منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گوگل داده های مبادله رمزنگاری مجرمانه از دست رفته را با DOJ حل و فصل می کند

گوگل داده های مبادله رمزنگاری مجرمانه از دست رفته را با DOJ حل و فصل می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

وزارت دادگستری ایالات متحده و گوگل برای حل و فصل اختلافات شش ساله بر سر امتناع غول تبلیغاتی از ارائه اسناد درخواستی به توافق رسیدند. مشکل؟ این اطلاعات قبل از حل و فصل پرونده از بین رفته است.

گوگل به دنبال از دست دادن اطلاعات مربوط به BTC-e، یک صرافی غیرقانونی ارزهای دیجیتال که توسط FBI در سال 2017 به اتهام پولشویی تعطیل شد، وعده داده است که برنامه انطباق قانونی خود را افزایش دهد.

گوگل با DOJ تسویه حساب می کند

در سال 2016، گوگل درخواستی از وزارت دادگستری (DoJ) برای ارائه اطلاعات در مورد صرافی ارز دیجیتال BTC-e در روسیه دریافت کرد. در آن زمان، کارمندان BTC-e به دلیل پولشویی تقریباً 4 میلیارد دلاری پول سیاه بازداشت شدند. Google توسط قانون ارتباطات ذخیره شده (SCA) مجبور شد از درخواست حکم جستجو پیروی کند.

از سال 2011 تا 2017، BTC-e در ایالات متحده فعالیت کرد و حدود 9 میلیارد دلار تراکنش بیت کوین را پردازش کرد. به گفته وزارت دادگستری، اپراتورهای آن به کاربرانی که بسیاری از آنها مجرم بودند، اجازه می‌دادند تا در معاملات بیت‌کوین ناشناس و پولشویی شرکت کنند.

با این حال، دادگاه استیناف حکم داد که حکم های بازرسی به دست آمده تحت SCA به مواد نگهداری شده در خارج از ایالات متحده تعمیم نمی یابد. بنابراین، گوگل تنها با داده‌های ذخیره‌شده در ایالات متحده از این وزارتخانه پشتیبانی کرد و سعی کرد مکانیسم‌های جدیدی را برای جلوگیری از بازگرداندن داده‌ها ایجاد کند.

در سال‌های 2017 و 2018، این که آیا گوگل ملزم به انجام درخواست‌های مربوط به داده‌های نگهداری شده در خارج از کشور بود، مورد بحث قرار گرفت. کنگره در سال 2018 در مورد این موضوع تصمیم گرفت: کنگره تصریح کرد که SCA در واقع برای داده هایی اعمال می شود که ارائه دهندگان آمریکایی تصمیم گرفتند در خارج از کشور نگهداری کنند.

با این حال، در یک شکست در پرونده وزارت دادگستری، مواد مورد نظر آنها از حکم به دلیل زمان لازم برای ارزیابی اینکه آیا می توان آن را به دولت تحویل داد، “از بین رفت”.

Google برای به روز رسانی انطباق قانونی

اپراتور موتور جستجوی گوگل، Alphabet Inc.، متعهد شده است که روند انطباق قانونی خود را افزایش دهد. به عنوان بخشی از توافق، Google متعهد شد که «برنامه انطباق با روند قانونی خود را اصلاح و تقویت کند تا از پاسخ‌های به موقع و کامل به فرآیندهای قانونی مانند احضاریه و حکم‌های جستجو، مطابق با الزام مقامات قانونی مربوطه اطمینان حاصل کند.

در شرط ثبت شده، گوگل به دادگاه اعلام کرد که بیش از 90 میلیون دلار برای منابع، سیستم‌ها و کارکنان اضافی برای اجرای بهبود برنامه‌های انطباق با فرآیندهای قانونی هزینه کرده است.

