منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گزارش: 97.7 درصد از توکن‌هایی که در Uniswap راه‌اندازی می‌شوند، قالیچه‌ها هستند

گزارش: 97.7 درصد از توکن‌هایی که در Uniswap راه‌اندازی می‌شوند، قالیچه‌ها هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ثابت شده است که فناوری بلاک چین در صنایع کاربردی کامپیوتری عمومی و خصوصی بسیار مخرب و توانمند است. با این حال، جدیدترین داده‌های Uniswap نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران کریپتو توسط موجی از کشش فرش‌ها به شدت تحت فشار قرار گرفته‌اند. Uniswap برترین صرافی غیرمتمرکز رمزنگاری است که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود.

کشش فرش کریپتو چیست؟ در بخش کریپتو، قالیبافی یک طرح بدخواهانه است که در آن توسعه‌دهندگان یک پروژه را رها کرده و با سرمایه‌های سرمایه‌گذار فرار می‌کنند. به طور معمول، کشش فرش در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi)، به ویژه در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) رخ می‌دهد.

توجه داشته باشید که صرافی های غیرمتمرکز مانند Uniswap قیمت گذاری توکن ها را به صورت الگوریتمی بر اساس موجودی موجود تنظیم می کنند. کشش فرش می تواند بلافاصله پس از معرفی یک پروژه رخ دهد، یا ممکن است در مدت زمان طولانی تری انجام شود و درد سرمایه گذاران را طولانی تر کند.

Uniswap باعث شهرت بد می شود

Uniswap تکامل یافته است تا به یکی از معتبرترین صرافی های رمزنگاری تبدیل شود. با این حال، این روایت با جدیدترین گزارش قالی‌کشی کاملاً آلوده شده است. بر اساس یافته‌ها، 97.7 درصد از توکن‌های راه‌اندازی شده در Uniswap، قالیچه‌ای بودند.

ما گسترده‌ترین مجموعه داده‌های برچسب‌دار از فرش‌های Uniswap را تا به امروز ارائه می‌کنیم، از جمله کد منبع، نقدینگی، قیمت‌ها، ضرابخانه/سوختن، و رویدادهای انتقال. مجموعه داده شامل همه نشانه‌ها از 04/05/2020 تا 03/09/2021 است. در مجموع، ما 26957 توکن را به عنوان کلاهبرداری/قالب و 631 توکن را به عنوان غیر مخرب برچسب گذاری کردیم.

محققان کاتالان

در نوامبر 2018، Uniswap، مهم ترین صرافی غیرمتمرکز، راه اندازی شد. بیش از 40000 توکن ERC-20 در سیستم Uniswap قفل شده و قابل معامله هستند که ارزش کل آنها 7 میلیارد دلار است. این گزارش تمام الزامات را برآورده می کند و احتمال یافته های نادرست را از بین می برد.

پس از مطالعه گسترده، لیست نهایی شامل 27588 توکن تگ شده است که از این تعداد 631 توکن غیر مخرب و 26957 مورد مخرب هستند. در داخل مخرب، 24870 قالی کشی سریع و 2087 رویداد بدون LP Burn وجود دارد. این گزارش نشان می‌دهد که توکن‌های خوش‌خیم بسیار کمتر از موارد مضر هستند.

در این مقاله، مجموعه داده‌های rug pull کاغذ را به 27588 توکن گسترش می‌دهیم. برای انجام این کار، ما تمام داده‌های Uniswap را تا تاریخ 03/09/2021 با تعامل مستقیم با بلاک چین اتریوم جمع‌آوری کردیم. در مجموع، ما 26957 توکن را به عنوان کلاهبرداری/قالب و 631 توکن را به عنوان غیر مخرب برچسب گذاری کردیم.

