منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گره های نقطه دسترسی: چگونه می توانند مفید باشند؟

گره های نقطه دسترسی: چگونه می توانند مفید باشند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

گره های نقطه دسترسی، ستون فقرات هر زیرساخت شبکه و مهمتر از آن، برای یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی هستند. درصد قابل توجهی از جمعیت آفریقا به اینترنت پرسرعت پهن باند متصل نیستند، با این حال شهرهای آفریقایی پرجمعیت هستند و تقاضای رو به رشد برای خدمات اینترنتی قابل اعتماد باید فوراً برآورده شود. نقاط دسترسی خدمات مشترکی مانند اتصال باند پهن، یک صنعت حیاتی در بازار نوظهور آفریقا را ساده می کند.

شرکت‌های بلاک چین، مانند 3air، مشارکت‌هایی را با شرکت‌های پهنای باند بین‌المللی مانند K3، یک شرکت پهن باند مستقر در سوئیس، تقویت کرده‌اند تا به انقلاب پهنای باند آفریقا کمک کنند. 3air یک شرکت بلاک چین است که به دنبال استفاده از فناوری اختصاصی خود برای متحول کردن صنعت اینترنت در آفریقا با استفاده از نرم افزار منحصر به فرد خود است.

گره های نقطه دسترسی و نقش آنها در اشتراک پهنای باند

در بازار پهنای باند آفریقا، سهامداران متعددی وجود دارد. با این حال، در یک مدل به اشتراک گذاری پهنای باند، مهم ترین سهامداران عبارتند از ISP ها، اپراتورهای نقطه دسترسی، مصرف کننده پهنای باند، و در نهایت، ارائه دهنده بیمه.

در یک مدل به اشتراک گذاری پهنای باند، این ذینفعان برای کار هماهنگ به انگیزه های متفاوتی نیاز دارند. یک اپراتور نقطه دسترسی معمولاً به دنبال به اشتراک گذاشتن پهنای باند خود با مشتریان بالقوه است و درآمد کسب می کند. راه حل فعلی در اکثر کشورهای آفریقایی شامل تجهیزات شبکه معیوب است که به سختی می تواند اینترنت پرسرعت مورد نیاز بازار آفریقایی در حال ظهور را مدیریت کند.

با این حال، به اشتراک گذاری پهنای باند را می توان با فناوری های بلاک چین انقلابی مانند 3air به دست آورد که می تواند به طور یکپارچه همکاری سهامداران ذکر شده در بالا را مدیریت کند. با استفاده از این رویکرد، 3air می‌تواند مزیت رقابتی نسبت به فناوری‌های رایج ماهواره‌ای و تجهیزات قدیمی برج تلفن همراه که اغلب بیش از حد بارگذاری شده‌اند یا قادر به مدیریت سرعت اینترنت پرسرعت نیستند، به دست آورد.

اجرای اشتراک پهنای باند از طریق گره های نقطه دسترسی در آفریقا

یکی از مشکلات مهمی که آفریقا با آن مواجه است، زیرساخت های ناکافی برای تسهیل راه اندازی نقاط دسترسی حرفه ای است. برای کاهش این چالش، K3، با مشارکت 3air، می‌تواند نقاط دسترسی پیشرفته‌تری را در مناطق عمومی برای اطمینان از اتصال مقرون‌به‌صرفه‌تر به عموم مردم بدون به خطر انداختن سرعت فراهم کند.

این اکسس پوینت ها که از تکنولوژی سطح بالا ساخته شده اند، می توانند تا 24 برابر بهتر از برج های موبایل معمولی عمل کنند. به عنوان مثال، انتظار می‌رود که یک برج متحرک معمولی حداکثر در شعاع دو کیلومتری به حدود 300 مشتری خدمات رسانی کند. از طرف دیگر، اکسس پوینت های پیشنهادی 3air می توانند تا 5000 مشتری را در شعاع 50 کیلومتری اداره کنند.

زیرساخت CAPEX و OPEX مورد انتظار را به حداقل می رساند زیرا به نقاط دسترسی کمی نیاز است. در مکانی که چندین دکل متعارف متعارف برای سرویس دهی به کل شهر مورد نیاز است، کمتر از پنج ایستگاه پایه کامل می تواند به دلیل انتقال بسیار بالای داده تا 1 گیگابیت بر ثانیه کافی باشد.

نتیجه

در قاره آفریقا، هنگام راه‌اندازی یک راه‌حل مخل مبتنی بر بلاک چین که می‌تواند صنعت اینترنت و پهنای باند را متحول کند، باید چندین چالش در نظر گرفته شود. افزایش قابل توجهی در نیاز به اتصال به اینترنت مناسب وجود دارد. کشورهایی مانند نیجریه 32 درصد نرخ پذیرش ارزهای دیجیتال دارند که بسیار بالاتر از کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده آمریکا و سوئیس است. نرخ بالای پذیرش کریپتو با وجود اتصال ضعیف اینترنت در کشور ثبت شده است. معرفی موفقیت آمیز خدمات 3air به چنین کشورهای آفریقایی می تواند منجر به نرخ رشد تصاعدی در پذیرش کریپتو، بانکداری، مراقبت های بهداشتی و سایر پلتفرم هایی شود که می توانند از فناوری بلاک چین و اینترنت قابل اعتماد بهره مند شوند.