منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کوین بیس به دلیل سرقت وجوه و بستن حساب های بدون مجوز مورد شکایت قرار گرفته است

کوین بیس به دلیل سرقت وجوه و بستن حساب های بدون مجوز مورد شکایت قرار گرفته است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اخیراً، مرتبط‌ترین پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال در صنعت مجازی، کوین‌بیس، به دلیل انتقال وجه بدون مجوز مورد شکایت قرار گرفت. صندوق کاربر در این پلتفرم، همانطور که در دادخواست مشخص شده است، امن نیست، که مشروعیت شرکت رمزنگاری را به خطر می‌اندازد.

بیش از یک دهه است که Coinbase سیستم‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد که زمانی آن را به برترین شرکت ارزهای دیجیتال در بازار تبدیل می‌کردند، اما با ایجاد کیف پول‌های جدید، محبوبیت آن به شدت کاهش یافت. در حال حاضر، این شرکت با پرونده های قضایی متعددی مواجه است که در آن مشتریان مشخص می کنند که وجوه آنها بدون هیچ توجیهی از بین رفته است. همه اینها در بحبوحه زمان بهبودی برای بازار مجازی رخ می دهد، جایی که تراکنش های رمزنگاری به تدریج در حال افزایش است.

شکایت جدید علیه کوین بیس

کوین بیس

Coinbase یک شکایت جدید دارد که در آن قربانی ادعا می کند که این پلتفرم به طور غیرقانونی وجوه او را منتقل کرده است و کیف پول آنها بدون توجیه بسته شده است. این شرکت رمزارز در مورد شکایت اظهار نظر نکرده است، اما مشتریان آن توضیح می دهند که این اولین بار نیست.

مدتی است که مشتریان کیف پول درباره تراکنش های ارزش رمزنگاری شده صحبت می کنند که به نظر آنها هیچ سابقه ای ندارند. با این حال، این حرکت‌ها مبنای منطقی ندارند و باعث می‌شوند که به نظر چیزی غیرقانونی به نظر برسد که احتمالاً این شرکت رمزارز مرتکب می‌شود.

کیف پول کریپتو در مقابل دعوا

کوین بیس

کاربر Coinbase گفت که پلتفرم از او خواسته تا ایمیل و رمز عبور خود را تمدید کند که مشتری با آن موافقت کرد. با این حال، پس از این فرآیند، قربانی متوجه شد که 6000 دلار ارز دیجیتال در کیف پول خود ندارد، که نگران کننده بود. هر چقدر مشتری سعی کرد دوباره با پشتیبانی تماس بگیرد، تلاش های او شکست خورد و به طور خودکار قربانی سرقت رمزنگاری شد.

این مورد با شکایت اخیر کاربر جورج کاتولا مطابقت دارد. با این حال، موارد دیگری وجود دارد که مشتریان ادعا می کنند که کوین بیس نه تنها وجوه آنها را می دزدد بلکه کیف پول آنها را نیز پس از انجام معامله می بندد. این قفل‌های حساب می‌تواند 24 ساعت یا حتی چند روز طول بکشد، بنابراین از یک الگوی دقیق پیروی نمی‌کند.

شاکی کاتولا توضیح می دهد که اگرچه کیف پول 1000 دلار رمزنگاری را از تراکنش غیرقانونی به او بازپرداخت کرده است، شرکت از پرداخت بقیه پول برداشت شده از حساب او خودداری کرده است. پس از این شکایات، جای تعجب نیست که پرونده های مشابه بیشتری علیه کیف پول کریپتو تشکیل شود. با این حال، بسیاری از کاربران معتقدند که کوین بیس امنیت، اعتبار و شهرت خود را از دست داده است.

به احتمال زیاد کمیسیون اوراق بهادار و مبادلات در ایالات متحده به زودی در مورد این شرکت ارز دیجیتال تحقیق خواهد کرد. اگر چنین است، کیف پول ممکن است با اتهامات متعددی برای سرقت وجوه با ارزش بالا مواجه شود.