منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کوین اولری در SBF، فکر می‌کنم او حقیقت را می‌گوید

کوین اولری در SBF، فکر می‌کنم او حقیقت را می‌گوید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

صنعت کریپتوکارنسی برای ماه‌ها مرز بی‌قانونی بوده است. در مقایسه با جنایات قبلی، شکست FTX باعث بدبختی زیادی برای سرمایه گذاران کریپتو شده است. کوین اولری، ستاره کوسه تانک و بیل آکمن، مدیر صندوق سرمایه گذاری میلیاردر، پس از سقوط به دفاع از SBF آمده اند. با این حال، جامعه کریپتو از این دو غول مالی هیجان زده نیست.

جامعه کریپتو مشاهدات زیرکانه ای داشته است که علیرغم از دست دادن FTX، خانه های رسانه اصلی و اینفلوئنسرهای رمزنگاری همچنان SBF را تایید می کنند. این غیرعادی است زیرا امثال دو کوون در حال فرار هستند و پلیس و اینترپل در حال شکار او هستند، اما نه سم بنکمن-فرید.

کوین اولری و بیل آکمن از SBF دفاع می کنند

بر اساس منابع اخیر، بیل آکمن و کوین اولری از اظهارات سام بنکمن حمایت کرده اند که فرید در این خصوص تلاشی برای تقلب نکرده است. SBF بر رسانه های جریان اصلی پیروز شد و در نهایت کوین اولری را متقاعد کرد که از شرط بندی های مشکوک Alameda Research بی اطلاع بوده است.

این اظهارات پس از اجلاس Dealbook SBF که شامگاه چهارشنبه توسط نیویورک تایمز پخش شد، بیان شد. در 11 نوامبر، صرافی کریپتو FTX سقوط کرد و اعلام ورشکستگی کرد. تقریباً یک میلیون مشتری و سرمایه گذار میلیاردها دلار را به دلیل فروپاشی بورس از دست دادند.

پس از مصاحبه، کوین اولری، با نام مستعار آقای شگفت انگیز، و بیل آکمن، مدیر صندوق سرمایه گذاری میلیونر، حمایت خود را از SBF در توییتر اعلام کردند و او را از هرگونه تخلف مبرا کردند. در طول مصاحبه، بانکمن-فرید توضیح داد:

واضح است که اشتباهات زیادی مرتکب شدم. چیزهایی هست که من هر کاری می کنم تا بتوانم دوباره انجام دهم. من هرگز سعی نکردم به کسی تقلب کنم. من آگاهانه سرمایه ها را با هم ترکیب نکردم […] من آلامدا را اجرا نمی کردم […] دقیقاً نمی دانستم چه خبر است.

سام بنکمن-فرید

در حال حاضر، سرمایه گذاران رمزارز حتی یک کلمه را که SBF بیان می کند، باور نمی کنند. با این حال، کوین اولری این کار را می کند. اینطوری همه چیز از بین رفت. آکمن، مدیرعامل و مدیر پورتفولیوی پرشینگ اسکوئر کپیتال مدیریت، اندکی پس از مصاحبه توییت کرد: «من را دیوانه صدا کنید، اما فکر می‌کنم SBF حقیقت را می‌گوید».

کوین اولری به سرعت موافقت کرد و نوشت که به عنوان یک سرمایه گذار در FTX میلیون ها دلار از دست داده است و به عنوان سخنگوی صرافی ارز دیجیتال مورد انتقاد شدید قرار گرفت. با این حال، او تاکید کرد که پس از گوش دادن به مصاحبه با آکمن “در مورد بچه” موافق است.

چندین نفر با کوین اولری و آکمن مخالفت کردند. برخی از آنها به عنوان “احمق”، “احمق” و “هنرمندان کلاهبردار” یاد کردند. یکی بیان کرد:

این اولین بار نیست که کوین اولری به طور علنی حمایت خود را از SBF اعلام می کند. پس از شکست FTX، کوین اولری اظهار داشت که اگر سرمایه‌گذاری دیگری داشته باشد، مجدداً از Bankman-Fried حمایت خواهد کرد و اشاره کرد که SBF یکی از بزرگترین معامله‌گران در صنعت کریپتو است.

پس از اینکه تجارت ۳۲ میلیارد دلاری FTX او در نوامبر به دلیل کمبود نقدینگی سقوط کرد، رفتار بانکمن-فرید مورد بررسی قرار گرفت. سقوط ناگهانی FTX این نگرانی را ایجاد کرده است که سایر شرکت‌های ارزهای دیجیتال از آن پیروی کنند.

همه در حال خرید نظر “بی گناه” نیستند

کوین اولری می‌تواند از بی‌گناهی SBF متقاعد شود، اما جامعه رمزارز اینطور نیست. این به ویژه در مورد مایک نووگراتز صادق است. بیش از یک مصاحبه طول می کشد تا مارک را متقاعد کنیم که SBF FTX را به طور کامل اجرا نکرده است. طبق گزارش‌های اخیر، مدیرعامل Galaxy Digital ادعا می‌کند که سام بنکمن-فرید و همکارانش کلاهبرداری کرده‌اند و پیشنهاد کرده است که باید در زندان باشند.

SBF به دلیل یک سری حضور مشکوک عمومی در این هفته مورد انتقاد قرار گرفته است. مایک نووگراتز یکی از جدیدترین افرادی است که از پادشاه سابق ارزهای دیجیتال انتقاد کرده است. در مصاحبه ای با بلومبرگ، نووگراتز به دنبال ادعای خود در مصاحبه زنده مبنی بر اینکه هرگز اقدام به کلاهبرداری نکرده است، SBF را “متوهم” خواند.

جای تعجب است که وکلایش به او اجازه صحبت می دهند. پس از تماشای دو مصاحبه، کلمه هذیانی مدام به ذهنم خطور کرد […] واقعیت این است که سم و همکارانش یک کلاهبرداری را تداوم بخشیدند. او از مردم پول دزدید، مردم باید به زندان بروند.

مایک نووگراتز

Galaxy Digital یکی از قربانیان شکست FTX است که 76.8 میلیون دلار در معرض شرکت ورشکسته قرار گرفته است. به نظر می رسد مدیر عامل سابق FTX در روزهای اخیر در جنجالی از حضور در رسانه ها شرکت کرده است.

SBF در طول یک حضور در صبح بخیر آمریکا در 1 دسامبر استدلال کرد که FTX یک “طرح پونزی” نیست. SBF همچنین اطلاع از استفاده از سپرده های مشتریان FTX برای پرداخت به طلبکاران Alameda را رد کرد. بر اساس داده ها، به نظر می رسید هیچ کس این داستان را باور نمی کرد.

بسیاری بر این باور بودند که SBF در تلاش است تا ناآگاهی و ناآشنایی خود را با وضعیت فعلی به تصویر بکشد. یکی از بنیانگذاران کراکن جسی پاول همچنین از SBF به دلیل ناتوانی در درک نحوه عملکرد معاملات حاشیه انتقاد کرد.

هیچ کس به جز کوین اولری و بیل آکمن، لحظه های جهل و جنون و مصاحبه های حساب شده و مربی شده را برای SBF نمی خرد.