منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گزارش حسابرسی: چگونه LFG 2.8 میلیارد دلار برای دفاع از میخ UST هزینه کرد

گزارش حسابرسی: چگونه LFG 2.8 میلیارد دلار برای دفاع از میخ UST هزینه کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

با فروپاشی مداوم FTX، برخی از سرمایه گذاران کریپتو تقریباً سقوط Terra LUNA-UST را فراموش کردند. پس از فروپاشی Terra، گارد بنیاد لونا (LFG) حدود 2.8 میلیارد دلار برای دفاع از میخ UST هزینه کرد. آیا این هزینه مفید بود؟ آیا سرمایه گذاران وجوه سوء مدیریت خود را بازیابی کردند؟ عواقب آن بر اکوسیستم کریپتو چقدر وخیم بود؟

مردی که مسئول این آشفتگی است، دو کوون نام دارد. سرمایه گذاران و منتقدان کریپتو نام او را برای مدت طولانی فراموش نخواهند کرد. برخی از سرمایه گذاران تمام ثروت خود را از دست دادند. اگرچه پول همه چیز نیست، اما از دست دادن مقدار قابل توجهی از آن مطمئناً احساس خوبی دارد. بلافاصله پس از سقوط، LFG برای مهار خونریزی مداخله کرد. اما چگونه نهاد به اینجا رسید؟

پشتیبان گیری کنید!! جامعه کریپتو چگونه به اینجا رسید؟

در طول چهار سال، شبکه Terra و مدیر عامل آن، Do Kwon، در صنعت کریپتو به شهرت رسیدند، اما دچار سقوط فاجعه‌باری شدند. فروپاشی شبکه کریپتو لونا با زیان 60 میلیارد دلاری صنعت ارزهای دیجیتال را تکان داد.

سقوط کریپتو لونا با اتصال آن به TerraUSD (UST)، استیبل کوین الگوریتمی شبکه Terra آغاز شد. در 7 مه، تقریباً 2 میلیارد دلار از UST بدون سهام (از پروتکل لنگر حذف شد) و به سرعت برای صدها میلیون منحل شد.

فروش گسترده قیمت UST را از 1 دلار به 0.91 دلار کاهش داد. طبق برآوردها، سقوط لونا باعث کاهش شدید قیمت بیت کوین شد. علاوه بر این، 300 میلیارد دلار از ارزش خود را در کل بازار کریپتو از دست داد.

بعداً، دو کوون در مورد طرح بازیابی لونا با کمک LFG بحث کرد و دوره کوتاهی از سرخوشی در ماه می وجود داشت. با این حال، سکه در نهایت سقوط کرد. طرح بهبود بلافاصله کنار گذاشته شد. Terra در نهایت یک سکه جدید به نام Luna 2.0 معرفی کرد. امروز JS Held یک هزینه کامل LFG را در این مدت منتشر کرد. در اینجا یک پوشش دقیق است.

هزینه LFG در میان فروپاشی Terra LUNA-UST

LFG در طول پنج روز، از هشتم تا دوازدهم ماه مه، 2.8 میلیارد دلار را برای دفاع از استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD (UST) هزینه کرد. بر اساس ممیزی شخص ثالث انجام شده توسط JS Held، یک شرکت مشاوره مستقر در جریکو در نیویورک، LFG 80081 بیت کوین و 49.8 میلیون در استیبل کوین برای تثبیت UST هزینه کرده است.

علاوه بر این، آزمایشگاه TerraForm اعلام کرد که 613 میلیون دلار از منابع خود را سرمایه گذاری کرده است. با این وجود، به گفته JS Held، ذخایر برای محافظت در برابر نوسانات قابل توجه بازار ناکافی بود، که در نهایت به کاهش عمق UST کمک کرد.

گزارش حسابرسی: چگونه LFG 2.8 میلیارد دلار برای دفاع از میخ 2 UST هزینه کرد
منبع: گزارش حسابرسی برگزار شده JS

این گزارش با ادعاهای گسترده مبنی بر اینکه دو کوون، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Terraform، بخشی از سرمایه LFG را در طول سقوط UST سوء استفاده کرده است، در تضاد است. علاوه بر این، ممیزی تأیید می کند که هیچ پول LFG توسط تیم Terra اختلاس نشده یا توسط مجری قانون مسدود نشده است.

LFG و TFL در ماه می 2022 با JS برگزار شد تا شفافیت را در تلاش دفاعی میخ ایجاد کند و سوالات زیر را مطرح کند. آیا وجوه LFG مورد سوء استفاده، اختلاس یا سرقت قرار گرفته است؟ آیا از بودجه LFG برای نفع خودی استفاده شد؟ آیا LFG دارای وجوهی غیر از کیف پول های اعلام شده عمومی خود است؟ آیا هیچ یک از وجوه LFG مسدود شد؟

برای کمک به ممیزی، به JS Held دسترسی به کیف‌پول‌های زنجیره‌ای و حساب‌های تجاری در CEX‌های مورد استفاده توسط پدافند میخ داده شد و به جای تکیه بر نمایندگی‌های TFL، با داده‌های خام اولیه کار کرد. هیچ غرامت پرداختی به JS Held مشروط به یافته های مثبت نبود.

گارد بنیاد لونا (LFG)

JS Hold چقدر معتبر است؟ آیا کسی متقاعد شده است؟

جامعه کریپتو آنقدر تحمل کرده است که باور کردن حرف کسی سخت است. سرمایه گذاران کریپتو در تایید حقایق ارائه شده به آنها آرامش پیدا کرده اند.

طبق پروفایل لینکدین آنها، این نهاد بیش از 36000 دنبال کننده و 1622 کارمند دارد. جدا از اطلاعات ارائه شده در وب سایت آنها، چیز زیادی برای رفتن وجود ندارد. با این وجود، JS Held، حسابرس شخص ثالث LFG، به نظر یک سازمان معتبر است. بعید است که سازمان برای پنهان کردن رفتار مجرمانه یا اختلاس، اعتبار خود را به خطر بیندازد.

با این وجود، علیرغم جدیدترین یافته های LFG، مقامات کره جنوبی به جستجوی دو کوون ادامه می دهند. بله، 2.8 میلیارد دلار صندوق LFG حساب شده است. در مورد 40 میلیارد دلار از دست دادن سرمایه گذاران چطور؟ در مورد گزارش هایی که نشان می دهد قیمت Terra LUNA-UST به طور مصنوعی با استفاده از ربات ها افزایش یافته است، چطور؟ وجوه سرمایه گذار کجاست؟ اگر دو کوون اینقدر بی گناه است، چرا اینترپل برای او اعلان قرمز دارد؟

دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول ادعا می کند که در 15 سپتامبر، یک روز پس از صدور حکم بازداشت توسط دادگاه سئول برای Kwon، LFG پول نقد را به KuCoin و OKEx منتقل کرد.

گفته می شود KuCoin از دستور دادستان پیروی کرده و دارایی های ادعایی LFG را مسدود کرده است، اما OKX بی صدا مانده است. اگرچه به طور فزاینده ای آشکار می شود که 140 میلیون دلار مورد بحث هیچ ارتباطی با آزمایشگاه های Kwon یا Terraform ندارد، جامعه Terra همچنان شکاک تر است.

تا زمانی که کوون محاکمه نشود، ممکن است تمام حقیقت این وضعیت آشکار نشود. در هر صورت، حتی اگر حسابرسی مشروع باشد، بعید به نظر می رسد که Kwon بتواند به این زودی ها اعتماد جامعه ارزهای دیجیتال را به دست آورد.