منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گیت هاب به روز رسانی جدیدی را در مورد تورنادو کش اعلام می کند

گیت هاب به روز رسانی جدیدی را در مورد تورنادو کش اعلام می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

گیت هاب، یک پلتفرم میزبانی نرم افزار، اعلام کرده است که Tornado Cash بحث برانگیز را دوباره بر روی این پلتفرم بازیابی کرده است. وزارت خزانه داری در ایالات متحده چند هفته پیش اعلام کرد که ممنوع شده است. معامله گران در بازار کریپتو از میکسر سکه برای پاک کردن ردپای تراکنش های خود در اتریوم استفاده می کنند. با توجه به این موضوع، ساکنان ایالات متحده از انجام خدمات با استفاده از میکسر منع شدند.

GitHub گفت قبل از بازگرداندن Tornado Cash قانون را روشن کرده است

پس از اعلام OFAC، GitHub کمتر از دو ساعت طول کشید تا همه چیز مربوط به میکسر را در پلتفرم خود حذف کند. با این حال، توسعه دهندگان اتریوم توجه فعالان بازار را به ابزاری که امروزه در این پلتفرم استفاده می شود جلب کرده اند. یکی از معدود قهرمانان میکسر سکه کسی بود که برای اولین بار آپدیت جدید را در GitHub کشف کرد. در گزارش قبلی، او مدعی شد که این کد مخفف آزادی بیان است و حقی است که همه باید بدون تردید از آن برخوردار باشند.

طبق ایمیلی که این پلتفرم به اشتراک گذاشته است، GitHub اشاره کرده است که یکی از برنامه های خود این است که پلتفرمی باشد که توسعه دهندگان را در فعالیت های خود قرار دهد. این پلتفرم اشاره کرد که تحریم‌های اعمال شده توسط دولت‌ها در سراسر جهان را بررسی می‌کند تا بهترین راه را برای اطمینان از عدم سوء استفاده از این قوانین از کاربران خود تعیین کند.

OFAC ادعا کرد که تورنادو کش پولشویی را فعال کرده است

گیت هاب ادعا کرد که به دنبال شفافیت در مورد برخی از کدهای تحت تحریم بوده و تصمیم گرفته است آنها را به وب سایت خود بازگرداند. بر اساس بیانیه ای که وزارت خزانه داری پس از ممنوعیت تورنادو کش منتشر کرد، ادعا کرد که پولشویی در بازار ارزهای دیجیتال را امکان پذیر می کند. این آژانس به مورد شناخته شده گروه هکر کره شمالی لازاروس اشاره کرد که میلیون ها دارایی دیجیتالی را از بازار به سرقت برده است. در تحلیل اخیر، این آژانس ادعا کرد که بیش از 7 میلیارد دلار از زمان ایجاد کریپتو میکسر عبور کرده است.

با این حال، ادعاهایی وجود دارد مبنی بر اینکه این رقم تنها از رمزارزهای غیرقانونی تشکیل نشده است، زیرا تراکنش های قانونی بیشترین درصد تراکنش ها را تشکیل می دهند. پس از ممنوعیت، چندین حزب از جمله سیاستمداران مخالف آن بودند. مدتی بعد، برخی از ترول های اینترنتی، رمزنگاری را از میکسر به کیف پول افراد مشهور برتر فرستاد تا تحریم هایی علیه آنها اعمال شود. با این حال، آژانس بعداً به آنها اطمینان داد که پرونده های حقوقی علیه آنها را پیگیری نخواهد کرد زیرا توکن ها بدون رضایت آنها ارسال شده است.