محققان کاتالان

سپس مقاله Unicrypt را به عنوان پایه قالی‌کشی شناسایی می‌کند. Unicrypt پروتکلی است که در بالای پروتکل Uniswap عمل می کند و هدف آن ارائه راه حلی جزئی برای کشیدن فرش است. این گزارش به صورت تجربی نشان می دهد که اکثر توکن های Unicrypt مخرب هستند.

745 توکن برچسب گذاری شده از Unicrypt استفاده می کنند، 725 توکن دارای برچسب مخرب و 20 نشانه غیر مخرب هستند. بر اساس این پیش‌بینی‌ها، 2211 مورد از 2544 توکن Unicrypt بدون برچسب، مخرب پیش‌بینی می‌شوند، در حالی که پیش‌بینی می‌شود 333 توکن غیر مخرب باشند.

بر اساس این چارچوب نظری، آنها مکانیزمی را برای شناسایی قالی‌کشی‌هایی که قبلا انجام شده بود ایجاد کردند. جای تعجب نیست که آنها کشف کردند که بیش از 97.7 درصد از ژتون ها به عنوان قالیچه کش شناسایی شدند. این فرش‌ها همگی به Unicrypt اعتبار داده شدند. در اینجا یک نکته برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال وجود دارد: تجزیه و تحلیل نشان می دهد که 90 درصد از توکن هایی که از قراردادهای قفلی استفاده می کنند احتمالاً در آینده به یک توکن یا توکن مضر تبدیل خواهند شد.

فرش کریپتو باعث افزایش موارد می شود

همانطور که معمولاً تصور می شود، این گزارش نشان می دهد که مشکلات کاربران و توکن های کوچکتر منحصر به BNB Chain نیست. از آنجایی که دنیای کریپتو به سرعت در حال گسترش است، جای تعجب نیست که مردم در حال بررسی راه هایی برای بهره برداری از سیستم جدید هستند.

کلاهبرداران پول را هر کجا که برود دنبال می کنند. برخی از ویژگی‌های اکوسیستم دی‌فای، مانند سهولت تولید و فهرست‌بندی توکن‌های جدید، اجرای فرش‌کشی را آسان‌تر از همیشه کرده است.

از آنجایی که DeFi دنیای کاملاً جدیدی از امور مالی را به روی میلیون ها نفر در سراسر جهان باز کرده است، همچنین فرصت های جدیدی را برای کلاهبرداران ایجاد کرده است. افزایش کشش فرش دفی را نباید ساده انگاشت. اینجا شروع کشیدن فرش رمزنگاری بود:

وان کوین به عنوان بزرگترین کلاهبرداری و کلاهبرداری رمزارز تا به امروز، با وجود قدمت آن، همچنان ادعا می کند. این شرکت که در سال 2014 توسط مدیرعامل Ruja Ignatova تأسیس شد، قصد داشت به ارز دیجیتال اصلی بعدی تبدیل شود. پس از سخنرانی ایگناتوا در استادیوم ومبلی لندن، این پروژه شتاب قابل توجهی پیدا کرد. OneCoin پس از آن توانست میلیون ها نفر را جمع آوری کند.

روجا ایگناتوا بدون هیچ ردی در سال 2017 ناپدید شد و تا به امروز پیدا نشده است. برادر کنستانتین ایگناتوف به طرح کلاهبرداری 4 میلیارد دلاری اعتراف کرد و سقوط کرد. بعداً مشخص شد که بلاک چینی که از ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کرد هرگز وجود نداشت. در عوض، ارز بر روی یک سرور SQL ساخته شد.

در زمان‌های اخیر، بیشتر فرش‌های کریپتو، به‌ویژه فرش‌های NFT، مشاهیر هالیوود را نشان می‌دهند. یک تحلیلگر مستقل در زنجیره اظهار داشت که افراد مشهوری که از این پروژه‌ها حمایت می‌کنند، «در برخی مواقع» به دلیل عدم احتیاط کافی در پرتو شیوع کلاهبرداری در حوزه رمزنگاری، به‌ویژه با NFT، پاسخگو خواهند بود.