منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گزارش: صرافی های ارز دیجیتال مسکو به لندن چشم دوخته اند

گزارش: صرافی های ارز دیجیتال مسکو به لندن چشم دوخته اند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس گزارش جدید بخش شفافیت روسیه، صرافی‌های ارزهای دیجیتال مستقر در روسیه به دنبال خرید سکه‌های دیجیتال و تحویل پول کاغذی در بریتانیا بدون پیروی از رویه‌های مشتری خود (KYC) و مقررات ضد پولشویی (AML) هستند. بین المللی.

این گزارش نشان می‌دهد که بیش از ۲۰ پلت‌فرم معاملاتی سکه در شهر مسکو قوانین را زیر پا گذاشته‌اند و هشت مورد از آنها آماده مبادله استیبل‌کوین‌های متصل به دلار آمریکا به پوند بریتانیا هستند و پول نقد را به گیرندگان در لندن تحویل می‌دهند.

گسترش ارزهای دیجیتال

ظهور ارزهای دیجیتال یکی از مهم ترین پدیده های دنیای مالی در سال های اخیر است. ارزهای دیجیتال که از فناوری بلاک چین برای انتقال دارایی های دیجیتال از مکانی به مکان دیگر استفاده می کنند، یک پلت فرم پرداخت جایگزین را به موسسات مالی سنتی ارائه می دهند.

در حالی که پرداخت‌های بین بانک‌ها شامل هر دو کسب‌وکار می‌شود که تراکنش را یادداشت کنند، بلاک چین دارای جزئیاتی از جریان پول در یک مکان است.

از برخی جهات، این باعث شفافیت فوق العاده می شود. می‌توانید پینگ پرداخت‌ها را بین کیف پول‌های رمزنگاری مشاهده کنید، زیرا همه آنها منتشر شده‌اند.

با این حال، این شفافیت یک طرف دیگر دارد، زیرا راه های زیادی برای ناشناس نگه داشتن هویت کاربران وجود دارد. اگر بخواهند پول مشروع را از دسترس یک دولت زورگو خارج کنند، ممکن است این کار را بسیار راحت بدانند. برعکس، بستری جذاب برای جابه‌جایی وجوه مشکوک به سرتاسر جهان با چک‌های کمتر فراهم می‌کند.

وضعیت مبادلات مسکو

تحقیقات شفافیت بین‌الملل روسیه در مورد مبادلات دارایی‌های دیجیتال در مسکو نشان می‌دهد که تعدادی از آنها لندن را به عنوان یک مرکز جدید در نظر گرفته‌اند.

آنها مایلند USDT، پرکاربردترین استیبل کوین را به پول نقد برای تحویل در بریتانیا انتقال دهند. این گزارش نشان می‌دهد که هیچ روش KYC برای مشتریان وجود نداشته است و هیچ مدرک شناسایی برای انجام مبادله درخواست نشده است.

درعوض، فقط جزئیات آنچه که کلکسیونر می پوشد، و احتمالاً شماره سریال اسکناس برای اثبات هویت آنها، کافی است. به راحتی، پیکی که پول را تحویل می دهد، روسی زبان خواهد بود.

عدم وجود کنترل و تعادل در این معاملات، نگرانی‌هایی را در مورد جریان وجوه غیرقانونی ایجاد کرده است. طبق مقررات پولشویی بریتانیا، ارائه گذرنامه و احتمالاً برخی از قبوض آب و برق برای اثبات هویت برای انتقال پول از طریق سیستم بانکی مرسوم، یک الزام قانونی است.

با این وجود، این صرافی‌ها از این الزام اجتناب می‌کنند و پول را از کشوری که تحت تحریم‌های مالی گسترده قرار دارد، بدون هیچ گونه بررسی انطباق با AML به بریتانیا منتقل می‌کنند.

به نظر می‌رسد هیچ یک از این صرافی‌ها برای اهداف مبارزه با پولشویی در بریتانیا ثبت نشده باشند، علیرغم انجام فعالیت‌هایی در اینجا که آنها را ملزم به انجام این کار می‌کند.

حتی زمانی که به چالش کشیده شد، ارائه دهندگانی که به درخواست TI روسیه برای اظهار نظر پاسخ دادند، ارائه این خدمات را رد کردند. این پنهان کاری نگرانی هایی را در مورد ناشناس بودن تراکنش ها و فرار از مقامات ایجاد می کند و ردیابی وجوه غیرقانونی را دشوارتر می کند.

رگولاتورها در کشورهای مختلف قوانین سختگیرانه AML و اقدامات KYC را برای جلوگیری از تسهیل مبادلات ارزهای دیجیتال از تسهیل پولشویی دنبال می کنند. با این حال، به نظر می‌رسد که اگر صرافی‌های رمزارز آن‌ها را اجرا نکنند، تنظیم این قوانین کافی نیست.

این گزارش اخیر نشان می‌دهد که برخی از صرافی‌های رمزنگاری در روسیه با اجتناب از قوانین AML، یک عملیات پولشویی را برای گرفتن USDT و دادن پول نقد پوند در لندن می‌پذیرند.