منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گری جنسلر، رئیس SEC، جزئیات مربوط به مقررات کریپتو را تشریح می کند

گری جنسلر، رئیس SEC، جزئیات مربوط به مقررات کریپتو را تشریح می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ایالات متحده به نهایی کردن جزئیات مقررات کریپتو نزدیک است زیرا خزانه داری ایالات متحده این پیش نویس را به رئیس جمهور بایدن ارائه کرده است. در حالی که SEC ناظر اصلی در مورد اوراق بهادار، امور مالی و سرمایه گذاری است، مسئولیت های آن افزایش خواهد یافت. وی گفت: تمرکز اصلی آنها رفاه سرمایه گذاران خواهد بود. همراه با آن، از صرافی ها، ارائه دهندگان خدمات و غیره نیز محافظت می کند.

SEC به دلیل برخی پرونده های قضایی با مشکلاتی روبرو شده است. همانطور که اخیرا، SEC در مقابل. کیس ریپل به توسعه خود ادامه داده است. این احتمال وجود دارد که حکم نهایی تا پایان سال 2022 صادر شود. برخی از شرکت های دیگر نیز علیه SEC شکایت کرده اند و آن را به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل های مناسب متهم کرده اند. تصمیم دادگاه در این موارد هنوز مشخص نیست.

در اینجا مروری کوتاه بر بیانیه گری جنسلر در رابطه با SEC و مسئولیت های آن است.

مقررات رمزنگاری در سراسر جهان

تقاضا برای مقررات کریپتو در بحبوحه بازار نزولی به وجود آمد زیرا سرمایه گذاران ضررهای بی پایانی دیدند. تغییرات برای سکه های بزرگ در بازار در حالی که سقوط Terra UST لحظه ای بود که سرمایه گذاران احساس بی اعتمادی به بازار کردند. این تغییرات منجر به تقاضا برای افزایش مقررات ارزهای دیجیتال شد. چین صراحتا استفاده از ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد، در حالی که روسیه استفاده از آن را به عنوان یک گزینه پرداخت ممنوع کرد.

ایالات متحده تمایلی به نهایی کردن پیش نویس مقررات کریپتو نداشت تا اینکه بایدن از مقامات مربوطه از طریق یک فرمان اجرایی برای پیش نویس مقررات درخواست کرد. بلافاصله پس از این فرمان اجرایی، خزانه داری ایالات متحده شروع به کار بر روی تهیه پیش نویسی برای این منظور کرد. زمان زیادی نگرفت و اخیرا ارسال شد که در دست بررسی است در حالی که قرار است به زودی اجرا شود.

با نزدیک‌تر شدن زمان اجرای مقررات کریپتو، SEC خود را برای مسئولیت‌هایی که به زودی بر دوش آن خواهد بود آماده کرده است. رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار در حال گفتگو با یاهو فایننس در مورد جزئیات مسئولیت های آتی آنها با اجرای مقررات بود.

SEC و مقررات رمزنگاری

جنسلر به این سوال پاسخ داد که وظایف کمیسیون SEC در ماه های آینده چیست. وی گفت: سرمایه گذاران و مشتریان از این مقررات بهره مند خواهند شد زیرا از مشکلات احتمالی ناشی از ارائه دهندگان خدمات در امان خواهند بود. به گفته Gensler، حوزه های اصلی تمرکز آنها مبادلات، کارگزاری و وام خواهد بود. وی گفت که در حال گفتگو با ذی نفعان برای اطلاع رسانی در مورد مطالبات خود هستند.

در حالی که او همچنین گفت که آنها آماده گفتگو و بحث هستند و از صرافی ها، وام دهندگان و سایر دلالان می خواهند که بیایند و با آنها صحبت کنند. وی گفت: آنها از اختیارات ویژه کنگره برای حمایت از سرمایه گذاران برخوردارند و از این رو می توانند قوانینی را برای این منظور تغییر دهند. به گفته وی، آنها حتی این قدرت را دارند که برای افشای توکن درخواست کنند. وی گفت: مردم حق دارند از جزئیات کامل و افشای صادقانه اطلاع داشته باشند که حفاظت اساسی آنها خواهد بود.

SEC موظف است توکن‌ها، استیبل کوین‌ها و کوین‌های ناپایدار را پوشش دهد، بنابراین آن‌ها همچنین اختیار صحبت با تنظیم‌کننده‌های بانکی و CFTC را خواهند داشت. او این ادعا را تکرار کرده است که بیت کوین یک توکن امنیتی نیست در حالی که CFTC در مورد بقیه توکن ها تصمیم خواهد گرفت. او همچنین هشدار داده است که بسیاری از توکن های رمزنگاری شکست خواهند خورد، بنابراین سرمایه گذاران باید مراقب باشند.

نتیجه

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، با یاهو فاینانس در مورد مسئولیت های آینده سازمان خود صحبت کرد. به گفته وی، آنها به زودی نقش اصلی را در تنظیم دارایی های دیجیتال خواهند داشت. او در مورد هدف اصلی آنها، حمایت از سرمایه گذاران و چگونگی تضمین آن صحبت کرد. در حالی که او همچنین گفت که SEC دارای اختیارات ویژه ای از کنگره است، بنابراین آنها از آنها برای محافظت از سرمایه گذار استفاده خواهند کرد.