منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گزارش سرمایه گذاران نهادی Fidelity Digital Asset 2022

گزارش سرمایه گذاران نهادی Fidelity Digital Asset 2022

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Fidelity با یک نظرسنجی نهادی جدید بازگشته است و کشف می کند که نهادهای مالی بزرگ اشتهای فزاینده ای برای سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال دارند. در 27 اکتبر، Fidelity Digital Assets گزارش سالانه خود را در مورد سرمایه گذاری نهادی در دارایی های دیجیتال منتشر کرد. بر اساس یافته‌های این مطالعه، علی‌رغم موانع، اصول دارایی‌های دیجیتال مستحکم هستند.

بازار ارزهای دیجیتال در سخت ترین زمستان کریپتو انعطاف پذیری خود را نشان داد. این شرکت مدیریت دارایی سرمایه‌گذاری‌های خود را در کریپتو در طول ماه افزایش داده است. در 28 اکتبر، کسب و کار Fidelity Digital Assets شروع به ارائه تجارت اتر (ETH) به مشتریان سازمانی کرد. این شرکت یک صندوق شاخص اتریوم جدید ایجاد کرد که تقریباً 5 میلیون دلار در کمتر از دو هفته جمع آوری کرد.

گزارش سرمایه گذاران نهادی Fidelity Digital Asset 2022 1
منبع: گزارش سالانه Fidelity

گزارش سالانه Fidelity نشان دهنده قدرت بازار است

این نظرسنجی 1052 سرمایه گذار نهادی از آسیا، اروپا و ایالات متحده را هدف قرار داده است. استفاده از دارایی دیجیتال در ایالات متحده و اروپا 9 درصد و 11 درصد افزایش یافته است. علیرغم کاهش جزئی پذیرش، آسیا با 69 درصد پیشتاز جهانی باقی ماند.

افزایش پذیرش منعکس شده در داده ها حاکی از نیمه اول سال قوی برای صنعت دارایی های دیجیتال است. در حالی که بازارها در ماه‌های اخیر با بادهای مخالف بسیاری روبرو بوده‌اند، ما معتقدیم که مبانی دارایی‌های دیجیتال قوی باقی مانده‌اند و نهادینه‌سازی بازار در چند سال گذشته آن را در موقعیتی قرار داده است که رویدادهای اخیر را تحمل کند. سرمایه‌گذاران نهادی در مدیریت چرخه‌ها تجربه دارند، و عوامل ذاتی که در این مطالعه به عنوان جذاب ذکر شده‌اند، احتمالاً با ظهور بازار از این دوره باقی خواهند ماند.

تام جسوپ، رئیس Fidelity

این نظرسنجی بین 2 ژانویه تا 24 ژوئن سال جاری انجام شد و شامل گذار بازار نزولی بود. طبق این مطالعه، تقریباً نه نفر از هر ده سرمایه‌گذار نهادی مورد بررسی (88%) ویژگی‌های دارایی دیجیتال را جالب می‌دانستند. نتیجه منعکس کننده افزایش پنج امتیازی در میان سرمایه گذاران نهادی در ایالات متحده، دو امتیاز در اروپا و عدم تغییر در آسیا بود.

داده های سرمایه گذاران نهادی

بزرگترین اختلاف بین دسته‌های سرمایه‌گذار از نظر پذیرش، می‌تواند چشمگیرترین کشف گزارش باشد. تمایل سرمایه‌گذاران با ارزش خالص، صندوق‌های تامینی کریپتو/سرمایه‌های مخاطره‌آمیز، و مشاوران مالی برای دارایی‌های دیجیتال به‌طور قابل‌توجهی قوی‌تر از دفاتر خانوادگی، برنامه‌های حقوق بازنشستگی/مزایای تعریف‌شده، صندوق‌های تامینی سنتی، و موقوفات و بنیادها است.

گزارش سرمایه گذاران نهادی Fidelity Digital Asset 2022 2
منبع: گزارش سالانه Fidelity

پیشرفت ها در اروپا و ایالات متحده توسط سرمایه گذاران ثروتمند هدایت می شد، در حالی که مشاوران مالی به رشد اروپا کمک کردند. در سطح جهانی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر بیشترین استفاده را از دارایی‌های دیجیتال دارند (87%)، پس از آن افراد با ارزش خالص بالا (82%) و مشاوران (73%) قرار دارند.