DOJ

بر اساس بیانیه مطبوعاتی وزارت دادگستری، در آینده، غول فناوری “از پاسخگویی سریع و کامل به روند قانونی مانند احضاریه و حکم بازرسی اطمینان حاصل خواهد کرد.”

وزارت دادگستری اعلام کرد که گوگل باید اطمینان حاصل کند که به احضاریه ها و حکم ها به سرعت و جامع پاسخ می دهد. علاوه بر این، باید یک متخصص انطباق مستقل شخص ثالث را استخدام کند تا تضمین کند که شرکت بزرگ با مقررات لازم و لازم مطابقت دارد.

یک کارشناس انطباق شخص ثالث و مستقل نیز برای اطمینان از پایبندی Google به تعهدات خود استخدام خواهد شد. علاوه بر این، شرکت باید هر شش ماه یک بار گزارش هایی را ارائه کند تا دولت بتواند پیشرفت آن را نظارت کند.

درآمد گوگل برای سه ماهه سوم کمتر از پیش‌بینی‌ها بود زیرا این غول رسانه‌ای برای رقابت با TikTok تازه‌کار در رسانه‌های اجتماعی مبارزه کرد و درآمدی بالغ بر 69 میلیارد دلار در روز سه‌شنبه منتشر کرد. در معاملات پس از ساعت کاری، سهام این شرکت 5 درصد سقوط کرد.

این نتیجه چگونه بر شرکت های ذخیره سازی داده ها تأثیر می گذارد؟

توافق بین شرکت آلفابت گوگل و دولت فدرال ممکن است نحوه تلاش وزارت دادگستری برای دسترسی به داده های نگهداری شده توسط اشخاص ثالث و عواقب شرکت ها را در صورت عدم ارائه داده های مربوط به حکم یا احضاریه تغییر دهد.

تسویه حساب می تواند به سایر ارائه دهندگان شخص ثالث در مورد انطباق و نیاز به تغییر رویه های آنها هشدار دهد. جنیفر بیدل، دستیار سابق دادستان ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک، ادعا می کند که اگر این شرکت ها از این قوانین پیروی نکنند، ممکن است با سرنوشتی مشابه گوگل روبرو شوند.

چیزی که در اینجا جدید است این واقعیت است که آنها به دنبال یک شخص ثالث نگهبان سوابق در یک پرونده جنایی هستند، که نسبتاً غیرعادی است. این واقعیت که آنها حتی در این مورد به دنبال آنها رفتند نشان دهنده نگرانی بزرگتر از این مورد خاص است. این تلاشی از سوی وزارت دادگستری است تا بگوید، می دانید، ما در حال بررسی جرایم در اینجا هستیم و از شما می خواهیم که پای میز مذاکره بیایید و در این زمینه به ما کمک کنید.

جنیفر بیدل

سازمان‌های پیچیده‌تر ممکن است در این مورد با موانع ذخیره‌سازی داده‌ها و از دست دادن اطلاعات مشابه Google مواجه نشوند. با این حال، این توافق نشان می‌دهد که وزارت دادگستری انتظار دارد شرکت‌ها بتوانند با درخواست‌های حکم در تحقیقات جنایی موافقت کنند.

در تسویه‌حساب‌های قبلی مربوط به قانون معروف به قانون ارتباطات ذخیره‌شده، هیچ راه حل صریحی مانند مورد Google لحاظ نشده است. این به شرکت ها راهنمایی می کند که چگونه از ضمانت نامه های معتبر پیروی کنند.

با در نظر گرفتن این مورد، مقامات انطباق انگیزه بیشتری برای بررسی طرح پاسخ ضمانت شرکت خود دارند. تخصیص منابع بیشتر برای بهبود پاسخ درخواست ضمانت ممکن است با کاهش خطر قانونی افشای اشتباه داده‌های غیر ضروری خصوصی و جلوگیری از از دست رفتن اطلاعات جستجو شده، مزایای بلندمدتی برای شرکت ایجاد کند.