نظرسنجی از 65 بانک مرکزی همچنین نشان داد که 86 درصد در حال بررسی مزایا و معایب ارزهای دیجیتالی هستند و برخی طرح های احتمالی را آزمایش کرده اند.

بانک مرکزی چین از سال گذشته به طور جدی آزمایش CBDC خود را افزایش داده است ، اگرچه در ماه مارس ، این بانک یافته های آزمایش دیجیتالی یوان خود را برای عموم افشا کرد.

به گزارش بلومبرگ ، جالب توجه است که چندین اداره دولتی ایالات متحده در مورد تاثیر یوان دیجیتال بر ارز ذخیره و دلار جهان ابراز نگرانی کرده اند.

از جمله وزارتخانه های مربوط می توان به خزانه داری آمریکا ، وزارت خارجه ، پنتاگون و شورای امنیت ملی اشاره کرد که درخواست بازبینی عمیق درباره تاثیر یوان دیجیتالی بر دلار آمریکا را داشته اند. همچنین ، مقامات بخش های مختلف مشتاق هستند که بفهمند چگونه یوان دیجیتالی توزیع می شود و چه تهدیدهای احتمالی برای دلار ایجاد می کند.

همچنین پیش از این در جریان کنفرانس بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) ، رهبر پروژه CBDC چین ، مو چانگچون ، گفت یکی از اهداف یوان دیجیتال این بود که یک گزینه پرداخت پشتیبان برای Alipay و WeChat Pay باشد ، که مسئول 98 درصد از پرداخت های تلفن همراه در چین است.