علیرغم کاهش بازار، سرمایه گذاران نهادی اخیراً نسبت به فناوری و ارزش پیشنهادی دارایی های دیجیتال آگاهی پیدا کرده اند. افزایش زیرساخت ها و در دسترس بودن کالاهای سرمایه گذاری برای مؤسسات احتمالاً به افزایش نرخ پذیرش منجر شده است.

35٪ از افراد مورد بررسی اظهار داشتند که کالاهای سرمایه گذاری با پشتوانه رمزنگاری، 30٪ محصولات سرمایه گذاری تحت حمایت شرکت های دارایی دیجیتال و 20٪ قراردادهای آتی را خریداری می کنند. بنابراین، در حالی که 82 درصد از سرمایه‌گذاران با ارزش خالص «اکنون در دارایی‌های دیجیتال خرید/سرمایه‌گذاری می‌کنند»، تنها 7 درصد از صندوق‌های تامینی متعارف و 5 درصد از صندوق‌های بازنشستگی این کار را انجام می‌دهند.

در حالی که یافته‌ها نشان‌دهنده علاقه و تحقیق مداوم در مورد دارایی‌های دیجیتال است، سرمایه‌گذاران نهادی که هنوز در دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری نکرده‌اند، تعدادی از موانع را برای پذیرش درک می‌کنند. مطابق با نتایج نظرسنجی انجام شده در سال 2021، نیمی از پاسخ دهندگان، نوسان قیمت را مهم ترین عامل بازدارنده در نظر می گیرند.

حداقل یک سوم از پاسخ دهندگان فقدان اصول اساسی برای اندازه گیری ارزش، نگرانی های امنیتی در بین موسسات و کاربران نهایی، خطرات دستکاری بازار، پیچیدگی و مسائل نظارتی را به عنوان دلایلی ذکر کردند که در حال حاضر در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری نمی کنند.

گزارش سرمایه گذاران نهادی Fidelity Digital Asset 2022 3
منبع: گزارش سالانه Fidelity

بازار کریپتو به کجا می‌رود؟

تقریباً سه چهارم (74٪) مؤسسات مورد سؤال، هدفشان به دست آوردن دارایی های دیجیتال در آینده است، که تعهد خود را به این حوزه بر اساس پیش بینی آنها برای نیمه اول سال 2022 نشان می دهد. در اروپا و ایالات متحده، قصد ساختن آینده دارند. خرید نسبت به سال 2021 افزایش یافته است.

در سطح جهانی، صندوق‌های تامینی سنتی که مورد سوال قرار گرفتند، انتظارات کمتری را برای خریدهای آتی در مقایسه با سال قبل نشان دادند و ایالات متحده و اروپا این روند را هدایت کردند. با این حال، سرمایه گذاران آسیایی احتمال بیشتری را برای خریدهای آتی گزارش کردند.

در حالی که صندوق‌های بازنشستگی و طرح‌های مزایای تعریف شده (DB) کاهش جزئی در اولویت‌های سرمایه‌گذاری آتی گزارش کردند، تعداد سرمایه‌گذاران آمریکایی که اعلام کردند در آینده تخصیص خواهند داد به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافت. در آسیا، مصاحبه شوندگان در برنامه های بازنشستگی و مزایای تعریف شده کاهش در قصد خرید آینده را گزارش کردند.

با توجه به اینکه تقریباً از هر ده سرمایه‌گذار نهادی در سراسر جهان، شش نفر از آنها سرمایه‌گذاری می‌کنند، درک نحوه تعامل سرمایه‌گذاران با اکوسیستم به طور فزاینده‌ای حیاتی می‌شود.

این گزارش قدرت بازار ارزهای دیجیتال را نشان داده است. به گفته بسیاری از مفسران، کریپتو کاملاً خود را به عنوان یک بازار مالی تثبیت کرده است. این به دلیل انعطاف پذیری است که در یکی از سخت ترین، سردترین و شدیدترین زمستان های رمزنگاری نشان داده است.