منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کوین بیس سیاست های جدید اپل را در انتقال غیرفعال NFT مقصر می داند

کوین بیس سیاست های جدید اپل را در انتقال غیرفعال NFT مقصر می داند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

به دلیل محدودیت های سختگیرانه جدید NFT اپل که در ماه اکتبر اعلام شد، تراکنش های NFT دیگر توسط برنامه کیف پول iOS کوین بیس پشتیبانی نمی شوند.

در 1 دسامبر، کیف پول کوین بیس ادعا کرد در توییتر اعلام کرد که این شرکت فناوری که ارزش بازار آن بیش از 2 تریلیون دلار است، آخرین نسخه برنامه خود را در تلاش برای «استخراج 30 درصد از هزینه گاز» از طریق فروش درون برنامه ای مسدود کرده است. طبق این پلتفرم، اپل می‌خواهد تراکنش‌های NFT در کیف پول کوین‌بیس را با اعمال «محدودیت‌های جدید برای محافظت از درآمد شرکت‌ها به بهای سرمایه‌گذاری مشتری در NFT‌ها و نوآوری توسعه‌دهندگان در سراسر اکوسیستم کریپتو» متوقف کند.

کوین بیس ادعا می کند که این ممنوعیت ممکن است یک اشتباه بوده باشد

کیف پول کوین بیس پنجشنبه در توییتر به اشتراک گذاشته شد،

«شاید متوجه شده باشید که دیگر نمی‌توانید NFT‌ها را در کیف پول کوین‌بیس iOS ارسال کنید. این به این دلیل است که اپل آخرین نسخه برنامه ما را تا زمانی که این ویژگی را غیرفعال کنیم مسدود کرد.

طبق گفته کاربران نرم افزار کیف پول که تحت تاثیر این تصمیم قرار می گیرند، یعنی کسانی که از آیفون استفاده می کنند، انتقال NFT به کیف پول های دیگر بسیار دشوارتر خواهد بود. این شرکت همچنین اعلام کرد که این ممنوعیت ممکن است یک اشتباه بوده باشد و از اپل خواست در صورت وجود هرگونه نگرانی با این شرکت تماس بگیرد.

NFT ها مشمول مالیات تراکنش های سنگین 30 درصدی در فروشگاه اپلیکیشن موبایل اپل هستند، حتی اگر به طور رسمی ممنوع نباشند. اگر توسعه‌دهندگان نتوانند از این دستورالعمل پیروی کنند، برنامه‌های خود را از فروشگاه حذف خواهند کرد. طبق گفته‌های Coinbase، واضح است که این برای هر کسی که با نحوه عملکرد بلاک چین و NFT آشنایی دارد، امکان‌پذیر نیست. کوین بیس افزود،

«حتی اگر بخواهیم، ​​نمی‌توانیم پیروی کنیم زیرا مکانیزم خرید درون برنامه‌ای اختصاصی اپل، ارزهای دیجیتال را کنترل نمی‌کند.»

هزینه های گاز

برای هر تراکنشی که کاربر در شبکه اتریوم انجام می دهد، هزینه ای به نام گاز دریافت می شود، حتی اگر فقط دارایی مانند NFT را به کیف پول دیگری منتقل کند. شبکه بدون این هزینه ها نمی تواند کار کند. با این حال، آنها پیچیده تر از نرخ ثابت هستند و تحت صلاحیت یک سازمان واحد نیستند. هزینه گاز که بر حسب gwei اندازه گیری می شود اما با اتریوم پرداخت می شود، با توجه به فعالیت در شبکه اتریوم و اثربخشی کد قرارداد هوشمند متفاوت است. علاوه بر این، کاربران باتجربه تر می توانند برای انتقال تراکنش های خود به بالاتر از لیست، هزینه بیشتری را پرداخت کنند.

در دسامبر 2021، Coinbase در ابتدا فاش کرد که سازگاری NFT را به کیف پول خود نگهبانی خود اضافه می کند و کاربران را قادر می سازد از طریق این برنامه به بازارهایی مانند OpenSea دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، این اپلیکیشن در ۲۹ نوامبر اعلام کرد که به دلیل استفاده ضعیف از بیت کوین کش پشتیبانی نمی کند.

این محدودیت‌ها در برنامه تلفن همراه آن، این شرکت را خشمگین کرده است، زیرا این اقدام اپل را با «اپل می‌خواهد برای هر ایمیلی که از طریق پروتکل‌های اینترنت باز ارسال می‌شود، هزینه دریافت کند» مقایسه می‌کند.